Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Autem Evropou

  16:01aktualizováno  16:01
Mnoho motoristů v době dovolených a letních prázdnin opouští republiku a vydává se na cestu Evropou. Cílem bývá pár příjemných okamžiků strávených na pobřeží moře. Často však stačí málo a pohodová dovolená se může změnit v jeden velký problém, nebo dokonce v noční můru.

Cesta na dovolenou vlastním vozem má jistě svá pro i proti. Kladem je bezpochyby možnost detailního plánování trasy, určitá časová nezávislost, pohodlí a větší dávka dobrodružství.

Záporem je velká zátěž organismu, což se týká především řidičů a dětí. Opominout rozhodně nelze ani rizika spojená s cestováním automobilem.

Náklady spojené s provozem a případnou opravou vozu mohou řidiče zaskočit.

Dovolenou může značně narušit i pokuta za zdánlivě banální dopravní přestupek, nebo nečekaný výdaj spojený s neplánovanou objížďkou. Zmiňovat problémy zapříčiněné účastí na dopravní nehodě jistě netřeba.

Jak z předchozího vyplývá, je před každou cestou do zahraničí důležité věnovat určitý čas sběru informací o cílové zemi i státech, kterými projíždíme. Seriál článků, jehož úvodník právě čtete, bude přinášet praktické informace, rady a poznatky z cest, které mohou pomoci výše uvedeným situacím předejít.

Autor:NejčtenějšíDalší z rubriky

OBRAZEM: První Lamborghini Urus je v Česku. Prozkoumali jsme ho

Česká premiéra sportovního SUV Lamborghini Urus

Rambo-lambo dorazilo do Česka hned po evropské výstavní premiéře na autosalonu v Ženevě, který dnes končí. Prohlédněte...

Autofotka týdne: Hvězda letošní Ženevy ohromovala už před 55 lety

Chevrolet Testudo

To nadpozemsky krásné, subtilní, elegantní auto všichni okukují na autosalonu v Ženevě s nábožnou úctou. Chevrolet...

Škodovky mění naftu za CNG, na obzoru je i plynové SUV

Kompozitové nádrže na zemní plyn pro Škodu Octavii G-TEC

Omlazená Fabia se už bude muset obejít bez dieselového motoru. Zdá se ale, že Škoda chce vedle benzinu vsadit na CNG,...

Najdete na iDNES.cz