Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Šéf VW kritizuje zvyšující se náklady ve Škodě a Seat

Nespokojenost nad rostoucími náklady v dceřiných automobilkách Škoda a Seat vyjádřil šéf německého koncernu VW Ferdinand Piëch v rozhovoru pro nejnovější vydání časopisu Der Spiegel. Vývoj v obou zahraničních firmách přirovnal dokonce ke "zpupnosti". "Škoda byla dlouhou dobu jedna z nejrychleji rostoucích autoznaček v Evropě. To je velkolepé, ale vede to také ke zpupnosti," uvedl Piëch.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

BOBO

Odboráři - choďte po zemi
Kolik by jste vydělávali , kdyby Němec nepřišel ??? Možná , že by jste se v práci moc nenadělali . Je ten nárust mezd po příchodu Němce adekvátní zvýšení vašeho úsilí v práci ??? Je jasné , že Němec musí na nás vydělat( teoreticky na všech - dostal státní daňové prázdniny a kdo ví co ještě) , aby zase mohl někde , kde je bordel a levná pracovní síla - investovat . Jen ho nasírejte , on vám to , na poměry v Česku , velmi slušně placené zaměstnání zruší a bude investovat , logicky , úplně někde jinde - možná že i nakonec v Německu . Nestačí vám , že vám kape ? Němec není hlupák a nikdy neprodělá . V Německu by to také neměl lehké , ale v Česku se nachytat nedá . Průměrné platy ve Škodovce jsou úplně někde jinde , než v ČR ( mimo Prahu ). Chtít tolik , co má pracující v Německu je totální nesmysl . Kdo vám takové krávoviny nalévá do mozků ? To musí být jedině konkurence VW . Choďte po zemi a buďte normální , nebo budete mít zese jenom vzpomínky na dávnou slávu značky ŠKODA .
0/0
10.9.2001 23:19

Franta

Jde jenom o zisk
Jde jenom o zisk. V Mexiku mel VW leta levnou tovarnu na sva auta pro celou severni ameriku. Ted ale jeji zamestnaci jsou vice jak dve tretiny v odborech a zacali se domahat vyssich platu a vyhod. Viz stavka minuly mesic. Vystavkovali si sice o neco vyssi platy a par vyhod,(viz clanek http://news.bbc.co.uk/hi/english/business/newsid_1527000/1527992.stm), ale take si vystavkovali zastaveni dalsich investic do Mexika v hodnote 1,5 bilionu USD. Investice budou prevedeny do Ciny, kam pozdeji bude prevedena i cast vyroby z Mexicke tovarny v Puebla. Strucne receno, v Cine nejsou zadne odbory, zadne stavky a jeste levnejsi otroci nez v Mexiku.
0/0
10.9.2001 18:11

František Koudelka

Namyšlený Němec
Proč by nemohli mít zaměstnanci ve Škodovce stejný plat jako v Německu? Jsou snad méněcení nebo pracují hůře?
0/0
10.9.2001 14:38

Re: Namyšlený Němec
Zaměstnanec Škody teoreticky může mít stejný plat jako zaměstnanec VW v Německu. Problém je ale v tom, že v Německu jsou zcela jiné náklady na život. Stejný by za danou práci tedy neměl být plat ale parita kupní síly.
0/0
10.9.2001 14:54

Jiří Havelka

Re: Re: Namyšlený Němec
A protože se v německu souloží převážně zezadu je islám rozhodujícím prvkem ve vztahu vytvoření systému platu ve WV. Člověče čtete po sobě co napíšete nebo jenom papouškujete nesmysly po Klausovi. Systém stanovování platů vychází ze systémy realizace na pracovním trhu. Bohužel to je u nás naprosto popřeno pro 99,5% profesí. Když jsme v roce 1989 bourali nesmyslný systém regulací a řízení, kde byly naprosto pošramocené vztahy mezi nákladem a cenou, postavil se dočela Klaus a zavedl jistá omezení ve snaze zabránit prudkým otřesům na trhu a nastartování inflace. Bohužel ale jsme se tímto zaklínadlem vrátily na sám počátek ekonomického řetězce, protože je v ČR levnější žít, musí zde být hůř placená pracovní síla. Protože je hůř placená pracovní síla, stát musí regulovat některé části ekonomického oběhu. Protože jsou regulovány některé části ekonomiky, jsou nižší ceny a tím i nižší životní náklady, aby bylo možno realizovat takovou politiku která brání odchodu pracovníků za ekonomickou rovnoprávností je třeba rozšířit systém ekonomických jistot systémem státních subvencí (třeba do bydlení), na takto širokou sociální podporu je třeba vybrat vysoké daně, na takto vysoké daně je třeba přilákat investory systémem daňových úlev a systémem levné pracovní síly, čehož lze dosáhnout státními subvencemi tedy zadlužováním státu. Protože je zde levné bydlení může být nižší plat, protože je v Čechách levnější žít,... Ale to už tady bylo někde na začátku. Lidi uvažujte o tom co píšete, jsou to vesměs ekonomické bláboli na úrovni 3 třídy základní školy.
0/0
10.9.2001 15:19

pudlik

Re: Re: Re: Namyšlený Němec
havelko, uvažuj znovu o studiu českého jazyka, kde se píše tvrdé a měkké i/y/, jinak ty tvoje blábol-i- jsou typické pro salonní ,ryze teoretické, ekonomy.
0/0
10.9.2001 15:31

Re: Re: Re: Namyšlený Němec
Jestli je něco na úrovni 3.třídy ZŠ, tak je Váš pravopis!!! Jestli by někdo měl po sobě číst co píše, jste to bohužel Vy. Nejsem příznivcem V.Klause, spíše naopak. To jen na okraj. To co píšete ve Vaší reakci je v podstatě pravda. Problém je v tom, že asi neni nejlepší začít napravovat tento zdeformovaný systém tím, že nejprve zvednu určité skupině pracujících plat. A o to tu v podstate jde!
0/0
11.9.2001 12:05

Karel

Re: Re: Re: Re: Namyšlený Němec
Tak tak, v zásadě lze říct, že český a německý pracovník pracující stejně efektivně dosáhne stejné reálné životní úrovně, ale nikoli stejné mzdy vyjádřené v markách.
0/0
11.9.2001 13:40Najdete na iDNES.cz