Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ani klient bez zastoupení netrpí

  11:02aktualizováno  11:02
* Je poskytnutí náhradního vozu po nehodě opravdu samozřejmým nárokem?

Pokud by měl být nárokován z havarijního pojištění, pak pouze tehdy, byl-li k této smlouvě sjednán zvláštní dodatek upravující poskytnutí náhradního vozu.
* Je poskytnutí náhradního vozu po nehodě opravdu samozřejmým nárokem?

Pokud by měl být nárokován z havarijního pojištění, pak pouze tehdy, byl-li k této smlouvě sjednán zvláštní dodatek upravující poskytnutí náhradního vozu. Z povinného ručení viníka vyplývá tato možnost pouze tehdy, pokud je možné doložit skutečně nezbytnou potřebu náhradního automobilu. Jde především o podnikatele.

* Má Česká pojišťovna větší radost, pokud přijde do její pobočky klient osobně, nebo když nechá za sebe všechno vyřídit firmu, například servis?

Každý z našich klientů má právo se nechat zastupovat. S firmami nabízejícími skutečně komplexní zastoupení mnoho zkušeností nemáme.

* Co musí udělat majitel auta, který se rozhodne vše vyřídit sám?

Má tři možnosti: buď osobně na některé z našich agentur případ ohlásit, přivézt a nechat prohlédnout vůz a eventuálně si nechat doporučit servis, nebo zavolat třeba z domova na linku pomoci a operátor potom zařídí, aby se zpětně ozval náš likvidátor. Třetí možnost je odjet s autem přímo do servisu - nejlépe do toho, se kterým Česká pojišťovna přímo spolupracuje - a oznámit pojišťovně, kde vůz je. Na místo vyrazí náš pracovník.

* Co když budu chtít spíš hotové peníze než uhradit opravu?

Pokud bude u sebe mít majitel vozu nezbytné doklady: občanský a řidičský průkaz, velký technický průkaz, pojistnou smlouvu a protokol od policie, a přistaví auto, může mít v optimálním případě do hodiny peníze v ruce.

* Ale policii přece není nutné volat, pokud je škoda nižší než 20 tisíc korun...

Ano, ale to pouze tehdy, pokud není opravdu žádná pochyba o výši škody nebo o zavinění. Proto přítomnost policie na místě nehody spíše doporučujeme.

Autor:NejčtenějšíDalší z rubriky

Tesla opět nevyrábí. Musk spí v továrně ve spacáku, zradili ho roboti

Majitel firmy Tesla Elon Musk.

Výroba Tesly 3 opět stojí. Elon Musk věnuje všechen čas tomu, aby jeho automobilka na elektromobily konečně rozběhla...

Tesla Model S je méně ekologická než diesely, ukázala analýza ADACu

auto, spaliny, diesel (ilustrační snímek)

Německý autoklub se ve svém aktuálním testu nesoustředil jen na emise, které vznikají při provozu, ale i na výrobu...

VIDEO: Hasič popisuje, jak se rozstřihává auto

Hyundai Tucson upravený pro výcvik hasičů

Sloupek čelního skla pod střechou, ten prostřední kousek nad horním úchytem bezpečnostního pásu, ty se stříhají taky. A...

Najdete na iDNES.cz