Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Drahé parkování u letišť rozpoutává boj domorodců s dovolenkáři

aktualizováno 
Parkování u letišť stojí často nehorázné peníze. Na to, že parkujete v polích kdesi za městem, jsou to často částky, které se při delším prázdninovém pobytu skoro vyrovnají cenám za letenku. Dovolenkáři se tak snaží ušetřit, parkování „nadivoko“ se však zase nelíbí obyvatelům přilehlých čtvrtí.

Neznámý vandal v květnu 2018 pomaloval dva automobily zaparkované v obytné oblasti nedaleko letiště v britském Manchesteru. | foto: Greater Manchester Police Wythenshawe

Britové žijící poblíž bristolského letiště mají plné zuby špatně parkujících aut. Aby odnaučili neukázněné řidiče parkovat v uličkách a na silnicích poblíž letiště, obmotávají jejich auta strečovou fólií a pomazávají je vejci. V Manchesteru bojují drsněji - po autech malují barvou a vypouštějí jim pneumatiky.

Když se řidič Peugeotu 107 vracel v bristolském Lulgate ke svému vozu, zřejmě se nestačil divit: jeho auto bylo celé obmotáno strečovou fólií a poházené vejci.

Takovou daň si vybírají místní lidé za to, že na místě parkoval ilegálně. V bristolském Lulgate je tato situace prý častá: místo leží v těsné blízkosti letiště, a aby se cestující vyhnuli poplatkům za parkování na letišti, nechávají svá auta na cestách a v bočních uličkách. Navíc se často stává, že zcela zablokují cestu, uvedl server Autoevolution. A místní lidé, kteří jsou z takové bezohlednosti unavení, se proto rozhodli vzít spravedlnost do svých rukou.

Peugeota, jehož fotky zveřejnil Bristol Live, nejenže obmotali  fólií a poházeli vejci, dokonce vypustili jednu pneumatiku a na auto dopsali řidiči vzkaz: Pokud si můžete dovolit dovolenou, můžete si dovolit i parkování. Vše samozřejmě velkými písmeny, aby bylo jasno, jak naléhavá zpráva to je.

Autorem snímků z Bristol Live je dvaadvacetiletý Sam Lakner. Ten potvrdil, že ilegálně zaparkovaná auta jsou zde běžnou záležitostí a dodal, že místní za tuto podivnou pomstu neviní, protože jsou podle něj v právu.

„V místě, kde žiji, je to časté. Lidé prostě opustí svůj vůz v boční uličce i na několik dní. Nedokážu pochopit, proč parkují takhle. Myslím, že místní už toho mají dost,“ dodal Lakner s tím, že jednou dokonce viděl tři auta zaparkovaná tak, že byl zablokovaný celý jízdní pruh. Řidiči se je totiž nenamáhali ani přistavit k obrubníku.

Podle Bristol Live jsou v tom však řidiči občas nevině, a to pokud si auta zaparkují na neautorizovaných parkovištích. Pracovníci parkovišť totiž často počkají, až lidé nastoupí do letadla a poté vezmou klíče od jejich auta, přeparkují je někde dál na silnici nebo na pole, kde nejsou pod dohledem, jen aby měli dostatečnou kapacitu. Řidiči prý tak často ani neví, kde jejich auto parkuje.

Nelegální parkoviště u bristolského letiště:

V Manchesteru neparkujte

Bristolský případ agrese vůči špatně zaparkovaným autům není ojedinělý. Podobný se objevil letos v květnu u letiště v Manchesteru. Někdo z tamních pomaloval a zničil dvě auta bílými nápisy „tady neparkujte“ a vypustil jim kola. Podle policie však patřilo jedno z aut lidem, kteří přijeli do ulice navštívit své známé.

Příčina tohoto drsného vzkazu však byla stejná jako v Bristolu. V souvislosti s odjezdy lidí na dovolenou ilegální parkování poblíž manchesterského letiště prudce narůstá a lidé tam nechávají svá auta opuštěná i týden. Manchesterský případ se však s pochopením nesetkal.

Neznámý vandal v květnu 2018 pomaloval dva automobily zaparkované v obytné...

Neznámý vandal v květnu 2018 pomaloval dva automobily zaparkované v obytné oblasti nedaleko letiště v britském Manchesteru.

Autor:


Nejčtenější

Ministerstvo chce otestovat odbočování na červenou a na dálnici 140 km/h

Odbočení na červenou umožňuje řidičům v Německu plechová tabulka se zelenou...

Kdo se podíval do Ameriky, vzpomíná na to jako na skvělou věc: odbočit doprava se může na křižovatce, i když svítí...

KVÍZ PRO ŘIDIČE: Zvládli byste závěrečný test v autoškole? Otestujte se

Ilustrační snímek

Vyzkoušejte si, zda byste obstáli při závěrečném testu v autoškole. V novém seriálu iDNES.cz postupně najdete dvanáct...VIDEO: Podívejte se na běžné ráno před školou, je to džungle

Ilustrační snímek

Každoročně přibývá rodičů, kteří své děti vozí do školy autem. A ve velkých městech či u velkých škol se širokou...

Na počkání za litr. Test MF DNES potvrdil, že stočit tachometr není problém

Ilustrační foto

Až čtyřicet procent tachometrů ojetých vozů v Česku je stočených. Reportéři MF DNES si ověřili, jak je to snadné. Za...

Autofotka týdne: Kalendář na třináct měsíců ozdobí dílnu

Kalendář Liqui Moly na rok 2019

Krásky z plakátů byly neodmyslitelnou ozdobou dílen a plechových šatnových skříněk. Dnes jich je o poznání méně. Nový...

Další z rubriky

Elektrifikace je dražší, než se myslelo. Šéf VW na ni musí vydělat

Nová platforma koncernu Volkswagen pro elektrická auta

Když Herbert Diess prezentoval v předvečer autosalonu v Šanghaji na jaře 2017 koncept elektrického vozu, zářily mu oči....

Vegani hledají auta bez kůže jen těžko. Výrobci teprve zkoumají terén

Porsche 911 Carrera GTS Cabriolet

Trend veganství dospěl i do světa automobilů. Poptávka po autech bez živočišných produktů stoupá. Jaká je v tomto...

Unikátní Mini se na iDNES.cz vydražilo za 850 tisíc korun

Mini pomalované Lucou Stradivarim

Aukce o unikátní Mini Cooper upravený designérem Lucou Stradivarim na iDNES.cz skončila velmi úspěšně. Vyvolávací...

Audi A4 2.0 TDI 2014 ·
Audi A4 2.0 TDI 2014 ·

r.v. 2014, naj. 113 631 km, diesel
410 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz