Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Způsobil jsem nehodu. Poraďte!

Se svým vozem jsem způsobil dopravní nehodu. Manželka při ní utrpěla vážný úraz a zřejmě bude mít i trvalé následky. Známí mi říkali, že za tu nehodu budu trestně stíhaný. Poraďte mi prosím, jak mám postupovat.
Karel Kužel, Brno

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jarmil

Jste-li řidič Grossovy sebranky, tak můžete zabít i tři lidi a nic se vám nestane.
Rozmlátí auta, málem zabijou hloupého ministra a žádnému se nic nestane. Sníží mu plat o deset procent na tři dni a zákaz řízení na týden.
0/0
12.6.2004 22:10

Tomcaj

No jestli je manželka jediná poškozená,
tak bude lepší, když ten chlap bude doma a bude se o ni moci starat, hlavně jestli bude mít ty trvalé následky. Ale musí se o ni starat, ne že si najde jinou...
0/0
12.6.2004 16:13

Ac

Re:????
v praxi to chodí tak, že se příbuzného podezřelého příp. obviněného už v přípravném řízení policejní orgán u výslechu ptá zda dotyčný souhlasí s trestním stíhání svého manžela, otce, matky a jin. a zda se jako poškozený bude připojovat k trestnímu řízení proti svému příbuznému, dále je nutné k prokázání ublížení na zdraví mít nějakou lékařskou zprávu. Každý má právo odmítnou vydat souhlas s vypracováním lékařské zprávy - čili pokud já jako policajt nemám souhlas s vypracováním lékařské zprávy jsem nahraný - nemohu si zjistit rozsah zranění dotyčné osoby a nemohu správně kvalifikovat skutek zda se jedná o § 223 nebo 224/1 či 224/1,2 Tz a nemám jeden z nejdůležitějších důkazů který je pro tr. čin ublížení na zdraví. a co se týká toho kdo může být považován za osobu která musí souhlasit s tr. stíháním - může to být i osoba v poměru obdobném těm dole popsaným - pokud řeknu že dotyčná je moje přítelkyně, že spolu žijeme nějakou dobu a hodláme se brát tak to ani nemusí být příbuzná
0/0
12.6.2004 13:01

Martin

?
Takže k soudnímu stíhání dojde pouze tehdy, když fyzická osoba podá žalobu, a je to čistě na ní jestli podá nebo nepodá?
0/0
12.6.2004 9:34

Maxvel

Re:
Já jsem to pochopil tak, že žalobu či trestní stíhání podává státní zástupce. Manželka však může stíhání zastavit svým výslovným nesouhlasem, pokud je jako jediná poškozená.
0/0
12.6.2004 10:08

Al-ladin

Re:
Naopak, manželka může umožnit stíhání jen výslovným souhlasem. Výslovný nesouhlas není třeba, stačí nedaný souhlas.
0/0
12.6.2004 10:33

Al-ladin

Re:
Souhlas je nutný jen když je poškozeným příbuzný v pokolení přímém, sourozenec, osvojitel, osvojenec, manžel nebo druh (zhruba tak). Jinak ne.
0/0
12.6.2004 10:31







Najdete na iDNES.cz



mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.