Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Aladin od Tesly hlídá vaše auto

  6:00aktualizováno  6:00
Tesla nezanikla, jak si dnes mnozí myslí. Jako jeden z mála podniků z doby minulé si udržel svou pozici na trhu v oblasti telekomunikací. Nyní vstupuje na trh s novými technologiemi a výrobky. Jedním z nich je sledovací a zabezpečovací systém vozidel - ALADIN.

Tento systém firmy TESLA je první opravdu inteligentní systém pro satelitní střežení, sledování a vyhledávání vozidel  s komunikací bezdrátovým přenosem v síti GSM, GPRS a Internet. Dispečerské pracoviště umožňuje sledování až 100 vozidel. Systém monitoruje polohu vozidla na mapě v zeměpisných souřadnicích a určuje tuto polohu s přesností ±15 m.  Údaje  o pohybu vozidla je možné ukládat a následně přehrávat.

Zabezpečení vozidla lze uskutečnit dvěma způsoby současně: rozpojením některého okruhu ve voze, vysláním alarmu (např. prostřednictvím SMS) a ovládáním na dálku.

Kontakt: TESLA 

ing. Jansa, tel.: 02/66107252

email: marketing@tesla.cz

Systém je vybaven 4 spínači (silové okruhy), které mohou sloužit pro sepnutí nebo rozepnutí elektrických okruhů např. imobilizér, alarm atd. Připojené okruhy je možné ovládat na dálku pomocí mobilního telefonu nebo internetu.

Hlasová komunikace s vozidlem, pokud je vybaveno sadou Hands-free, tak umožňuje provádět telefonní hovory mezi dispečinkem, tj. stanicí serveru (majitelem) a osádkou vozidla. Tesla je rovněž výrobcem Hands-free sad. Systém ALADIN je certifikován ATESTEM Ministerstva dopravy a spojů 8 SD 2312, což potvrzuje fakt, že tento systém ručí za váš vůz svou kvalitou.

 

Autor:NejčtenějšíDalší z rubriky

Tesla Model S je méně ekologická než diesely, ukázala analýza ADACu

auto, spaliny, diesel (ilustrační snímek)

Německý autoklub se ve svém aktuálním testu nesoustředil jen na emise, které vznikají při provozu, ale i na výrobu...

VIDEO: Jak se obouvá rallyový speciál? Je to alchymie, guma vydrží 100 km

Jan Kopecký spotřebuje na Rallye Šumava maximálně 25 pneumatik

Tovární tým Škody pro iDNES.cz odhalil tajemství závodních pneumatik na Rally Šumava. Tradiční česká soutěž startuje v...

OBRAZEM: Vision X i VW Touareg. Podívejte se na perly Autosalonu Bratislava

Autosalon v Bratislavě. Mercedes-AMG Project One

Do neděle 29. dubna je pro veřejnost otevřen Autosalon Bratislava, který po brněnském autosalonu převzal roli...

Najdete na iDNES.cz