Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cinqueporte - kombík, ke kterému se Maserati nehlásí

aktualizováno 
Jsou lidé, kteří se v autě s cenovkou pod 3 miliony korun na veřejnosti ukázat nemohou. Co si má pak takový boháč počít, když potřebuje třeba praktického kombíka? Pokud chce v maserati odvézt víc než čtyři lidi a obvyklou nálož kreditek a golfových holí, musí zavolat do Itálie. Třeba panu Stolovi ze StudioTorino.

Maserati Cinqueporte | foto: la Repubblica

Nejprve si probereme počty. Čtyři je po italsku "quattro", právě proto se velká luxusní limuzína Maserati jmenuje Quattroporte, má totiž čtyři dveře (italsky "porte"). Pět se pak řekne "cinque", a právě tolik dveří má nový kombík od designéra Alfreda Stoly.

Přestavbu "čtyřdvířka" na "pětidvířko" - neboli cinqueporte -  si u jeho designérského ateliéru StudioTorino objednal neznámý arabský klient. Černobílého kombíka pro objížďění - pravděpodobně naftového - panství ovšem u Maserati moc rádi nevidí.

Dokonce trvali na tom, že nesmí nést znak Neptunova trojzubce, který má každé plnokrevné maserati na čumáku.

Karoserie cinqueporte, jejíž výrobu obstará StudioM, které se na podobně radikání přestavby specializuje,  bude vyvedena dvoubarevně. Spodní část dostane černé lakování se zlatými doplňky, vršek bude v perleťovém odstínu bílé. Počítačové skici prozatím ukazují pouze bílé provedení.

Maserati Cinqueporte


Podle informací deníku la Repubblica nebude kombík maserati v garáži zámožného klienta sám, už se na něj těší smečka ferrari, které prošly již dříve přestavbami podobného ražení. Prý s nimi vyráží na lovy do pouště.

Cinqueporte prozatím existuje v podobě modelu měřítka 1:4. Až do nejmenších detailů vyvedenou maketu klient schválí, vezme se jedno obyčejné quattroporte a bude se řezat, svařovat, a tak dále...

U StudiaM už spekulují, jak to všechno provedou: "Pokud zůstanou zadní sedadla nesklopná, bude modifikace bez problémů, když ale bude klient vyžadovat také sklopnou zadní řadu sedadel, bude třeba stěhovat nádrž a přestavba se trochu zkomplikuje."

"Protože v zemi, kde bude vůz ještě letos jezdit, nemusí mít auta homologaci, nebude s přestavbou problém," dodává Studio M pro Repubblicu.

Cinqueporte má vzniknout v jediném exempláři, je ale možné - jak se často stává, že si klient objedná ještě další, aby měl jedno do zásoby, když cinqueporte pojede na garanční prohlídku," spekuluje italský deník.

Výbava a cena jsou tajné, už podle rozsahu přestavby se ale dá čekat, že obojí bude maximální.

Maserati Cinqueporte

Autor:NejčtenějšíDalší z rubriky

Nové BMW X4 přijíždí už po čtyřech letech. Stejné je jen na pohled

BMW X4

Mnichovská automobilka přivezla do Ženevy poněkud překvapivou automobilovou novinku: novou generaci modelu X4, která...

Corbellati chce jet 500 km/h, ale nejsilnější auto Ženevy budí rozpaky

Corbellati

Nejsilnější automobil letošního ženevského autosalonu nenajdete na perfektně nasvíceném stánku Bugatti, Ferrari,...

VIDEO: BMW chystá čtyřdveřový supersport M8

BMW M8

Až do zahájení ženevského autosalonu BMW drželo v tajnosti koncept, který láká na chystanou řadu 8. Studie je...

Škoda Superb 2.0 TDI 2016 ·
Škoda Superb 2.0 TDI 2016 ·

r.v. 2016, naj. 75 877 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz