Drahé parkování u letišť rozpoutává boj domorodců s dovolenkáři

aktualizováno 
Parkování u letišť stojí často nehorázné peníze. Na to, že parkujete v polích kdesi za městem, jsou to často částky, které se při delším prázdninovém pobytu skoro vyrovnají cenám za letenku. Dovolenkáři se tak snaží ušetřit, parkování „nadivoko“ se však zase nelíbí obyvatelům přilehlých čtvrtí.

Neznámý vandal v květnu 2018 pomaloval dva automobily zaparkované v obytné oblasti nedaleko letiště v britském Manchesteru. | foto: Greater Manchester Police Wythenshawe

Britové žijící poblíž bristolského letiště mají plné zuby špatně parkujících aut. Aby odnaučili neukázněné řidiče parkovat v uličkách a na silnicích poblíž letiště, obmotávají jejich auta strečovou fólií a pomazávají je vejci. V Manchesteru bojují drsněji - po autech malují barvou a vypouštějí jim pneumatiky.

Když se řidič Peugeotu 107 vracel v bristolském Lulgate ke svému vozu, zřejmě se nestačil divit: jeho auto bylo celé obmotáno strečovou fólií a poházené vejci.

Takovou daň si vybírají místní lidé za to, že na místě parkoval ilegálně. V bristolském Lulgate je tato situace prý častá: místo leží v těsné blízkosti letiště, a aby se cestující vyhnuli poplatkům za parkování na letišti, nechávají svá auta na cestách a v bočních uličkách. Navíc se často stává, že zcela zablokují cestu, uvedl server Autoevolution. A místní lidé, kteří jsou z takové bezohlednosti unavení, se proto rozhodli vzít spravedlnost do svých rukou.

Peugeota, jehož fotky zveřejnil Bristol Live, nejenže obmotali  fólií a poházeli vejci, dokonce vypustili jednu pneumatiku a na auto dopsali řidiči vzkaz: Pokud si můžete dovolit dovolenou, můžete si dovolit i parkování. Vše samozřejmě velkými písmeny, aby bylo jasno, jak naléhavá zpráva to je.

Autorem snímků z Bristol Live je dvaadvacetiletý Sam Lakner. Ten potvrdil, že ilegálně zaparkovaná auta jsou zde běžnou záležitostí a dodal, že místní za tuto podivnou pomstu neviní, protože jsou podle něj v právu.

„V místě, kde žiji, je to časté. Lidé prostě opustí svůj vůz v boční uličce i na několik dní. Nedokážu pochopit, proč parkují takhle. Myslím, že místní už toho mají dost,“ dodal Lakner s tím, že jednou dokonce viděl tři auta zaparkovaná tak, že byl zablokovaný celý jízdní pruh. Řidiči se je totiž nenamáhali ani přistavit k obrubníku.

Podle Bristol Live jsou v tom však řidiči občas nevině, a to pokud si auta zaparkují na neautorizovaných parkovištích. Pracovníci parkovišť totiž často počkají, až lidé nastoupí do letadla a poté vezmou klíče od jejich auta, přeparkují je někde dál na silnici nebo na pole, kde nejsou pod dohledem, jen aby měli dostatečnou kapacitu. Řidiči prý tak často ani neví, kde jejich auto parkuje.

Nelegální parkoviště u bristolského letiště:

V Manchesteru neparkujte

Bristolský případ agrese vůči špatně zaparkovaným autům není ojedinělý. Podobný se objevil letos v květnu u letiště v Manchesteru. Někdo z tamních pomaloval a zničil dvě auta bílými nápisy „tady neparkujte“ a vypustil jim kola. Podle policie však patřilo jedno z aut lidem, kteří přijeli do ulice navštívit své známé.

Příčina tohoto drsného vzkazu však byla stejná jako v Bristolu. V souvislosti s odjezdy lidí na dovolenou ilegální parkování poblíž manchesterského letiště prudce narůstá a lidé tam nechávají svá auta opuštěná i týden. Manchesterský případ se však s pochopením nesetkal.

Neznámý vandal v květnu 2018 pomaloval dva automobily zaparkované v obytné...

Neznámý vandal v květnu 2018 pomaloval dva automobily zaparkované v obytné oblasti nedaleko letiště v britském Manchesteru.

Autor:

Nejčtenější

Evropa si schválila elektrická nákladní auta, výrobci jsou zděšeni

Prototyp elektrického tahače Tesla Semi

Evropský parlament schválil výrazné snížení emisních limitů pro nákladní vozidla. Postup je podobně agresivní jako v...

Německé továrny VW přejdou na elektro, Passat vyrobí Škoda v Kvasinách

Volkswagen I.D. Vision

Po roce 2020 se budou v německých továrnách Volkswagenu vyrábět statisíce elektroaut. První bude model ze Cvikova. Z...

Ford hledá partnery pro cestu z mizérie. Jedná s Volkswagenem

Dav návštěvníků a novinářů na autosalonu Auto China v Pekingu během show...

Americký Ford a německý koncern VW s tím mají zkušenosti. Sdílení techniky, platformy a motorů si vyzkoušely desítky...

Autofotka týdne: Nákladní vůz bez řidiče nastoupil do práce

Autonomní elektrický nákladní vůz T-pod v akci na překladišti v Jönköpingu

Einride je švédský, jen dva roky mladý start-up, který postavil elektrický robotický nákladní vůz T-Pod. Futuristický...

Nové dvoukolové Formule 1 mají křídla a přes 215 koní

Novinka Ducati Panigale V4R

Vývoj materiálů, technologií a elektroniky stále posouvá hranice dnešních sportovních motocyklů. Za půl milionu si...

Další z rubriky

Na přezutí se teď v pneuservisech čeká až týden

Přezouvání pneumatik

Kvůli prvnímu sněhu a nízkým teplotám se prodloužila čekací doba v pneuservisech. Na přezutí na zimní pneumatiky si v...

Německé továrny VW přejdou na elektro, Passat vyrobí Škoda v Kvasinách

Volkswagen I.D. Vision

Po roce 2020 se budou v německých továrnách Volkswagenu vyrábět statisíce elektroaut. První bude model ze Cvikova. Z...

Soud nařídil zákazy starších dieselů v Essenu, nemohou ani na dálnici

Ilustrační snímek

Německý správní soud nařídil zavést zákazy jízdy starších naftových automobilů v některých částech západoněmeckého...

Najdete na iDNES.cz