Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

C-Airlounge: vesmírné cestování

  20:04aktualizováno  20:04
Na podvozku velké C5-ky postavili u Citroënu pohledné MPV. Tajnůstkáři od PSA však dali veřejnosti ke shlédnutí pouze jedinou fotografii nového konceptu. "Ohmatat" jej ze všech stran a úhlů - samozřejmě pouze pohledem, bude možné až začátkem září ve Frankfurtu.

Čistý design ladných křivek a hladkých ploch nenarušují (snad mimo protentokrát velmi zdařile tvarovaných zrcátek) žádné výstupky. 

Charakteristickým rysem posledních modelů, včetně studií, je rozměrné logo automobilky, které se stalo svébytným designérským prvkem.

Na první pohled zaujmou i netradičně tvarované světlomety, ty dotvářejí široký úsměv, kterým C-Airlounge zve z usednutí. Jediným prvkem, který "nabourává" hru čistých ploch a jemných prolisů je vstup chladiče umístěný v dolní polovině předního nárazníku.

U konceptů kladoucích si za cíl potěšit především oko diváka nezůstává bez povšimnutí aerodynamický koeficient Cx. Ten v tomto případě dosahuje vynikající hodnoty 0,26.  

Velké čelní sklo prosvětluje interiér a napomáhá v komunikaci posádky s okolím. C-Airlounge umí hýčkat čtyři velenáročné cestující. Ani v případě, že budou cestovat v pěti, však nebudou trpět nepohodlím. Ladné "MPVčko" má disponovat speciálně vyvinutým variabilním systémem, díky kterému si cestující mohou hrát s konfigurací interiéru do omrzení.

Celý interiér bude osvětlen optickými vlákny. K pobavení pasažérů poslouží přehrávače, integrované do loketních opěrek, které jsou schopné "přečíst" nejrůznější formáty CD disků.

Celkovým pojetím C-Airlounge připomíná studii C-Airdream, se kterou Citroën poslední rok těšil návštevníky autosalonů. Tuzemští milovníci "automobilové krásy" ji mohli spatřit i letos na autosalonu v Brně.

Nový koncept však vypadá přece jen o něco umírněněji a více se blíží současné sériové produkci.  Přesto však ukazuje, že i velké jednoprostorové auto lze udělat s grácií a elegancí.

Také se těšíte, až budeme na našich silnicích míjet pohledné (a po designérské stránce dotažené) automobily? Pište do diskuze pod článkem.   

 

Autoři:


Nejčtenější

Uhýbejte vpravo. Pravidla pro průjezd sanitek se změní od října

Nový způsob řazení v jízdních pruzích při průjezdu policie, hasičů a záchranářů.

Řidiči v kolonách budou muset nově uvolnit vozům policie, hasičů a záchranářů prostor mezi levým a přiléhajícím jízdním...

Vstupní bránu do Itálie čekají po pádu mostu kolony a dopravní katastrofa

Ponte Morandi v Janově na archivním snímku

Zborcení mostu v Janově je nejen tragédií pro všechny, které pád přímo zasáhl a poškodil, ale i katastrofou pro město....Kečupgate: nová aféra Volkswagenu startuje v kantýně

Kečup, který se podává k párkům v kantýnách Volkswagenu v německém Wolfsburgu.

Volkswagen stála aféra dieselgate, od které zanedlouho uplynou tři roky, miliardy eur. Někteří bývalí členové...

Škoda Fabia lépe vypadá a má už jen litrové motory

Škoda Fabia s novou tváří

Škoda Fabia přichází do prodeje v modernizovaném provedení. Za ceny od 279 900 Kč nabízí vylepšený vzhled, standardně...

Superb jen s dieselem, Octavia bez 4x4. Škoda zúžila nabídku kvůli emisím

Škoda Superb SportLine

Tak chudý jako v dobách stopětky a favoritu ceník nových škodovek není. Nabídka motorů, které lze objednávat, je však...

Další z rubriky

Hummer H1 se vrací, je pekelně drahý a výkonný

Hummer H1 Mil-Spec Automotive

Hummery se už dávno neprodávají, ekonomická krize je poslala do automobilového důchodu. Přesto můžete mít takřka...

Konec dieselů. Volvo S60 Made in USA už je mít nebude

Volvo S60 2018

Volvo v nové šedesátkové řadě nejprve představilo kombík, na sedan přišla řada za půl roku až se slavnostním otevřením...

S tímto Tankem můžete legálně na silnice. Pod kapotou má pekelnou kočku

Rezvani Tank Military Edition

Malosérioví výrobci hledají každou skulinu na trhu. Americká značka Rezvani připravila SUV, které ty ostatní zahalí...

Najdete na iDNES.cz