Barum Bravuris - nová pneumatika pro náročné nabízí chytrou volbu">
Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Barum Bravuris - nová pneumatika pro náročné nabízí chytrou volbu

  13:37aktualizováno  13:37
V letošním roce přichází na trh společnost Barum Continental Otrokovice s významnou novinkou - letní pneumatikou nové generace BARUM, nesoucí obchodní označení BRAVURIS. Pneumatiky BARUM BRAVURIS charakterizuje excelentní poměr ceny k celkové kvalitě, životnosti, mimořádným jízdním vlastnostem, výkonům a komfortu.

Novinka je určena především pro dynamicky se rozvíjející skupinu rychlých automobilů, pro které jsou zapotřebí pneumatiky rychlostních kategorií H, V a ZR (tj. pro rychlosti do 210, 240 a více než 240 km/h) a bude dodávána v nejběžnějších rozměrech 14", 15", 16" a 17", s profilovými čísly 65, 60, 55, 50 a 40.

Pneumatiky BARUM BRAVURIS jsou přímým nástupcem od roku 1995 nejprodávanějšího typu letních plášťů značky Barum - Bravura. Ten si svoji mimořádnou oblibu získal zejména díky velmi dobrým jízdním vlastnostem na mokré i suché vozovce, vysoké životnosti i atraktivitě vzhledu dezénu.

Při konstrukci a vývoji nové pneumatiky BARUM BRAVURIS bylo využito nejen nejnovějších poznatků, ale také špičkových technologií s návazným ověřováním při náročných počítačových simulacích i mimořádně důkladných jízdních testech. Jedním z originálních řešení, aplikovaných na typu BRAVURIS je např. koncepce plochého nárazníku BBS (Barum Belt System), který v kombinaci s moderní běhounovou silika směsí a dalšími konstrukčními prvky dezénu, přispěl k prodlužení životnosti pneumatiky BRAVURIS o téměř 30%, ve srovnání s předcházející generací letních plášťů Barum.

Moderní běhounová silika směs u pneumatik BARUM BRAVURIS přispívá k výraznému krácení brzdné dráhy vozidla, a to nejen na suché, ale především na mokré vozovce. Nová konstrukce umožnila snížení hlučnosti a spotřeby vozidla díky snížení valivého odporu, ve srovnání s předcházející generací pneumatik.

BARUM BRAVURIS jsou pneumatiky pro vysoké rychlosti. Proto jsou důležité také jejich vlastnosti z hlediska bezpečnosti jízdy nejen za sucha, ale i na mokré vozovce. Atraktivní, směrové řešení šípovitě uspořádaných a bohatě dimenzovaných příčných drážek je kombinováno s bohatě dimenzovanými obvodovými drážkami.

Originální řešení dezénu pneumatiky BARUM BRAVURIS umožňuje nejen vynikající brzdné a záběrové vlastnosti, ale také velmi účinný odvod vody z míst kontaktu pneumatiky s mokrou vozovkou, resp. při rychlé jízdě na souvislé vodní vrstvě a v loužích. Konstrukce a tvarové uspořádání dezénu tak přispívá k výraznému snížení možnosti vzniku aquaplaningu, a to nejen v podélním směru, tj. při jízdě po dálnici, ale i příčně, např. v zatáčkách, nebo na úzkých klikatých cestách regionálního charakteru.

Je známou skutečností, že pneumatiky jsou dnes brány jako estetický doplněk vozidla a tomu musí odpovídat i jejich vzhled. Vlastní dezén běhounu pneumatik BARUM BRAVURIS je proto konstruován s maximálním důrazem na dosažení vynikajících jízdních vlastností a komfortu, současně není nijak opomenut jeho dynamický vzhled a esteticky přitažlivé uspořádání. Je nesporné, že i v tomto ohledu předčí BARUM BRAVURIS pneumatiky daleko zvučnějších jmen.

Pneumatiky Barum si v průběhu let získaly pověst osvědčených, velmi kvalitních a zákaznicky oblíbených výrobků. Nová generace všestranně atraktivních pneumatik BARUM BRAVURIS na tuto tradici navazuje, a současně představuje další stupeň mimořádně zajímavé nabídky obutí pro rychlá auta. Barum Continental tak opět cíleně zvedá pomyslnou laťku v soutěži o přízeň zákazníků, v duchu svého nového hesla - "Barum znamená chytrou volbu".

Tuto novinku v rozměrech:

175/65 R14   205/40 R17
185/60 R14   205/65 R15
185/65 R14  215/40 R16
185/65 R15  215/40 R17
195/65 R14  235/40 R17
195/65 R15

si můžete již nyní objednat se 7% slevou na internetových stránkách www.barum.cz

 

 

Nové pneumatiky Barum Bravuris s pásem a s drážkou.

Autor:NejčtenějšíDalší z rubriky

Nový systém pozná, že hrozí akvaplaning. Data předá ostatním motoristům

Continental vyvíjí systém varování před  akvaplaningem

Pozor na akvaplaning! Continental vyvíjí systémy, které řidiče varují před hrozícím smykem. Data ze senzorů a využití...

VIDEO: Jak se obouvá rallyový speciál? Je to alchymie, guma vydrží 100 km

Jan Kopecký spotřebuje na Rallye Šumava maximálně 25 pneumatik

Tovární tým Škody pro iDNES.cz odhalil tajemství závodních pneumatik na Rally Šumava. Tradiční česká soutěž startuje v...

Autofotka týdne: Krása terénních drsňáků, které jindy nepotkáte

Jeep Wagoneer Roadtrip

Tisíce offroadových fanoušků se sjely na každoroční Jeep Safari v utažském Moabu. Automobilka Jeep si už po...

Najdete na iDNES.cz