Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bláznivý Brit poslepu překonal 225 km/h

  8:25aktualizováno  8:25
"Doleva, doprava, rovně." Tyto tři slova přenášená pomocí telefonu do sluchátek Alistaira Weavera byly pro 24letého novináře jediným kontaktem se světem. Oslepen přelepeným průhledem helmy řídil na uzavřeném letišti auto rychlostí 225 km/h, čímž se zapsal do Guinessovy knihy rekordů. Co všechno musel udělat, aby se mu podařilo bláznivý záměr realizovat?

Nejdůležitější prý bylo se odhodlat a vybrat auto. "Potřeboval jsem stabilní a zároveň hodně ryhlý vůz," říká Alistair. Letecká dráha královského RAF byla totiž poměrně krátká, zrychlení proto bylo naprosto klíčové. "Do půl míle jsem musel nabrat rychlost okolo 190 km/h, aby mi bylo dvoumílové letiště dostatečně dlouhé," počítá odvážný Brit. Zmíněné dvě míle jsou přibližně 3,2 km.

Volba nakonec padla na Audi S8 quattro. Alistar byl s vozem spokojen, ale přesto se mu předem stanoveného cíle nepodařilo uskutečnit. Zpočátku měl totiž "velké oči" a doufal, že se mu podaří překonat rychlostní hranici 250 kilometrů za hodinu. I s dosaženými 225 km/h však může být spokojen, neboť přítomní komisaři potvrdili zapsání odvážného výkonu do Guinessovy knihy rekordů. Pokus musel na jejich pokyn absolvovat dvakrát. 

Alistair, který byl několikrát akterém podobně bláznivých kousků, na závěr vyjádřil poděkování svému kolegovi. Ten totiž jel v Audi S6 na dráze paralelně s rekordmanem a pomocí pouhých třech strohých slov přenášených telefonem se snažil Alistaira navigovat.

Bláznivým rekordem se zapsal 24letý Alistair Weaver do Guinessovy knihy rekordů: řídil auto rychlostí 225 km/h se zakrytýma očima.

Autor:NejčtenějšíDalší z rubriky

Nový systém pozná, že hrozí akvaplaning. Data předá ostatním motoristům

Continental vyvíjí systém varování před  akvaplaningem

Pozor na akvaplaning! Continental vyvíjí systémy, které řidiče varují před hrozícím smykem. Data ze senzorů a využití...

VIDEO: Jak se obouvá rallyový speciál? Je to alchymie, guma vydrží 100 km

Jan Kopecký spotřebuje na Rallye Šumava maximálně 25 pneumatik

Tovární tým Škody pro iDNES.cz odhalil tajemství závodních pneumatik na Rally Šumava. Tradiční česká soutěž startuje v...

Plány Seatu: růst urychlí sportovní značka Cupra, nový Leon a SUV

Seat zakládá novou značku Cupra zaměřenou na sportovní modely.

Seat letos oficiálně představil svou novou sportovní značku Cupra. Ta nově bude vystupovat samostatně a bude přinášet...

Najdete na iDNES.cz