Autofotka týdne: Ženu sbalil na starý renault, teď stodolu pokladů prodá

aktualizováno
Na začátku letošního roku se na dánském ostrově Fyn objevil další automobilový poklad, o kterém sní většina veteránistů. Místní sběratel se téměř po půl století rozhodl, že prodá svoji sbírku více než 50 aut, převážně od Renaultu.

Anker Krarup prodává svoji sbírku více než 50 aut, kterou nashromáždil ve své stodole. | foto: campenauktioner.dk

Anker Krarup pečlivě skladoval auta ve své stodole několik desítek let a i když je většina z nich nepojízdných, jsou jinak v perfektním stavu. Těsně před uskladněním byly totiž všechny pečlivě připravené a navoskované.

Celá sbírka je nádhernou připomínkou ikonických renaultů z padesátých až sedmdesátých let minulého století. V aukční nabídce se například objeví i jeden z prvních Renaultů 4, který se vyráběl v letech 1961 a 1962. Zájemci si budou moci vybrat i mezi několika krásnými VW Transporter.

Celá sbírka Ankera Krarupa vznikla vlastně náhodou. Všechno odstartovalo v momentě, kdy v roce 1968 chtěl přesedlat z obyčejného kola na automobil.

Když jednoho večera slyšel u stolu vyprávět o Renaultu 4CV, neváhal a okamžitě ho koupil. I přesto, že měl vůz porouchané topení a později se rozbil i motor, Krarup 4CV opravil a používal po mnoho let. Na krásný renault podle svého tvrzení dokonce sbalil svou současnou manželku.

Anker Krarup prodává sbírku více než 50 aut, kterou nashromáždil ve své stodole.

V roce 1980 nahradil 4CV modelem Dauphine a rozhodl se, že si svůj starý vůz přece jen ponechá. Zároveň nakupoval staré renaulty i od dalších majitelů. Sbírka ale začala zabírat až příliš místa a i když celá rodina včetně manželky a synů tyto renaulty miluje a v minulosti s nimi cestovala po celé Evropě, došlo na rozhodnutí celou sbírku prodat.

Hlavním důvodem je prý vrátit všechna nepojízdná auta zpět na silnici, kam ve skutečnosti patří. Manželé tak doufají, že noví majitelé tyto vozy snad opraví a vrátí jim jejich zašlou slávu.

Celá sbírka se bude prodávat 20. března v Dánsku, o aukci se postará společnost Campen Auktioner. Díky nadšenému sběrateli si mohou noví majitelé rovnou koupit i spoustu náhradních dílů.

Kdo peče s kým a kdo koho vlastní v automobilovém průmyslu?
Kdo komu patří: přehledný průvodce automobilkami

Letošní prodej Opelu společnosti PSA opět změnil situaci na poli automobilových koncernů a aliancí. Kdo peče s kým? A kdo koho vlastní? Připravili jsme velký...  celý článek

Ford Fiesta
Prodeje malých aut rostou, Evropané si dopřávají dražší provedení

S 1,8 milionu prodaných vozů je kategorie malých aut v prvním pololetí letošního roku stále nejpopulárnější automobilovou třídou. Ale není tomu tak díky ceně,...  celý článek

Partisan One
Autofotka týdne: Nejdrsnější offroad Partisan je jako z české stavebnice

Pár dobrých věcí naše země v pupku Evropy světu přeci jen dala, jednou z nich je stavebnice Merkur. Juri Postnikov si s ní určitě musel hrát, jinak by ho...  celý článek

Kia Carens - front
Autocentral: Test Kia Carens 1.7 CRDi

Značka Kia se těší čím dál tím větší oblibě. Jaká je Kia Carens 1.7 CRDi, ohlodávaná tři roky zubem času?   celý článek

Yamaha Venture
Vzduchem chlazení obři od Yamahy couvají a popojíždí na elektřinu

Že by první důsledek odstoupení USA od klimatické dohody? Nová dvojice obřích cesťáků Yamaha Venture a Yamaha Eluder je zatím určena pouze pro americký trh....  celý článek

ROZSTŘEL: Za problémy s filtry pevných částic může zanedbaná údržba

Ovzduší znečišťuje také doprava. Mezi nejnebezpečnější znečišťovatele patří naftová auta s poškozenými či odstraněnými filtry pevných částic. Proč je auta mají...  celý článek

Partisan One

Veteránský závod Pražská noblesa
OBRAZEM: Pražská noblesa je závod, kde nevyhrává nejrychlejší

Rekordních 144 historických automobilů a motocyklů soutěžilo o uplynulém víkendu v pražské Jeremenkově ulici v závodě v pravidelnosti do vrchu. Na trať směly...  celý článek