Auto roku 2011 v ČR si koupí málokdo. Je to snový sporťák s racčími křídly

• 12
Absolutním vítězem ankety Auto roku 2011 v ČR se stal sportovní Mercedes-Benz SLS AMG. Ve finále porazil Kiu Sportage, BMW 5, Ford C-Max a Alfu Romeo Giulietta, které vyhrály v jednotlivých kategoriích.

V anketě Sdružení automobilového průmyslu a Svazu dovozců automobilů vybírala odborná 38členná porota společně s veřejností vítěze z celkem 42 přihlášených automobilových novinek. V letošním ročníku hlasovalo přes 78 000 lidí. Loni soutěž vyhrála Škoda Yeti.

Na vítězném voze Mercedes-Benz SLS AMG hlasující vyzdvihují především jeho technickou vyspělost spojenou s emocemi. Ve srovnání s předchozími ročníky ankety, kdy byla jedním z hlavních hodnotících kritérií cena vozu, jde podle organizátorů o určitý posun ve vnímání automobilů a jejich posuzování.

Konkurenční anketu Klubu motoristických novinářů vyhrála Alfa Romeo Giulietta. V anketě hlasují pouze motorističtí odborníci a vozy se nedělí do kategorií.