Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Autem na prodloužený čarodějnický víkend: víme, kde budou problémy

aktualizováno 
Čarodějnice mají na košťatech dopravu na Filipojakubskou noc jednodušší. Na řidiče totiž číhá na českých cestách přes 700 uzavírek. Opravuje se páteřní dálnice D1 a americký raper k tomu navrch zabere celý důležitý pražský most.

Na českých silnicích eviduje ÚAMK na 700 uzavírek. | foto: Slavomír KubešMF DNES

"Ve městech je dnes 22 krátkodobých a 323 dlouhodobých uzavírek," uvádí Michaela Škardová z Ústředního automotoklubu. Mimo města napočítal Infoservis ÚAMK 380 uzavírek.

Kvůli volnu, které je vyhlášené na úterý 1. května (Svátek práce), se mnoho lidí chystá prodloužit si víkend. Noc na prvního máje (pondělí 30. dubna) je navíc "Filipojakubská", při oblíbeném svátku se "pálí čarodějnice" a vítá se tak jaro. V pátek odpoledne se tedy dá očekávat intenzivnější provoz.

Práce na D1 a na klipu

Na nejvytíženější české dálnici D1 čeká na řidiče uzavírka u Velkého Meziříčí kvůli opravě mostu. Pracuje se stále také na dálnici D5 na Plzeň i na královéhradecké D11.

Kuriózní příčinou dalších dopravních komplikací v Praze jsou filmaři. V noci ze soboty na neděli totiž bude uzavřen most Legií a v noci z pátku na sobotu i několik dalších ulic. Komunikace v centru hlavního města zaberou filmaři, kteří tady společně s raperem Kanye Westem budou točit jeho nový klip. Více o uzavírkách kvůli natáčení čtěte zde.

Všechny informace o aktuální dopravní situaci a podrobný přehled hustoty dopravy na hlavních tazích a v Praze, Brně, Ostravě a Plzni najdete v dopravním servisu na iDNES.cz zde.

Doprava.iDNES.cz zobrazuje aktuální hustotu dopravy, uzavírky, nehody i webkamery sledující exponovaná místa. To vše vidíte přehledně v jedné mapě. Značky vás upozorní na události na komunikaci s přesným určením místa.

Kde čekat problémy

Vybraná dopravní omezení na hlavních tazích

 • Na dálnici D1 probíhá rekonstrukce mostu u Velkého Meziříčí na 144. km. Provoz ve směru na Brno je převeden do protisměru a veden ve 2 jízdních pruzích. Ve směru na Prahu je provoz veden pouze jedním jízdním pruhem. Tento způsob řízení provozu je každý týden vždy od středy do neděle. V pondělí a úterý je pak provoz veden opačně. Omezení trvá do 24. 6. 2012.
 • Uzavřená je dálnice D3 ve směru z Tábora na Prahu, a to v úseku mezi exity Tábor - jih a Tábor - sever, z důvodu rekonstrukce komunikace. Provoz je převeden do protisměru do jednoho jízdního pruhu. Doprava ve směru na Tábor je zúžena pouze do pravého jízdního pruhu. Omezení trvá do 19. 3. 2013.
 • Na dálnici D5 probíhá oprava vozovky v úseku mezi km 66,6 a 64,8. Ve směru z Plzně na Prahu je dálnice neprůjezdná a provoz je převeden do protisměru. Opačný směr je veden v zúžených jízdních pruzích. Omezení trvá do 2. 5. 2012.
 • Ve směru z Prahy na Hradec Králové je uzavřena dálnice D11, a to v úseku mezi km 71. a 76,4. Provoz je převeden do protisměru do jednoho jízdního pruhu. Doprava ve směru na Prahu je zúžena pouze do pravého jízdního pruhu. Omezení trvá do 30. 6. 2012.
 • Na rychlostní komunikaci R4 ve směru z Příbrami na Prahu probíhá na 25. km rekonstrukce mostu, v tomto směru je silnice uzavřena. Doprava je převedena do protisměru a vedena jedním jízdním pruhem. Omezení trvá do 2. 6. 2012.
 • Na rychlostní komunikaci R4 ve směru z Příbrami na Prahu probíhá v úseku mezi km 16. a 13,9 rekonstrukce vozovky. Z tohoto důvodu je silnice včetně Exitu Řitka uzavřena. Doprava je převedena do protisměru a vedena jedním jízdním pruhem. Omezení trvá do 13. 5. 2012.
 • Na silnici I/2 probíhá výstavba kruhové křižovatky se silnicí II/113 u Mukařova, provoz je zde veden v zúžených jízdních pruzích. Omezení trvá do 10. 9. 2012.
 • Na silnici I/14 v úseku mezi obcemi Mladé Buky a Trutnov probíhá rekonstrukce mostu, silnice je zde proto obousměrně uzavřena. Omezení trvá do 31. 10. 2012.
 • Obousměrně je neprůjezdná silnice I/34 v obci Jitkov na trase Havlíčkův Brod - Hlinsko, důvodem je rekonstrukce vozovky. Omezení trvá do 15. 5. 2012.
 • Uzavřena je silnice I/37 v Pardubicích na mimoúrovňové křižovatce na Ohrazenice a Semtín, a to ve směru na Hradec Králové. Provoz je převeden do protisměru a veden v jednom jízdním pruhu. Omezení trvá do 30. 4. 2012.
 • Na silnici I/48 na trase Bělotín - Příbor v úseku mezi obcí Rybí a Příborem probíhá oprava několika mostů v obou směrech. Vždy je uzavřen pravý jízdní pruh. Omezení trvá do 30. 6. 2012.
 • Na silnici I/48 na průtahu Frýdku - Místku na Koloredovském mostě je zúžena doprava do dvou jízdních pruhů. Důvodem je špatný technický stav mostu. Omezení trvá do 31. 5. 2013.
 • Neprůjezdná je silnice I/55 v úseku mezi Kunovicemi a Uherským Ostrohem. Důvodem jsou stavební práce. Obousměrná objízdná trasa je vedena přes Uherské Hradiště, Nedakonice, Moravský Písek a Veselí nad Moravou. Omezení trvá do 31. 10. 2012.


Zdroj: Infoservis ÚAMK

Autor:


Nejčtenější

Revoluce v kufru auta. Ministerstvo chystá změny v povinné výbavě

Test autolékárniček

Ministerstvo dopravy připravilo návrh na změny, které mají výrazně omezit povinnou výbavu aut. Od 1. října by tak už...

Škoda Fabia lépe vypadá a má už jen litrové motory

Škoda Fabia s novou tváří

Škoda Fabia přichází do prodeje v modernizovaném provedení. Za ceny od 279 900 Kč nabízí vylepšený vzhled, standardně...Průvodkyně za volantem: policii zajímá, za kolik krav mě táta prodá

Průvodkyně za volantem Nela Přidálková najezdila desetitisíce kilometrů po...

Za poslední čtyři měsíce najela 21 tisíc kilometrů po Africe. Loni odřídila kolem 45 tisíc kilometrů po USA, sedm tisíc...

Nejlepší auto na světě: nemá střechu a 170 koní pohání zadní kola

Alfa Romeo Spider 2000 vs. Abarth 124 Spider

Každý, kdo se v něm svezl, věděl, že ho nutně potřebuje. Abarth 124 Spider nás uklidnil, že jsou ještě k mání normální...

S tímto Tankem můžete legálně na silnice. Pod kapotou má pekelnou kočku

Rezvani Tank Military Edition

Malosérioví výrobci hledají každou skulinu na trhu. Americká značka Rezvani připravila SUV, které ty ostatní zahalí...

Další z rubriky

Elektropohon a autonomní řízení změní vzhled aut, říká slovenský designér

Vedoucí designér interiérů škodovek Peter Olah

Jako obor s krátkou historií, ale rozhodně velkou budoucností vnímá automobilový design jeho přední slovenský...

Špinavá Praha má viníky: auta s chybějícími filtry pevných částic

Ilustrační snímek

Praha dlouhodobě bojuje se znečištěním vzduchu ze silniční dopravy. Studie ÚAMK a ČVUT, kterou si magistrát zadal,...

Tajemství automobilek v ohrožení: v Kanadě unikly plány jejich továren

Ilustrační snímek

Bezpečnostní expert objevil na nezabezpečeném serveru 157 GB citlivých dat. Byly mezi nimi i plány výrobních závodů...

Najdete na iDNES.cz