Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

DaimlerChrysler hlásí vysoké tržby

  16:09aktualizováno  16:09
Německá automobilka DaimlerChrysler bude mít v letošním roce vyšší tržby, než původně předpokládala. Firma totiž začala registrovat zvýšenou poptávku po automobilech, zatím ale není jisté, zda budou tržby vyšší než v loňském roce, kdy činily asi 153 miliard eur. Informovala o tom agentura Reuters.Vozy CHRYSLER za mimořádné ceny ZDE!

"Tržby budou vyšší, než jsme původně předpovídali, protože je nad očekávání vyšší i prodej," prohlásil v rozhovoru s agenturou Reuters finanční ředitel Manfred Gentz. Zlepšovat se ve druhém pololetí mají i hotovostní toky a tím i finanční stabilita firmy, doplnil Gentz.

DaimlerChrysler je pátým největším výrobcem automobilů na světě, firma ale původně předpovídala, že tržby v letošním roce klesnou asi o deset miliard eur. Hotovostní toky, které jsou už tradičně ukazatelem finančního zdraví podniků, se zlepšují právě díky růstu prodeje.

Gentz nicméně odmítl předpovědět, jakého zisku by společnost mohla v letošním roce dosáhnout. Výsledky za třetí čtvrtletí firma oznámí 23. října, už ve druhém čtvrtletí ale výsledky byly lepší než odhady analytiků. Firma to tehdy zdůvodnila tím, že se americká divize Chrysler vrátila k zisku dříve.

DaimlerChrysler zatím nepředpokládá, že by v příštích třech až pěti letech prodal podíl v evropském výrobci letecké techniky EADS. "V dohledné době to pro nás nepřipadá v úvahu," prohlásil Gentz. Automobilka má sice takovou strategii, že se zbavuje svých podílů ve firmách, které nesouvisejí s hlavní činností, v případě
EADS je ale podle Gentze situace jiná. 

Podle Gentze se zatím nedá čekat, že by Deutsche Bank prodala svých asi 12 procent akcií, které v automobilce drží. Banka sice uvedla, že se bude zbavovat podílů v průmyslových společnostech, nicméně zatím nestanovila žádný pevný harmonogram prodeje. Druhým největším akcionářem automobilky DaimlerChrysler je stát Kuvajt, zvýšení jeho podílu ale Gentz zatím nepředpokládá.

Autor:NejčtenějšíDalší z rubriky

Tesla Model S je méně ekologická než diesely, ukázala analýza ADACu

auto, spaliny, diesel (ilustrační snímek)

Německý autoklub se ve svém aktuálním testu nesoustředil jen na emise, které vznikají při provozu, ale i na výrobu...

VIDEO: Hasič popisuje, jak se rozstřihává auto

Hyundai Tucson upravený pro výcvik hasičů

Sloupek čelního skla pod střechou, ten prostřední kousek nad horním úchytem bezpečnostního pásu, ty se stříhají taky. A...

Nová čínská škoda v plné parádě: Kamiq představili ambasádě v Pekingu

Škoda představila na českém velvyslanectví v Pekingu nové městské SUV pro...

Potvrzeno. Nové městské SUV ze škodovky určené pouze pro čínský trh ponese název Kamiq. Automobilka Škoda Auto jej v...

Najdete na iDNES.cz