Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Afrodiziakum, které opravdu funguje: drahé auto

  14:50aktualizováno  14:50
Muži v drahých autech jsou pro ženy daleko přitažlivější než ti, kteří jezdí v obyčejných vozech. Zjistila to britská studie. U mužů přitom vůz, kterým jezdí jejich vyvolená, při výběru nehraje žádnou roli.

Bentley Continental GT | foto: Bentley

Vědci ukazovali ženám ve věku 21–40 let dvě různé fotografie téhož muže. Na jedné seděl za volantem vozu Bentley Continental GT, na druhé pak řídil postarší Ford Fiesta.

Ženy si jako atraktivnějšího vybraly ve většině případů muže za volantem bentleye. Studie se zabývala i stejnou situací, kde si ale pohlaví prohodila role. Z ní vzešlo, že ženy svou atraktivitu drahým automobilem nezvýší. Muži se i v případě, kdy žena řídí drahý vůz, soustředí na její vzhled.

Průzkum tak potvrdil odvěkou pravdu o tom, že u žen hraje při výběru muže krom vzhledu velkou roli i jeho společenské postavení a hmotné zabezpečení, zatímco muži vybírají své partnerky především okem.

Autoři studie se navíc snaží bránit před nařčeními, že objevili jen známou pravdu. Doktor Michael Dunn z univerzity v Cardiffu si totiž spíše chtěl ověřit, zda se náhodou v tomto smyslu preference lidí neposunují jiným směrem. V poslední době totiž výrazně přibývá řidiček v drahých autech, a tak se snažil zjistit, zda nezačínají muži majetku ženy připisovat větší důležitost, zatímco u žen by naopak majetek muže mohl hrát menší roli.

"Ženy se soustředí na otázky bohatství a společenského postavení, protože pokud jim to muž nabídne, je pravděpodobné, že je v dobré kondici zplodit zdravého potomka," říká vědec.

Podle něj se tento princip v budoucnu nezmění a i stále bohatší ženy budou vyhledávat dobře zajištěné protějšky. Tyto ženy se ale díky svému majetku pro takové muže nutně nestanou atraktivnějšími.

Dunn chce na svou studii navázat hned dalším výzkumem. Tentokrát bude zjišťovat, zda je koupě drahého vozu účinným prostředkem pro zahnání nebo zmenšení dopadu krize středního věku. Zkoumat tedy bude, zda jsou muži středního věku v drahých autech pro ženy atraktivnější než mladí muži ve vozech levných.

Ford Fiesta

Ford FiestaNejčtenější

Uhýbejte vpravo. Pravidla pro průjezd sanitek se změní od října

Nový způsob řazení v jízdních pruzích při průjezdu policie, hasičů a záchranářů.

Řidiči v kolonách budou muset nově uvolnit vozům policie, hasičů a záchranářů prostor mezi levým a přiléhajícím jízdním...

Vstupní bránu do Itálie čekají po pádu mostu kolony a dopravní katastrofa

Ponte Morandi v Janově na archivním snímku

Zborcení mostu v Janově je nejen tragédií pro všechny, které pád přímo zasáhl a poškodil, ale i katastrofou pro město....Milovník betonu. Morandiho mosty jsou krásné, ale moc nevydrží

04

Vzděláním inženýr, duchem architekt. Riccardo Morandi patřil k nejvýznamnějším italským tvůrcům 20. století, díky své...

Kečupgate: nová aféra Volkswagenu startuje v kantýně

Kečup, který se podává k párkům v kantýnách Volkswagenu v německém Wolfsburgu.

Volkswagen stála aféra dieselgate, od které zanedlouho uplynou tři roky, miliardy eur. Někteří bývalí členové...

Škoda Fabia lépe vypadá a má už jen litrové motory

Škoda Fabia s novou tváří

Škoda Fabia přichází do prodeje v modernizovaném provedení. Za ceny od 279 900 Kč nabízí vylepšený vzhled, standardně...

Další z rubriky

Počty nehod v ČR rostou, po zastaralých silnicích jezdí stále víc aut

Ilustrační snímek

Počty dopravních nehod v České republice rostou. Podle Národní strategie bezpečnosti silničního provozu by ale měly...

Autofotka týdne: První auťák má ve třech letech, jezdí s ním Newcastlem

Brit Keith Mitchell vyrobil pro svého tříletého syna funkční elektrickou...

Keith Mitchell z britského Newcastlu je otec roku: svému tříletému synovi Oscarovi postavil k narozeninám dokonalou...

Autovychytávky: Dominik bojuje s horkem, lednici nakonec ocenili chodci

Otestovali jsme autochladničku. Posloužila i jako krámek se zmrzlinou

Lednice původně určená do kufru auta se dá využít i jinak, redaktor iDNES.cz Dominik Vršanský to vyzkoušel. Největší...

Najdete na iDNES.cz