Barum Bravuris - nová pneumatika pro náročné nabízí chytrou volbu">
Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Barum Bravuris - nová pneumatika pro náročné nabízí chytrou volbu

  13:37aktualizováno  13:37
V letošním roce přichází na trh společnost Barum Continental Otrokovice s významnou novinkou - letní pneumatikou nové generace BARUM, nesoucí obchodní označení BRAVURIS. Pneumatiky BARUM BRAVURIS charakterizuje excelentní poměr ceny k celkové kvalitě, životnosti, mimořádným jízdním vlastnostem, výkonům a komfortu.

Novinka je určena především pro dynamicky se rozvíjející skupinu rychlých automobilů, pro které jsou zapotřebí pneumatiky rychlostních kategorií H, V a ZR (tj. pro rychlosti do 210, 240 a více než 240 km/h) a bude dodávána v nejběžnějších rozměrech 14", 15", 16" a 17", s profilovými čísly 65, 60, 55, 50 a 40.

Pneumatiky BARUM BRAVURIS jsou přímým nástupcem od roku 1995 nejprodávanějšího typu letních plášťů značky Barum - Bravura. Ten si svoji mimořádnou oblibu získal zejména díky velmi dobrým jízdním vlastnostem na mokré i suché vozovce, vysoké životnosti i atraktivitě vzhledu dezénu.

Při konstrukci a vývoji nové pneumatiky BARUM BRAVURIS bylo využito nejen nejnovějších poznatků, ale také špičkových technologií s návazným ověřováním při náročných počítačových simulacích i mimořádně důkladných jízdních testech. Jedním z originálních řešení, aplikovaných na typu BRAVURIS je např. koncepce plochého nárazníku BBS (Barum Belt System), který v kombinaci s moderní běhounovou silika směsí a dalšími konstrukčními prvky dezénu, přispěl k prodlužení životnosti pneumatiky BRAVURIS o téměř 30%, ve srovnání s předcházející generací letních plášťů Barum.

Moderní běhounová silika směs u pneumatik BARUM BRAVURIS přispívá k výraznému krácení brzdné dráhy vozidla, a to nejen na suché, ale především na mokré vozovce. Nová konstrukce umožnila snížení hlučnosti a spotřeby vozidla díky snížení valivého odporu, ve srovnání s předcházející generací pneumatik.

BARUM BRAVURIS jsou pneumatiky pro vysoké rychlosti. Proto jsou důležité také jejich vlastnosti z hlediska bezpečnosti jízdy nejen za sucha, ale i na mokré vozovce. Atraktivní, směrové řešení šípovitě uspořádaných a bohatě dimenzovaných příčných drážek je kombinováno s bohatě dimenzovanými obvodovými drážkami.

Originální řešení dezénu pneumatiky BARUM BRAVURIS umožňuje nejen vynikající brzdné a záběrové vlastnosti, ale také velmi účinný odvod vody z míst kontaktu pneumatiky s mokrou vozovkou, resp. při rychlé jízdě na souvislé vodní vrstvě a v loužích. Konstrukce a tvarové uspořádání dezénu tak přispívá k výraznému snížení možnosti vzniku aquaplaningu, a to nejen v podélním směru, tj. při jízdě po dálnici, ale i příčně, např. v zatáčkách, nebo na úzkých klikatých cestách regionálního charakteru.

Je známou skutečností, že pneumatiky jsou dnes brány jako estetický doplněk vozidla a tomu musí odpovídat i jejich vzhled. Vlastní dezén běhounu pneumatik BARUM BRAVURIS je proto konstruován s maximálním důrazem na dosažení vynikajících jízdních vlastností a komfortu, současně není nijak opomenut jeho dynamický vzhled a esteticky přitažlivé uspořádání. Je nesporné, že i v tomto ohledu předčí BARUM BRAVURIS pneumatiky daleko zvučnějších jmen.

Pneumatiky Barum si v průběhu let získaly pověst osvědčených, velmi kvalitních a zákaznicky oblíbených výrobků. Nová generace všestranně atraktivních pneumatik BARUM BRAVURIS na tuto tradici navazuje, a současně představuje další stupeň mimořádně zajímavé nabídky obutí pro rychlá auta. Barum Continental tak opět cíleně zvedá pomyslnou laťku v soutěži o přízeň zákazníků, v duchu svého nového hesla - "Barum znamená chytrou volbu".

Tuto novinku v rozměrech:

175/65 R14   205/40 R17
185/60 R14   205/65 R15
185/65 R14  215/40 R16
185/65 R15  215/40 R17
195/65 R14  235/40 R17
195/65 R15

si můžete již nyní objednat se 7% slevou na internetových stránkách www.barum.cz

 

 

Nové pneumatiky Barum Bravuris s pásem a s drážkou.

Autor:


Nejčtenější

Ministerstvo chce otestovat odbočování na červenou a na dálnici 140 km/h

Odbočení na červenou umožňuje řidičům v Německu plechová tabulka se zelenou...

Kdo se podíval do Ameriky, vzpomíná na to jako na skvělou věc: odbočit doprava se může na křižovatce, i když svítí...

VIDEO: Podívejte se na běžné ráno před školou, je to džungle

Ilustrační snímek

Každoročně přibývá rodičů, kteří své děti vozí do školy autem. A ve velkých městech či u velkých škol se širokou...Na počkání za litr. Test MF DNES potvrdil, že stočit tachometr není problém

Ilustrační foto

Až čtyřicet procent tachometrů ojetých vozů v Česku je stočených. Reportéři MF DNES si ověřili, jak je to snadné. Za...

Škoda Kodiaq GT: kupé-SUV se testuje převlečené za mazdu, jako před 30 lety

Prototypy Škody Kodiaq GT převlečené za SUV Mazdy.

Znetvořené prototypy prohánějící se v běžném provozu fascinují milovníky automobilů. Tuší, že maskování ukrývá něco...

Chystá se zdražení pokut: za telefonování a focení až 10 tisíc a 4 body

Ilustrační snímek

Ministerstvo dopravy ve spolupráci s policií pracuje na zpřísnění bodového systému. Více se bude postihovat používání...

Další z rubriky

Čech pečuje o vůz mistra světa rallye. Ogierovi radí a nastavuje mu auto

V rallye týmu pětinásobného mistra světa Sébastiena Ogiera pracuje jako „car...

Leze po skalách, má rád fotbal a když má chvilku, tak doma, kousek od Kyjova, pomáhá na vinohradu a ve sklípku....

Němci měli velké oči. Milion elektromobilů u nich v roce 2020 jezdit nebude

Mercedes-Benz EQC

Milion elektromobilů na německých silnicích do roku 2020 pravděpodobně jezdit nebude. Poradci berlínské vlády nově...

VIDEO: Podívejte se na běžné ráno před školou, je to džungle

Ilustrační snímek

Každoročně přibývá rodičů, kteří své děti vozí do školy autem. A ve velkých městech či u velkých škol se širokou...Najdete na iDNES.cz