Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Autotec 2008: jediný veletrh svého druhu ve střední Evropě

  0:01aktualizováno  0:01
Každý sudý rok jsou první červnové dny na výstavišti v Brně zasvěceny automobilovým profesionálům. Ti letos již podvanácté zamíří na Mezinárodní veletrh užitkových vozidel, dílů a servisní techniky AUTOTEC 2008.

Navštivte letošní ročník mezinárodního veletrhu užitkových vozidel, dílů a servisní techniky AUTOTEC 2008

AUTOTEC 2008 je jedinou motoristickou výstavou tohoto druhu ve střední Evropě. O jeho výjimečnosti svědčí i to, že je pravidelně zařazen do prestižního kalendáře mezinárodních výstav organizace O.I.C.A. a patří tak mezi evropskou elitu.

Svým zaměřením se dotýká široké oblasti užitkových a nákladních vozidel, dílů a servisní techniky. Výrobci tak mají jedinečnou příležitost nabídnout svou produkci na jedné z nejucelenějších přehlídek oboru na území Evropy.

Autotec

AUTOTEC 2008 se kromě svého čitelného členění na přehledné sekce snaží také co nejvíce přiblížit odborné veřejnosti. Proto také jako novinka v letošním roce přichází s nově stanoveným termínem konání v pracovním týdnu – od středy 4. 6. do neděle 8. 6. Pro novinářský a odborný den se pak výstaviště v Brně otevře 3. 6. 2008.

Velká sedmička v plné síle
V této chvíli je více než jasné, že se bude v Brně prezentovat všech sedm velkých evropských výrobců trucků, ale zároveň nebudou chybět ani české značky nákladních vozidel, jako je TATRA a AVIA. To vše se navíc odehraje v prostředí moderních výstavních hal.

Jednu z největších expozic nabídne například koncern Iveco - na ploše 3 000 m se zde představí společně značky Iveco, Irisbus a Fiat Professional. Nové nákladní vozy, stejně jako malé užitkové vozy Fiat Fiorino, zde budou mít svou výstavní premiéru.

Irisbus Iveco

Sekundovat jim bude ucelená přehlídka autobusů, z nichž řada má ve svém rodném listě zapsáno Vysoké Mýto. Mercedes-Benz se do Brna chystá přivést novou modelovou řadu svých prestižních nákladních automobilů, které zde budou mít svou velkou premiéru.

Rozsáhlou expozici nabídne ale i Renault Trucks a kromě jiného v ní najdete také nejnovější technologie nabízející hybridní pohony i pro velká vozidla. Společnost Scania využívá pro splnění náročných emisních norem a zároveň snižování emisí dvě nejmodernější technologie - recyklaci výfukových plynů (EGR) a selektivní katalytickou redukci (SCR). A tak není divu, že její expozice se ponese v tomto duchu.

Revoluční technologie EGR v kombinaci s novou řadou motorů EURO 5 zde bude dominantou. To ale není vše, projet se budete moci i v autobusu Scania využívajícím k pohonu etalon, anebo si budete moci vyzkoušet soupravu Scania vybavenou motorem EURO 5 EGR přímo v praxi na místě při testovacích jízdách.

Automobiloví nadšenci budou také moci obdivovat na stánku Scania speciální hasičské vozidlo, nebo univerzální autobus Scania Irizar.
Z oblasti lehkých užitkových vozidel se bude prostřednictvím jedné z největších expozic prezentovat společnost Volkswagen.

Autotec - VW Crafter

Lehké užitkové automobily však nabídne i Peugeot. Návštěvníci si v expozici s vozy se lvem ve znaku budou moci vybrat od užitkové verze modelu 107 přes 207 až po vozy Expert nebo Boxer. Součástí expozice bude i premiéra malých užitkových vozů Peugeot Bipper.

Bohatá nabídka přípojných vozidel a servisní techniky
Reprezentativní zastoupení nabídne kategorie přípojných vozidel a nástaveb a neméně zajímavá bude i oblast komunální techniky.

Vedle domácích výrobců se budou prezentovat zahraniční vystavovatelé – například německý výrobce nástaveb F.X. Meiller nebo lucemburská společnost Faymonville zabývající se produkcí přípojné techniky. Společnost HESTI v premiéře představí nový BIG MAX, nové nápravy TRAX a také nové služby (TRAX LIFE, MAX SERVICE).

AUTOTEC již tradičně nabízí kvalitní přehlídku servisní a garážové techniky od celé řady výrobců. Představí se tak téměř všichni významní výrobci a distributoři garážového vybavení, kteří obsadí výstavní halu A. Mezi vystavovateli se objeví například firmy Univer, Italmec, RPJ International, Technology Garage a řada dalších.

Autotec 2008: zastoupení dílů a komponentů
V souvislosti s rostoucí produkcí automobilů v České republice a na Slovensku sílí také pozice výroby automobilových dílů a komponentů. Proto lze i na AUTOTECU 2008 očekávat lákavou nabídku tohoto oboru.

Představí se zde prestižní značky, jako například Haldex, Hella, Knott, Wabco a řada dalších evropských výrobců. Mezi domácími výrobci nebudou chybět přední čeští producenti Brano a Brisk.

Autotec

Zájem účastnit se AUTOTECU projevili nejen evropští producenti, ale také výrobci z Číny, Taiwanu, Turecka a dalších států, kteří se snaží získat pozici na středoevropském trhu.

Prohlédněte si svět kamionů zblízka
Profese řidiče kamionu je velmi náročná a každý muž, když byl malý, zatoužil po tom, aby jej směl alespoň na chvíli řídit. Velká auta lákají snad všechny kluky bez rozdílu věku. A veletrh AUTOTEC 2008 jim může tento sen splnit. V rámci doprovodných programů totiž vznikl ojedinělý projekt "Svět kamionů zblízka".

Přijďte a objevte kouzlo velkých nákladních vozidel. Podrobně si je prohlédněte a s profesionální asistencí zkušených instruktorů i vyzkoušejte při jízdě na zkušební dráze. Na jednom místě se zde sejde ucelená přehlídka trucků, které zde představí nejvýznamnějších evropští výrobci.

Scania

Prohlédnout a vyzkoušet si je bude moci každý příchozí. A kromě toho budou mít návštěvníci šanci odnést si také nějakou drobnou výhru.

Veletrh nabídne i semináře a konference
Odbornou úroveň veletrhu již tradičně zvýrazňuje také řada seminářů a konferencí zaměřených na nejrůznější oblasti automobilového průmyslu. V rámci odborného programu AUTOTEC CONFERENCE se připravuje evropský kongres BRNOSAFETY 2008, který zastřešuje několik odborných konferencí spojených s tematikou bezpečnosti na silnicích.

Konkrétně se bude hovořit například o prevenci v silniční dopravě, bodovém systému, chování účastníků v silničním provozu nebo nových technologiích a informačních systémech.

Další významná konference TRENDY AUTOMOBILOVÉ LOGISTIKY je situována do dvou paralelních programových sekcí – "Business Trends" a "Technology Trends". Sekce "Business Trends" se věnuje prezentaci nových oborových trendů a případových studií prezentovaných lidmi z podniků automobilového průmyslu.

Autotec

"Technology Trends" je platformou, na níž především dodavatelé technologií a služeb prezentují své novinky pro zákazníky v automobilovém průmyslu.
Třetí ročník mezinárodní konference ROAD TRANSPORT & ENVIRONMENT 2008 – Silniční doprava a životní prostředí se představí během dvou dnů prostřednictvím dvou tématických bloků.

První z nich se věnuje problematice alternativních paliv a pohonů motorových vozidel, druhý blok s podtitulem Čistá budoucnost již dnes je zaměřen na úsporné systémy pohonu vozidel šetrné k životnímu prostředí.
V rámci veletrhu AUTOTEC 2008 již tradičně proběhne také vyhlášení výsledků celostátní soutěžeAUTOSERVIS ROKU 2008, AUTOOPRAVÁŘ ROKU 2008, AUTOMECHANIK JUNIOR 2008.

Pro zájemce, kteří by rádi našli pracovní uplatnění v automobilovém průmyslu, je připravován projekt s názvem AUTOJOB. Tento personalistický projekt je určen k prezentaci nabídek pracovních příležitostí a vzdělání v automobilovém průmyslu a poskytuje zájemcům výjimečnou možnost komunikovat přímo se zástupci špičkových firem v oboru.

Zajímavou příležitostí vyzkoušet si automobily v praxi jsou testovací jízdy s možností výjezdu z areálu výstaviště. Terénní polygon určený ke zkušebním jízdám není v současné době již žádnou raritou, nicméně na AUTOTECU vznikne netradičně v prostoru výstavby nového pavilonu a nabídne tak reálné podmínky pro testování nákladních, speciálních, terénních a SUV vozidel.

AUTOTEC 2008

Zaregistrujte se již dnes a získejte zvýhodněnou vstupenku

Návštěvník, který se zaregistruje na www.autotec.cz, získá zvýhodněnou vstupenku na veletrh. Tato vstupenka je platná ve dnech 4. - 8. června 2008.

Registrace probíhá od 1. března do 31. května 2008 na www.autotec.cz

Důležité termíny:
AUTOTEC 2008
4. – 8. 6. 2008
3. 6. 2008 novinářský a odborný den

Další informace hledejte na www.autotec.cz


Autotec 2008
NejčtenějšíDalší z rubriky

Ojetý Peugeot 307 je průšvihář, je však za dobrou cenu a má levné díly

Peugeot 307

Třistasedmička není zrovna vzorňák, dokáže potrápit řadou závad. Přesto se na trhu s ojetými vozy těší značnému zájmu....

Dovoz ojetin stoupl. Vozí se mladá auta, rollsy, tesly i trabanty

(Ilustrační snímek)

Dovoz ojetých osobních aut do Česka za leden a únor meziročně stoupl o 19 procent na 27 505 vozů. Dováží se přitom více...

Před 65 lety vyjela první sériová vejtřaska, u armády slouží dodnes

Praga V3S

Z bran továrny Praga v pražských Vysočanech vyjela před 65 lety, 2. dubna 1953, první sériově vyrobená „vejtřaska“....

Najdete na iDNES.cz