Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Carbonyte – prodloužíme cokoli

aktualizováno 
Britská firma Carbonyte je specialistou v oblasti práce s uhlíkovými kompozity a průkopníkem v technologii Hot Fusion. Díky tomu může svým zákazníkům nabízet extrémně neobvyklé prodloužené automobily. Nedávno například předvedla extrémně prodloužený smart.

Prodloužené kreace firmy Carbonyte | foto: Carbonyte

Carbonyte je britská firma, která se zabývá výrobou automobilů na zakázku. Prakticky jakýkoli vůz upraví dle individuálních představ zákazníka, hlavním zdrojem obživy firmy je ovšem prodlužování automobilů.

Díky tomu, že je firma specialistou na výrobu uhlíkových kompozit metodou Hot Fusion, může nabídnout opravdu neobvyklé úpravy. Její nástavby jsou totiž extrémně lehké a přitom vynikají vysokou pevností. K rozříznutému automobilu se prodloužené části nejčastěji lepí epoxidovými lepidly. Pro méně majetné zákazníky ovšem firma nabízí i klasické prodloužené nástavby z hliníku.

Poslední kreací společnosti Carbonyte je prodloužený Smart ForTwo, jednoduše nazvaný Smaart. Rozříznutý smart dostal za zadní sedadla zvětšeninu plechovky oblíbeného nealkoholického nápoje v měřítku 20:1. Dle zbarvení automobilu je snadné si domyslet, že Carbonyte vůz vyrobil ve snaze zaujmout, nebo dokonce rovnou na objednávku výrobce energetických nápojů Red Bull.

Prodloužené kreace firmy Carbonyte

Celá reklamní záležitost má délku 5 100 mm, tedy téměř dvojnásobek toho, co měří obyčejný smart. Přesto nebylo potřeba posilovat motor, protože na hmotnosti toho původní drobeček mnoho nepřibral.

Carbonyte je ale společnost známá tím, že jí není nic svaté. Důkazem je její loňská kreace na bázi Ferrari 360 Modena. Prodloužením vznikla osmimístná limuzína, Modena přitom celkově přibrala pouze 150 kilogramů. Přitom karoserie byla prodloužena o 2,7 metru.

Prodloužené kreace firmy Carbonyte

Pravděpodobně u Carbonyte nejčastěji upravovaným automobilem je Range Rover. Prodloužení opět může nabídnout místo až osmi pasažérům a zákazník si samozřejmě může zvolit i mnoho dalších individuálních úprav, které změní interiér vozu k nepoznání.

Prodloužené kreace firmy Carbonyte

Že se ale Carbonyte opravdu nezastaví před ničím, dokazují některé plány společnosti do budoucna. Po bok prodloužené modeny se postaví Lamborghini Gallardo a nedotčeny nemají zůstat ani takové legendy jako Koenigsegg CCR nebo Bugatti Veyron. Ty tentokrát dostanou "pouze" čtyřmístné provedení. Pokud hledáte osmimístný Rolls-Royce Phantom, opět zaklepejte na dveře u Carbonyte.

Prodloužené kreace firmy CarbonyteNejčtenější

Uhýbejte vpravo. Pravidla pro průjezd sanitek se změní od října

Nový způsob řazení v jízdních pruzích při průjezdu policie, hasičů a záchranářů.

Řidiči v kolonách budou muset nově uvolnit vozům policie, hasičů a záchranářů prostor mezi levým a přiléhajícím jízdním...

Vstupní bránu do Itálie čekají po pádu mostu kolony a dopravní katastrofa

Ponte Morandi v Janově na archivním snímku

Zborcení mostu v Janově je nejen tragédií pro všechny, které pád přímo zasáhl a poškodil, ale i katastrofou pro město....Kečupgate: nová aféra Volkswagenu startuje v kantýně

Kečup, který se podává k párkům v kantýnách Volkswagenu v německém Wolfsburgu.

Volkswagen stála aféra dieselgate, od které zanedlouho uplynou tři roky, miliardy eur. Někteří bývalí členové...

Škoda Fabia lépe vypadá a má už jen litrové motory

Škoda Fabia s novou tváří

Škoda Fabia přichází do prodeje v modernizovaném provedení. Za ceny od 279 900 Kč nabízí vylepšený vzhled, standardně...

Superb jen s dieselem, Octavia bez 4x4. Škoda zúžila nabídku kvůli emisím

Škoda Superb SportLine

Tak chudý jako v dobách stopětky a favoritu ceník nových škodovek není. Nabídka motorů, které lze objednávat, je však...

Další z rubriky

S tímto Tankem můžete legálně na silnice. Pod kapotou má pekelnou kočku

Rezvani Tank Military Edition

Malosérioví výrobci hledají každou skulinu na trhu. Americká značka Rezvani připravila SUV, které ty ostatní zahalí...

Nejmenší audi přišlo o diesely a přidalo na agresivitě a digitalizaci

Audi A1 Sportback 2018

Audi po osmi letech mění nejmenší modelovou řadu A1 Sportback. Agresivnější vzhled doplňuje paleta výhradně zážehových...

Hummer H1 se vrací, je pekelně drahý a výkonný

Hummer H1 Mil-Spec Automotive

Hummery se už dávno neprodávají, ekonomická krize je poslala do automobilového důchodu. Přesto můžete mít takřka...

Najdete na iDNES.cz