Novináři: Autem roku 2003 v ČR je Mazda 6

• 5
Autem roku 2003 v ČR je vůz střední třídy Mazda 6 před Renaultem Mégane a Hyundai Getz. Rozhodla o tom 25 členná porota odborných motoristických novinářů. Na dalších místech skončily Ford Fiesta, Škoda Superb a Citroen C3. Mazda vystřídala Peugeot 307, který vyhrál loňský ročník soutěže. Porota vybírala dvoukolově ze 36 automobilů, které byly letos uvedeny na český trh, uvedl místopředseda poroty Zbyšek Pechr.

Z prvního kola hlasování, v němž každý hlasující měl určit pět nejlepších aut bez dalšího upřesnění, vzešla finálová šestice aut, protože na pátém místě se umístila dvě auta se shodným počtem hlasů. Ve druhém kole měl každý člen poroty k dispozici 25 bodů. Musel jasně určit jedno auto jako vítěze, přičemž mu mohl
přidělit maximálně deset bodů.

Mazda 6 je prvním japonským automobilem, který českou anketu vyhrál. Vůz je nástupcem slavné Mazdy 626 a na český trh se dodává ve třech karosářských variantách. Zákazníci si tak mohou vybrat mezi hatchbackem, sedanem a kombi. Na výběr je pět motorů a tři převodovky. Ve standardní výbavě je mimo jiné šest airbagů. Ceny Mazdy 6 začínají na 619.900 Kč.