Diskuze

Přestupky v dopravě citelně podraží

Poslanecká sněmovna schválila vládní novelu zákona o přestupcích ve znění, ve kterém jí ho koncem roku vrátil Senát. Senátoři mimo jiné navrhli zvýšit tresty pro řidiče, kteří neoprávněně zaparkují na místě pro vozíčkáře. Zákon musí ještě podepsat prezident republiky. Podle současné právní úpravy hrozí řidiči za uvedený přestupek "botička" a pokuta kolem 1000 korun. Napříště by policie mohla takové auto odtáhnout nebo uložit několikatisícovou pokutu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

bobo

11. 2. 2002 11:05
úředníci
uředníci ve st. správě mají SLOUŽIT občanům, jsou placeni z jejich daní a 5 dní v týdnu , proto by měly úřady fungovat 5 dní v týdnu a ne jen dva- co dělají zbylé tři dny?nevidím důvod stát na úřadě frontu, nebo si brát kvůli pochybné prac. době volno, navíc si každý z nich vykládá zákon podle svého- každý chce jiná potvrzení a doklady na stejnou věc-nic neví a to chtějí přidat a definitivu- jo, ale ať pracují pořádně a RYCHLE!
0 0
možnosti

ZT

13. 2. 2002 12:51
Re: úředníci
Protože o tom, jak budou úředníci placení a jak budou také pracovat, rozhodují zase úředníci, asi se těžko něco změní. Co jim nedochází, že jsou placení z daní těch, co peníce skutečně vydělávají, a často makaj víc než jen 5 dní v týdnu. Zrovna si jdu na ouřad pro novou občanku a mám hrůzu, s čím mně zase vyhoděj (nevhodná fotka, blbě vyplněný formulář, nečitelný podpis...).
Nevidím řešení, jak donutit úřady, aby pracovali pro občany, a ne aby to bylo naopak.
0 0
možnosti

lumik

11. 2. 2002 9:32
Pokuta za nespolupráci s úředy
Je absurdní, aby úředník, který má občanovi pomáhat, napařil někomu pokutu,_ když "se nechová, jak si úřad přeje". Občan i úředník by seměli chovat podle zákonů a navíc si myslím, že by mezi nimi měl být následující vztah: Občan plní nějakou činnost vyplývající ze zákona, nebo na vlastní žádost, pak úředník by měl být občanovým poradcem. A ne jako dosud, kdy se spousta lidí rozklepe při myšlence, že má jít vyřizovat něco na úřad. Stanovené minimální "ordinační" hodiny 8-17 v pondělí a ve středu se mnohde stávají zákonem. Myslím, že úřad pracující pro občany, by měl fungovat každý den do 17 hodin! K pokutám: Pokud existuje sazebník ocenění vybraných přohřešků a příslušník policie je hodnocen dle počtu a částky vybraných pokut, pak se zřejmě bude platit za hříchy více. I přesto, že posouzení přestupku je pouze na konkrétním policistovi, který přestupek zjistí, těžko bude někomu otcovsky domlouvat, aby nakonec nedostal k platu odměnu za zjištěné hříchy řidičů, když nevybere ani korunu. Na druhou stranu již pouhá přítomnost policejního vozu funguje na normální řidiče tak, že přeci zbystří pozornost a hlídají si rychlost. Pokud ovšem nedojde k jejich totálnímu psychickému záchvatu a nezačnou blbnout.
0 0
možnosti

woodoo

7. 2. 2002 8:45
Pokuta za nespolupráci s úředy?
 Obyčejný člověk má platit za to,že zapomene nebo si není vědom toho,že má něco nahlásit na úřadech. Ale co úřady? Znám nejeden případ,kdy oni chybují a za to žádný tresty nejsou. Když už máme hrát nějakou "hru",tak ať jsou pravidla pro obě strany stejné.
0 0
možnosti

Romana

3. 2. 2002 14:50
Pokuty podle vyse prijmu
Myslim, ze nejvetsi problem na nasi silnicich je neprimerena rychlost. Dokud nebudou pokuty zavisle na vysi prijmu, jako treba ve Finsku, tezko se neco zmeni
0 0
možnosti

Škopek

5. 2. 2002 12:52
Re: Pokuty podle vyse prijmu
Ono se těžko něco změní, dokud se bude omezení rychlosti dělat pro vozidla typu Š100. Neříkám ve městě, ale dát 40 tam, kde se dá s lepším vozem jet v pohodě 80 moc respekt k značkám nevzbudí.
0 0
možnosti