Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Autotec 2008: motoristický svátek se blíží

  0:01aktualizováno  0:01
Zbývá již jen několik málo dnů do otevření bran výstaviště v Brně, které přivítá již 12. ročník Mezinárodního veletrhu užitkových vozidel, dílů a servisní techniky AUTOTEC 2008. Novinkou letošního roku je nově stanovený termín konání veletrhu v pracovním týdnu - od středy 4. do neděle 8. června.

Deset plně obsazených hal s přilehlými volnými plochami v letošním roce potvrzuje výsadní postavení veletrhu Autotec.

O významu této největší akce ve střední Evropě již bylo vyřčeno mnohé, proto jen pro připomenutí – AUTOTEC 2008 patří mezi trojlístek nejvýznamnějších světových výstav v oboru a je jedinou výstavou svého druhu v regionu střední Evropy.

O jeho významu svědčí mimo jiné i jeho pravidelné zařazení do prestižního kalendáře Mezinárodní organizace výrobců automobilů O.I.C.A.

Autotec 2008

Brno letos oslavuje
Letošní rok je pro brněnské výstaviště velmi významný. AUTOTEC 2008 se bude totiž konat jen několik málo dnů po zahájení oslav výročí historických mezníků výstavnictví v Brně. Již v roce 1928 se v Brně představil první mezinárodní motoristický autosalon.

V té době stánky vystavovatelů s předváděnými modely zaplnily na sedm dní budovu brněnského Sokola a přilehlého stadionu. Celková výstavní plocha dosáhla pět a půl tisíce metrů čtverečních a kvůli nedostatku místa muselo být dokonce mnoho vystavovatelů odmítnuto.

Na autosalonu vystavovaly i firmy prodávající různá autopříslušenství s doplňky a stánek tu měly i dvě největší sítě benzinových čerpacích stanic – Bratři Zikmundové a společnost Naftaspol.

AUTOTEC 2008

Vstup na veletrh AUTOTEC 2008

Úterý 3. 6. 2008 (tiskový a odborný den): 9.00–18.00 hod.
- pouze pro akreditované novináře, odborné návštěvníky a zvané hosty.

Středa 4. 6. 2008: sobota 7. 6. 2008 denně od 9.00 do 18.00 hod.

Neděle 8. 6. 2008: 9.00–17.00 hod.

VSTUPNÉ
* Celodenní vstupné 150 Kč
* Zlevněné vstupné 80 Kč
* Rodinná vstupenka (7.−8. 6. 2008) 150 Kč (pro 2 dospělé + 2 děti)
* Vstupné na odborný den (3. 6. 2008) 500 Kč
* Vstupné pro školy (4.−8. 6. 2008) 50 Kč (podmínkou je minimálně 20 osob a jmenný seznam studentů potvrzený školou)
* Děti do 6 let věku, držitelé průkazu ZTP a ZTP/P, vozíčkáři zdarma

Autotec


Podle statistik jezdilo v Československu v době konání brněnského autosalonu kolem 34 tisíc osobních vozů, přesto si mnozí zainteresovaní odborníci stýskali, že motorizace Moravy a Slovenska zůstávala daleko za počtem motoristů v Čechách, o hlavním městě ani nemluvě.

V evropské statistice bylo dokonce Československo se svými 25 automobily na 10 tisíc obyvatel dokonce třetí od konce. I v této bilanci poptávka po autech a motorkách v republice stoupala geometrickou řadou, kterou však domácí producenti nebyli schopni uspokojit. Během roku 1928 přibylo na československých silnicích dalších přibližně 20 tisíc osobních automobilů.

AUTOTEC: výsadní postavení ve střední Evropě
V současné době se Česká republika řadí díky roční produkci automobilů v přepočtu na počet obyvatel na přední světovou pozici mezi výrobci automobilů. Roste také produkce automobilových dílů, součástí a příslušenství vozidel. A také díky tomu čelí veletrh AUTOTEC velkému zájmu vystavovatelů.

Autotec

Deset plně obsazených hal s přilehlými volnými plochami v letošním roce potvrzuje výsadní postavení tohoto veletrhu. AUTOTEC 2008 nabídne návštěvníkům nejucelenější přehled užitkových a nákladních vozidel, přípojné techniky, nástaveb, dílů, servisní techniky a všeho dalšího, co s automobilovou branží souvisí.

Šest stovek vystavovatelů z 25 zemí světa bude prezentovat své výrobky na ploše téměř osmdesát tisíc metrů čtverečních. Každý příchozí tak má opět ojedinělou možnost získat přehled o nabídce celého trhu v jeden okamžik a na jednom místě.

Tomu také odpovídá nabídka vystavovatelů v jednotlivých expozicích, kde i letos mezi vystavovanými exponáty nalezneme nejednu světovou novinku.

Více informací najdete na www.autotec.cz

Autotec 2008
NejčtenějšíDalší z rubriky

Autofotka týdne: Raketa byla moc futuristická, vyhrála Sněhurčina rakev

Volvo P1800 ES Prototype

Nádherné štíhlé Volvo P1800 bylo ikonou šedesátých let. Vzniklo jich skoro čtyřicet tisíc. A kromě překrásného designu...

KVÍZ: Poznáte legendární auta podle detailu?

Techno Classica Essen 2018

Jak moc máte „nakoukaná“ auta? Otestujte se v našem kvízu. Charakteristické detaily slavných aut nafotil na veteránském...

Václavské náměstí patřilo autodědečkům, vyrazili na třídenní rallye

Rallye Praha Revival 2015

Už poosmé odstartoval z centra Prahy veteránský závod Rallye Praha Revival. Na start třídenní soutěže se postavily...

Najdete na iDNES.cz