Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Budoucnost Škody: šéfové odmítají verzi o laciných vozech

  12:47aktualizováno  12:47
V zákulisí ženevského autosalonu se hovořilo o tom, že by koncern měl přisoudit Škodě roli dodavatele podřadných, laciných automobilů.
V zákulisí ženevského autosalonu se hovořilo o tom, že by koncern měl přisoudit Škodě roli dodavatele podřadných, laciných automobilů. Předseda představenstva Škody Auto, a.s. Vratislav Kulhánek tvrdí, že nic takového není v mladoboleslavské automobilce na pořadu dne.

K žádným takovým náladám, nebo dokonce jednání v rámci celého koncernu nedošlo?

Je to čistá spekulace.

Ale jak mohla vzniknout?

Snad z nesprávné logiky, podle které by měla Škoda vyrábět laciné vozy proto, že je jedinou automobilkou koncernu z území bývalého východního, postkomunistického bloku.

A úvahy v rámci koncernu...

Mohlo také dojít ke špatnému pochopení, když se začalo víc mluvit o úmyslu silněji obsadit lacinější segment.

Snad by se pozice Škodovky mohla posílit po vstupu země do EU.

Pozice je pevná a daná. Sám vstup už moc nezmění. Spíš půjde například o imisní normy a podobně. Ale to jsou věci, které nabíhají už v dnešní době.

Jak je Škoda spokojena se svou prezentací v Ženevě?

Ano, to je další doklad toho, že určité přehlížení významu Škodovky v rámci koncernu je jen spekulace. Vždyť výstavní prostor se rozděluje samozřejmě v rámci celého koncernu, a porovnám-li metry čtvereční, které máme k dispozici my a které má hned v sousedství Volkswagen nebo Seat, vím, že nás nikdo nepřehlíží. Cítím se plnohodnotně.

Neuvažujete o designovém odlišení superbu od octavie? To je to, co mu zřejmě tolik škodí v prodejnosti.

Když někdo přejde z trojkové řady bavoráka na pětkovou, taky ta změna navenek není tak veliká. Dokázat odlišit superb je především otázka svezení se v něm. V tomto ohledu nám moc a moc pomohl pražský summit NATO mnoho lidí se v superbech povozilo a zachytili jsme řadu ohlasů, překvapených, jaké je to dobré auto.

Ale bilance prodeje radost v Mladé Boleslavi dosud spíš kazila.

Naopak. Počty prodaných automobilů za poslední dva měsíce nás opět plní optimismem. Vyvíjí se to dobře.

Škoda poutala na stánku v Ženevě pozornost se závodní sestrou známé Fabie RS. Vy máte minulost sportovního jezdce, už jste se ve Fabii WRC svezl?

Ještě ne. Ale nutkání cítím. Zároveň však mám k tomu autu ohromný respekt - já jsem soutěžil na strojích, které byly na úrovni stát- ních soutěží, a tady je řeč o autě, které se bude zúčastňovat světových mítinků. To není jen tak. Ale když jsem s vedením sportovního týmu mluvil, zkoušel jsem, zda by nebylo možné usednout alespoň do Octavie WRC. Řekli mi: A proč ne do fabie?! Je to na dobré cestě.

Vezmete ji na asfalt, nebo raději na šotolinu?

Na šotolinku!

Autoři:NejčtenějšíDalší z rubriky

Řidičák si stačilo vyměnit 30 tisíc řidičů. Půl milionu to ještě čeká

Řidičský průkaz, řidičák

Během roku 2018 vyprší desetiletá platnost řidičských průkazů téměř 626 tisícům řidičů. Za první dva měsíce tohoto roku...

Smeťte si sníh z auta. Za čepici na kapotě hrozí dva tisíce korun

(ilustrační snímek)

Zasněžená a zamrzlá auta komplikují každé ráno výjezd všem řidičům, kteří parkují venku. Prokřehlé ruce a škrábání...

Škodovky mění naftu za CNG, na obzoru je i plynové SUV

Kompozitové nádrže na zemní plyn pro Škodu Octavii G-TEC

Omlazená Fabia se už bude muset obejít bez dieselového motoru. Zdá se ale, že Škoda chce vedle benzinu vsadit na CNG,...

Najdete na iDNES.cz