Brněnská GRAND PRIX  2009

Brněnská GRAND PRIX 2009 | foto: Michal Šafránek, iDNES.cz

Rychlé motorky obrazem: brněnská Grand Prix 2009

• 0
Velká vítězství, pády, traťový rekord a krásné počasí. Velká cena silničních motocyklů na brněnském Masarykově okruhu se nadmíru vyvedla. Králem víkendu byl Valentino Rossi, z Čechů se před domácím publikem vytáhl jen Lukáš Pešek. PROHLÉDNĚTE SI VELKOU GALERII FOTEK!

Z českých motocyklistů byl Pešek nejlepší, dojel dvanáctý ve své třídě do 250 ccm. Další český zástupce ve stejné kategorii Karel Abraham skončil v kotrmelcích hned v první zatáčce. Závod vyhrál Ital Simoncelli, královské kategorii MotoGP vládl na Masarykově okruhu italský obhájce trůnu Rossi, jenž se tak blíží už devátému titulu. V nejslabší třídě do 125 ccm zvítězil Španěl Terol.

Pro ty, kteří o uplynulém víkendu v Brně chyběli, přinášíme SUPERGALERII Grand Prix 2009, toho nejzajímavějšího, co bylo v Brně k vidění.