Autofotka týdne: Ženu sbalil na starý renault, teď stodolu pokladů prodá

aktualizováno
Na začátku letošního roku se na dánském ostrově Fyn objevil další automobilový poklad, o kterém sní většina veteránistů. Místní sběratel se téměř po půl století rozhodl, že prodá svoji sbírku více než 50 aut, převážně od Renaultu.

Anker Krarup prodává svoji sbírku více než 50 aut, kterou nashromáždil ve své stodole. | foto: campenauktioner.dk

Anker Krarup pečlivě skladoval auta ve své stodole několik desítek let a i když je většina z nich nepojízdných, jsou jinak v perfektním stavu. Těsně před uskladněním byly totiž všechny pečlivě připravené a navoskované.

Celá sbírka je nádhernou připomínkou ikonických renaultů z padesátých až sedmdesátých let minulého století. V aukční nabídce se například objeví i jeden z prvních Renaultů 4, který se vyráběl v letech 1961 a 1962. Zájemci si budou moci vybrat i mezi několika krásnými VW Transporter.

Celá sbírka Ankera Krarupa vznikla vlastně náhodou. Všechno odstartovalo v momentě, kdy v roce 1968 chtěl přesedlat z obyčejného kola na automobil.

Když jednoho večera slyšel u stolu vyprávět o Renaultu 4CV, neváhal a okamžitě ho koupil. I přesto, že měl vůz porouchané topení a později se rozbil i motor, Krarup 4CV opravil a používal po mnoho let. Na krásný renault podle svého tvrzení dokonce sbalil svou současnou manželku.

Anker Krarup prodává svoji sbírku více než 50 aut, kterou nashromáždil ve své stodole.

V roce 1980 nahradil 4CV modelem Dauphine a rozhodl se, že si svůj starý vůz přece jen ponechá. Zároveň nakupoval staré renaulty i od dalších majitelů. Sbírka ale začala zabírat až příliš místa a i když celá rodina včetně manželky a synů tyto renaulty miluje a v minulosti s nimi cestovala po celé Evropě, došlo na rozhodnutí celou sbírku prodat.

Hlavním důvodem je prý vrátit všechna nepojízdná auta zpět na silnici, kam ve skutečnosti patří. Manželé tak doufají, že noví majitelé tyto vozy snad opraví a vrátí jim jejich zašlou slávu.

Celá sbírka se bude prodávat 20. března v Dánsku, o aukci se postará společnost Campen Auktioner. Díky nadšenému sběrateli si mohou noví majitelé rovnou koupit i spoustu náhradních dílů.

Tvorba designové studie vozu - exteriér
Od skici k finálnímu autu: tužka, počítač, hlína, sklo a barvy

Jak vzniká design auta? I přes přísné utajení, které v atelieru Škody vládne, jsme mohli nahlédnout do tvorby nejnovějšího konceptu značky. Na tvorbě...  celý článek

Autosalon Šanghaj 2017
Kdysi slavná britská značka MG zkusí Evropě nabídnout auta z Číny

Šanghaj (Od zpravodaje iDNES.cz) SAIC, třetí z pětice nejsilnějších čínských automobilek, se chystá v roce 2019 vydat do Evropy. Je to také trochu „plán B“. Původně mířili Číňané do USA, ale...  celý článek

Turbodiesel Renault 1,6 Energy dCi 160
Dieselgate: Německo i ČR brzdí reformu kolem emisí aut

Německo, ale i další země včetně České republiky, brzdí sérii evropských reforem, které mají zabránit opakování skandálu s emisemi naftových aut. Napsal to...  celý článek

(Ilustrační snímek)
Typologie řidičů: Jste hujer, kšiltovkář, nebo vybržďovač?

V ranní koloně možná máte pocit, že vás obklopují jen samí osli a pakoně. Takový přístup k typologii šoférů je však silně nevědecký, byť možná pochopitelný. S...  celý článek

Pokud vám v servisu zničili auto, o náhradu škody se ozvěte hned

V pneuservisech mají napilno a hromadně mění zimní gumy za letní. Při vysokém nasazení se může stát, že kola správně neutáhnou. Uvolněné kolo poškodí vůz, v...  celý článek

(Ilustrační snímek)

Autosalon Šanghaj 2017
ANALÝZA: Čína je náš druhý domov, říkají světové automobilky.

Šanghaj (Od zpravodaje iDNES.cz) Přitočí se ke mně nenápadný chlapík a chce si povídat: „Jsem Leo Cai, odkud jsi? Já jsem partner Volkswagenu tady v Číně,“ podává mi ruku a pak vizitku. „Máme...  celý článek