Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Brněnský Autotec se blíží

  12:52aktualizováno  12:52
Na 9. mezinárodní veletrh užitkových automobilů, příslušenství a servisní techniky Autotec 2002, který se koná od 8. do 13. června na výstavišti v Brně, se chystá 534 vystavovatelů ze 17 zemí. "Vystavovatelé zaujmou přes 64 tisíc metrů čtvereční výstavní plochy," tvrdí manažer Autotecu Jiří Šikl.

Firmy budou prezentovat nejen užitkové a nákladní automobily a autobusy, ale i servisní a garážovou techniku, díly či doplňkové vybavení pro motorová vozidla. Návštěvníci se prý mohou těšit na řadu novinek týkající se bezpečnosti, výkonnosti, komfortu a servisu pro řidiče.

Například Karosa na veletrhu představí nový autobus, Volvo nový motor a Mercedes Benz nový tahač pro mezinárodní kamiónovou dopravu.

Zarážející je neúčast automobilky Škoda. Ta se dle pořadatelů letošního ročníku nezúčastní. Aktivní je naopak investor u Kolína budované automobilky. V rámci veletrhu proběhne seminář o projektu výroby a strategie nákupu v automobilce Toyota Peugeot Citröen Automobile Czech, která se v současné době připravuje na výrobu automobilů v průmyslové zóně Ovčáry. Veletrh budou provázet i další přednášky pro laickou veřejnost, například na téma leasing.

Autotec se naposledy konal v roce 2000. Tehdy se akce zúčastnilo 578 firem z 15 zemí a přišlo 66 tisíc návštěvníků, kteří přijeli z ČR a dalších 33 zemí tří kontinentů. Letos pořadatelé očekávají až 80 000 lidí.

Autor:NejčtenějšíDalší z rubriky

Tesla Model S je méně ekologická než diesely, ukázala analýza ADACu

auto, spaliny, diesel (ilustrační snímek)

Německý autoklub se ve svém aktuálním testu nesoustředil jen na emise, které vznikají při provozu, ale i na výrobu...

Ignorování blokového čištění přijde draho, za odtah dáte až čtyři tisíce

Na čištění komunikací v Praze-Vršovicích upozorňují přenosné dopravní značky....

Stále více majitelů aut v Praze zapomíná přeparkovat své vozidlo při blokovém čištění komunikace. Z informací Technické...

Evropský parlament schválil zpřísnění kontrol aut kvůli aféře Dieselgate

Zplodiny z výfuku automobilu s dieselovým motorem v německém Essenu.

Evropská komise by měla mít za dva roky pravomoc kontrolovat úřady pro schvalování vozidel v členských státech EU. Nově...

Najdete na iDNES.cz