Alkulačka

Ve formuláři vyplňte čas, kdy jste začali pít, dále vaši hmotnost a zaškrtněte, zda jste muž, či žena. Pro každou hodinu stráveného u sklenky můžete vyplnit dva druhy nápojů a jejich množství.

Alkalkulačka - kalkulátor hladiny alkoholu v krvi

Kdy můžeme po skleničce sednout za volant

Sestavte si svůj vlastní graf odbourávání alkoholu.
Nabízíme první internetovou alkulačku schválenou odborníky! - více zde

Zadejte

hodin
žena muž
Kg

Zkonzumováno

  Nápojpočet
1. hodina
2. hodina
3. hodina
4. hodina
5. hodina
6. hodina
7. hodina
8. hodina
9. hodina
10. hodina



Online kalkulačka alkoholu v krvi

Alkulačka vám poradí, za jak dlouho po tom, co jste začali pít, můžete sednout za volant. Zadejte do alkulačky, co jste vypili, své pohlaví a hmotnost. Ze zobrazeného grafu zjistíte, jak dlouho budete přibližně odbourávat vypitý alkohol. Výsledky alkoholmetru jsou orientační, rychlost odbourávání alkoholu závisí na řadě dalších faktorů. Nejspolehlivější testy lze získat pouze z krve.

Výpočet promile alkoholu v krvi

Množství alkoholu v krvi se vyjadřuje v jednotkách promile. Hodnota 1 promile znamená, že jeden litr krve obsahuje jeden gram čistého alkoholu. Muž za 1 hodinu odbourá 1 gram alkoholu na 10 kg své váhy, žena za stejnou dobu 0,85 gramu.

Odbourávání alkoholu

Rychlost odbourávání alkoholu je velmi individuální. Ženy, staří lidé a některá etnika hůře odbourávají alkohol. Vliv může mít fyzická i psychická kondice. Nemocní lidé, zejména s onemocněním jater, kteří užívají léky, alkohol zpracovávají pomaleji.

Rozhoduje i druh alkoholu, který konzumujete, jaké množství vypijete a za jak dlouho. Nejrychleji se vstřebává šampaňské, míchané drinky a bylinné likéry. Vstřebávání zpomalí sladké a studené nápoje. Pokud pijete nalačno, alkohol začne působit rychleji. Rychlost odbourávání alkoholu snižuje i konzumace jídla. Potraviny s vyšším obsahem tuku vstřebávání alkoholu do krve zpomalují.

Alkohol za volantem

V ČR je nulová tolerance alkoholu v krvi. Pokud je naměřená hodnota nižší než 0,24 promile, nález je považován za negativní, pokud se sám řidič ke konzumaci alkoholu nepřizná.

Alkohol za volantem zvyšuje agresivitu řidiče a přeceňování jeho schopností. Ubývá také schopnost soustředění, zhoršuje se vidění, postřeh a prodlužuje reakční čas v krizových situacích.

V roce 2017 bylo pod vlivem alkoholu zaviněno 4 251 dopravních nehod. Při nich zemřelo 48 osob, 203 osob bylo těžce zraněno a 1 750 lehce. Nejvíce dopravních nehod způsobili řidiči, kterým byla naměřena hodnota nad 1,5 promile v krvi.

Alkohol