Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Víte o nesmyslných značkách na silnici?

Rozmísťování dopravních značek - zvláště těch omezujících - není jen v rukách policistů, někdy vystavují značky sami dělníci. Praktickým příkladem je nedávné snížení rychlosti na teplické dálnici na 60 kilometrů za hodinu a zákaz předjíždění, ale značka, která by tato omezení rušila, úplně chyběla.
Byli jste svědky podobně zlé absurdity?
Pomozte připravit článek Auto-moto DNES.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tomaš

Víte o nesmyslných značkách?
Nesmysl a také dopravní tragedie v oblasti Nám.Míru směrem od Rumunské.Nový systém dopravního řazení v této oblasti mohl vymyslet snad jenom ten kdo tudy chodí pěšky!!!!Totéž platí pro dopravu v oblasti Malého okruhu Smíchov ve směru od Jiráskova mostu na ul.Plzeňskou.Jak může někdo vymyslet pro nejfregventovatější směr na Plzeňskou ulici pouze JEDEN jízdní pruh?!?!?Dále při vjezdu do ulice Kartouská není vúbec žadné značení kam který jízdí pruh vede a kam se zařadit pro jízdu do tunelu,atd......Prostě DĚS A HRŮZA!!!!!
0/0
18.12.2001 21:13

Jamie

Dokonalé
Při vjezdu do České Lípy od Nového Boru před mimoúrovňovým křížením se silnicí na Děčín je směrová tabule těsně za velkým stromem. Ten strom je určitě starší než ta tabule, takže ji tam takhle někdo musel osadit.
0/0
18.12.2001 12:37

A_J_S

Jezedaci
Okres Olomouc - cesta Sternberk - Stepánov, jezedaci tam osadili znacku omezující rychlost na 30 kmh s dodatkovou tabuli "repna kampan" ... a zapomeli ji tam. Jen cekam, kdy tam zacnou orgáni vybírat.
0/0
18.12.2001 10:21

Tomas

uzasna 'krizovatka'
je na konci D8 ve smeru Teplice - odbocuje se na ni, pokud chcete jet smer Most nebo Lovosice po stare silnici - je to takova silena zmet, ze clovek nevi, kde se koukat prvne a z ktere strany davat prednost. Navic ze smeru od Mostu neni ani poradne znacena, takze se snadno prehledne.
0/0
18.12.2001 0:08

J.Bernatová

Nesmyslné směrové tabule
Jak má poznat neznalý řidič kam pojede, když je směrovka "Ostatní tranzit". Tyto směrové tabule jsou na plzeňské dálnici hned za okrajem Prahy a na nové spojce z Ruzyně na Barandovský okruh. To dalo hodně práce toto vymyslet.
0/0
17.12.2001 15:22

Posleda

Re: Nesmyslné směrové tabule
Jsou (bez dalšího určení směru) i na křížení Karlovarské a ruznské spojce.
0/0
17.12.2001 16:40

Otakar

Nejenom nesmyslné, ale i chybějící
Je dobře, že v naší republice je nařízeno v zimním období svítit a Policie za to vybírá pokuty, ale nebylo by od věci na toto upozornit přijíždějící turisty již na hranicích informační tabulí a né čekat pár metrů na našem území na ty, co to neví a upozornit je na to pokutou, zejména když v sousedních státech svítit nemusí.
0/0
17.12.2001 14:12

Honza

Re: Nejenom nesmyslné, ale i chybějící
Dovolil bych si poupravit: Bylo jistě dobrým úmyslem zavést v zimním období povinné svícení, pokud za nesvícení podle současného zákona Policie vybírá pokuty, dopouští se zneužití pravomoci veřejného činitele. Pokud nejdete zákon, který určuje, že vozidlo musí být vybaveno potkávacími a obrysovými světly, aby jimi mohlo v zimním období svítit, dejte vědět.
0/0
18.12.2001 7:22

Posleda

Re: Re: Nejenom nesmyslné, ale i chybějící
Upřesněme si. Vybavení vozidel asymetrickými reflektory a dalšími světly je součástí homologačních předpisů EHK/OSN, jejichž plné znění dle §26 odst. 2 vyhlášky ministerstva dopravy č. 301/2001Sb."tvoří předpisovou základnu dle zákona". Navíc existuje zákon č. 38/1995Sb. "o technických podmínkách provozu silničních vozidel na pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů".
0/0
18.12.2001 11:19

Posleda

Nejen značky, ale i signalizace
Problémy jsou nejen s umístěním samotných značek. Zajímavé jsou občas i kombinace značek s další signalizací, či samotné umístění semaforů. 1. Nechráněný přejezd ve Zličíně (Strojnická ul.)V obou směrech funguje bílé blikající světlo, ze strany od Zličína ale doplněné značkou "Stůj, dej přednost v jízdě". 2. Semafor na Palackého náměstí ve směru Jiráskovo náměstí. Pokud přijíždíte od Výtoně a projíždíte rovně v pravém pruhu, pak ze semaforů vedle vozovky (nikoli tedy horní)je vidět až do poslední chvíle pouze semafor pro odbočení vlevo na Palackého most. Šipka na něm ovšem zdálky vidět není. Vzhledem k tomu, že řidič musí sledovat i provoz na přechodu k tramvajové zastávce, sleduje hlavně spodní semafor. Ten, který ale potřebuje vidět, je až do poslední chvíle skryt za sloupem od tramvajové troleje. Ti, co tamtudy nejezdí běžně, pak vyvádějí občas zajímavé věci. 3. Semafory na Patočkově směrem do centra: několik jich je zcela skrytých v korunách stromů. Teď to není tolik zřetelné, stromy jsou opadané.
0/0
17.12.2001 13:00

Tomaš

Re: Nejen značky, ale i signalizace
Vážený pane,ve všech těchto bodech s vámi naprosto souhlasím až na jeden a to železniční přejezd Zličín.Tato stopka platí pouze pokud nebliká bíle světlo.To znamená že světelná signalizace má přednost před.......
0/0
18.12.2001 21:00

petr

Horní Planá
V obci Horní Planá u Lipenské přehrady (možná je Dolní, úplně jistý si nejsem) je parkoviště, kde vozy stojí kolmo k silnici u pavého i levého okraje. Ihned za pruhem pro poslední auto je asi na třímetrové tyči v poměru k její délce celkem nepatrná značka pro zákaz vjezdu. Snad nikoho nepřekvapí, že v době nějakých místních bakchanálií, kdy bylo městečko plné hostů zejména z nedalekého Německa, čekali za zákazem nenápadně dva policisté (samozřejmě, že neuměli německy), kteří nenechali na prázdném rozlehlém prostoru za zákazem ani otáčet auta, která prostě na parkovišťátku nenašla místo, a vybírali pokutu. Prý se má couvat, což je vzhledem k tomu, že za vámi stojí kolona dalších parkováníchtivých aut dost směšné. Absurdní je už to, že když koukáte v podstatě dolů, jestli někde není místo na zaparkování, tyčí se značka v takové výšce, aby jí bylo možno přehlédnout a mohla se plnit se kasička přičinlivých mužíků s placatými čepicemi.
0/0
17.12.2001 11:42

HC

Rokycany
Ač jsou Rokycany město pouze asi patnáctitisícové, příjíždíte-li od Prahy (od Svojkovic) bude Vaše cesta tímto městem (dle značky začátek obce) dlouhá několik kilometrů, z toho cca 1,5 kilometru než vůbec fakticky přijedete do města. Snad ani nemusím dodávat, že právě na těchto místech (přehledný úsek mimo zástavbu) vybírá policie čile pokuty. Prostě některé totalitní zvyky stále přežívají.
0/0
17.12.2001 11:37

Honza

Skalice okr. HK
Mezi Skalicí a Vlkovem v prostoru odbočky na Čibuz je ošklivá devadesátistupňová zatáčka, která má navíc tu zrádnou vlastnost, že je kryta před sluníčkem a v zimním období je v ní led i v době, kdy jsou ostatní silnice suché. Protože už hodně řidičů vyzkoušelo, jak jsou okolo hluboké pangejty, byla zde instalována originální značka (pořadí shora dolů). Nebezpečí smyku, dodatková tabule s vločkou, a omezení rychlosti na 30km/hod. Soudný řidič z toho pochopí, že bacha, když tam v zimě vlítnu víc jak 30 namelu si hubu. Jenže ouha. Maličká vychytávka z významu dopravních značek. Informativní tabule se vztahují k dopravní značce "pod", kterou jsou umístěny. Ta 30ka tedy platí po celý rok. A protože ukončovací značka pochopitelně chybí, značku ruší až křižovatka následující po kilometrovém přehledném a bezpečném úseku silnice. Můžete hádat, kdy a kde zde policie buzeruje. Zásadě za sucha na jaře a na tom přehledném rovném úseku.
0/0
17.12.2001 11:26

msg@trg.com

kravin je...
Celkem zajímavá je značka "zákaz vjezdu nákl. vozidel" (nebo tak nějak). Kamarád má Škoda favorit pick-up se žlutou "nákladní" SPZ, vjel tam a musel za to policajtům platit, že prej má náklaďák. Taky mě celkem serou různé "home-made" značky, jako třeba ten zákaz vjezdu v Osečné na liberecku; je dělaná z víka od sudu a přibitá na stromě. Dokonce mě za ní chtěl jeden chlápek ziinkasovat, byl to nějaký myslivec a oháněl holí tak, že jsem ho málem musel zmlátit. Jiná dobrá značka je na návsi ve Všelibicích (asi 5 km od té první). Jedná se o "dej přednost v jízdě" z místa, kde z je 6 místních chalup vzejd na hlavní silnici. Problém byl v tom, že se místním nechtělo kopat do tvrdého kamení a tak značku posunuli asi o dva metry od kraje výjezdu. To by ani tak nevadilo, jako že před ní občas stojí nepojízdný obecní traktor. Myslím, ale že takovéto značky nejsou zvlášností...
0/0
17.12.2001 11:23

Paja

Re: kravin je...
Od Nového roku novela toto upravuje - zákaz vjezdu náklaďákům už platí pro auta až od 3,5 tuny. Konečně.
0/0
14.1.2002 17:22

Klaus

Praha - Zenklova ul.
V Zenklově ulici směrem Kobyliské nám. u stanice tram Okrouhlická je 30, která je po 15 zrušena ulicí zprava. Chápal bych tu 30 kvůli tram ale ne na 15 metrů a navíc za dalších 10 metrů (ale za příjezdem zprava) je přechod k zastávce. K promlematice Teplická: jsem ze severních Čech bydlím nyní v severní části Prahy a byť vím, že dálnice vede do UL a Drážďany, protože tam jezdím za příbuzenstvem stejně mě novináři naučili říkat Teplická.
0/0
17.12.2001 11:21

Honza

Opočno
Při výjezdu z náměstí směrem dolů z kopce na České Meziříčí je omezena rychlost na 30km/hod (nebo 40, nevím to jistě, protože ji nezbývá než ignorovat viz níže). Úmyslem bylo pravděpodobně omezit rychlost v nepřehledném zúženém úseku až ke křižovatce na Třebechovice. Jenže po zhruba 5 metrech je značka zrušena odbočkou zleva a po několika dalších metrech odbočkou zprava aniž by tu 30ku něco obnovilo. Platnost značky na pětimetrovém úseku má, jak sami uznáte, obrovský význam.
0/0
17.12.2001 11:08

Honza

Konec obce
Smiřice - Holohlavy. Dvě obce, které jsou "srostlé" v jednu a dříve snad byly spojeny i administrativně. Po oddělení byly na patřičné místo osazeny značky Holohlavy-Začátek obce a Holohlavy-Konec obce. Už ne Smiřice-začátek obce. Po výjezdu z Holohlav je tedy možno legálně pokračovat 90kou.
0/0
17.12.2001 10:59

W.S.

Most přes dráhu u Vraňan
Na tomto mostě je už snad více než rok omezení rychlosti na 30 km/hod. Důvodem je několik děr v povrchu vozovky. Za celou dobu omezení rychlosti jsem ani jednou nezahlédl aktivitu, která by vedla k opravě povrchu, zato jsem ale mnohokrát viděl naše slavné orgány, kterak vybírají peníze od řidičů (třicítkou tam od pokuty jezdím jedině já). Přitom by nebyl vůbec žádný problém udělat seznam silnic (nejen) v blízkém okolí, jejichž povrch je mnohem horší a kde není ani varování před nerovnostmi, natožpak omezená rychlost. Podotýkám, že následujících pět kilometrů směrem k Mělníku je silnice č.16 tak široká a přehledná, že tam každý druhý řidič jede jako cvok a klidně předjíždí kolonu vozidel, i když v protisměru je zcela normální, živý provoz. Zatím je u této části silnice za 2 roky jejího zprovoznění pouze jeden křížek, ale pokud bude Policie dál kasírovat u mostu nebo někde na podobném místě namísto toho, aby dohlížela na pravidla a bezpečnost tam kde je to potřeba (tohle je naprosto obecný poznatek), tak těch křížků bude, bohužel, přibývat. S pozdravem. W.S.
0/0
17.12.2001 10:40

Honza

web
Pred par lety jsem pro potreby diskuse na Auto.cz nad nekterymi nesmysly na nasich silnicich dokonce spachal pidistranku. Jeste ji nezrusili, takze se muzete kouknout. http://mujweb.cz/www/krizovatky/
0/0
17.12.2001 10:40

Heinz

Olomouc
Olomouc, Tomkova ulice 18, křižovatka, za stromem je značka zákaz zastavení, přesto tady auta stojí na chodníku, mnohdy v protisměru, zákaz nezákaz a navíc je to v křižovatce. A policie? Sere na to a jezdí kolem.
0/0
17.12.2001 10:24

Ivan

"Teplická dálnice"
Taky nevím, proč naši novináři (a nejen oni) pořád omílají pojem "Teplická dálnice". Dálnice D8 skutečně do Teplic nevedla, nevede a nepovede. Tato dálnice povede z Prahy přes Lovosice, Řehlovice (zde bude odbočovat silnice pro motorová vozidla do Teplic) a Ústí nad Labem na hranici se SRN zruba v prostoru Petrovic a pak jako A17 do Drážďan. Postavené jsou úseky Praha - Lovosice a Řehlovice - Ústí nad Labem, v SRN pak krátký úsek u Drážďan. Stavba dalších úseků je "na spadnutí". Silnice pro motorová vozidla Řehlovice - Teplice je také z větší části hotová. Takže správný název by spíš byl "Ústecká dálnice".
0/0
17.12.2001 9:38

petricekj

Re:
Dekuji za podporu, myslim ze tento pojem zavedla TV Nova, ale rediteli to urcite psat nebudu :-)
0/0
17.12.2001 9:48

HonzaL

Re:
Jako NEpražák bydlící v Praze musím suše konstatovat, že ta výpadovka (a dál D8) je opravdu na TEPLICE (tedy podle směrovek) a nikoliv na Ústí n/L. A nebo jinak, bod pro každého, kdo najde po Praze směrovku s nápisem Ústí nad Labem... Zato směrovek na Teplice je tu snad milión... :-))))
0/0
21.12.2001 1:22

Klaus

Policie
Nejhorší je, že různé zapomenuté, nesmyskné apod. značky zneužívá policie k šikanování řidičů místo toho, aby hlídala ježdění na červenou, nebezpečnou jízdu v pruzích, zákazy zastavení a stání - zkrátka, aby byla vidět na místech kde je potřeba
0/0
17.12.2001 8:56

XXX

Anarchie!
Zruste znacky!
0/0
17.12.2001 8:36

Martin Pavlik

Obce
Poměrně často jsem viděl (takže vlastně neviděl) chybějící značky začátku nebo konce obce. Takže 90 v obci, do které se dá vět byť jedinou cestou tak, že při vjezdu do obce není značka je asi naprosto legální.
0/0
17.12.2001 8:28

Taky Martin

Re: Obce
Doufam, ze nemas ridicak, kdyz neznas predpisy.
0/0
17.12.2001 9:50

Milous

Re: Re: Obce
Proc? Vzdyt ma pravu.
0/0
17.12.2001 13:58

Franta

Re: Re: Re: Obce
V cem ma pravdu? Vzdyt znackou zacatek obce automaticky zacina 50 ka neni li upraveno jinou znackou jinak. Koukam, ze dneska daj ridicak opravdu kazdymu ... :-(( A pak nemaj bejt bouracky.
0/0
21.12.2001 11:30

Clyde

Re: Re: Re: Re: Obce
Vážený pane, račte si nejprve přečíst na co reagujete. Příspěvek je o chybějících značkách určujících začátek obce!
0/0
27.12.2001 15:39

petricekj

Teplická dálnice ????!!!
Nevím, pane autore, kudy vede "teplická dálnice" !!! Pokud máte na mysli dálnici D8, dovoluji si Vás upozornit, že ta do Teplic nevede a nikdy nepovede!!! Opravte si prosím svůj slovník a znalosti. Děkuji Ústečák
0/0
17.12.2001 7:35Najdete na iDNES.cz