Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Chorvatsko: jak autem nejsnadněji?

Chorvatsko je stále nejoblíbenější destinací tuzemských dovolenkových motoristů. Roli hrají nejen relativně nízké ceny, ale zejména krátká vzdálenost. Jako každý rok i letos připravujeme s přílohou AUTO MOTO speciál, který má motoristům pomoci při dlouhé letní cestě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Gábina

Ubytování - Brela
Nevíte někdo o nějakém pěkném ubytování v soukromí (apartmánech) ve středisku Brela? Děkuji.
0/0
16.12.2002 16:03

rosťa

Makarská
Jedu letos k Makarské a protože jsem tam ještě nebyl, chtěl bych poradit, kam se podívat když nechci jen ležet u moře, event. jestli se tam dá někde vyšlápnout do hor.
 
Díky moc za radu
0/0
4.9.2002 13:03

Tom

Re: Makarská
zkuste www.nomad.cz a určitě se jen u moře válet nebudete. supr cestovka, můžu jen doporučit
0/0
16.12.2002 17:24

Jiri Bata

Cesta přes Vídeň
Kdo jel poslední dobou přes Mikulov, Vídeň a na Graz. Prý je Vídeň pěkně zozkopaná a přecpaná. Poraďte.
0/0
19.7.2002 9:03

Gábina

Ubytování v Gradacu
Chtěli bychom jet na dovolenou do Gradace, ale cestovky nabízí ubytování pouze v hotelu Labineca a Laguna. Neváte někdo, prosím, o nějakém ubytování v soukromí? Ale aby toto ubytování bylo trochu kvalitní, jedeme s malým dítětem a jak jsem se doslechla, některá ubytování v soukromí bývají ve velmi špatné kvalitě. Děkuji.
0/0
3.7.2002 11:46

Jaja

Re: Ubytování v Gradacu
Obávám se, že je pozdě . Dobrá ubytování pro letošní léto se rozprodala začátkem tohoto roku.... Můžete ale zkusit web: (www.adriatica.net/private/main_cz.htm) (www.adriadatabanka.cz/obsah.htm)
0/0
9.7.2002 16:46

Ziki

Poreč
Jedeme letos do Poreče (z Českých Budějovic) - prosím o doporučení nejlepší (=nejrychlejší a bezproblémové) cesty. Je nejlepší jet přes Itálii? Je to delší než přes Slovinsko? A co poplatky v Itálii vs. ve Slovinsku? Další série dotazů se týká měny - už tady o tom byla řeč, ale přesto - dá se u Slovinských pump platit třeba běžnou elektronickou kartou Maestro? Platí se něco "navíc" jestliže kartou platím nebo to je jen u výběru z bankomatu? Pokud pojedeme do Chorvatska přes Slovinsko, kolik tolarů a kun si vzít na nutné poplatky na tunelech a dálnicích? Za odpovědi díky moc!
0/0
3.7.2002 10:26

Andrea

Pitná voda
Jedeme na Makarskou, je třeba vzít si s sebou vodu z Čech, nebo se dá pít místní z kohoutku. Dík
0/0
1.7.2002 14:18

Jaja

Re: Pitná voda
Na Makarské riviéře je lepší voda než ve vodovodech v Čechách. Je tam spousta podzemních pramenů výborné pitné vody, takže je jí dost i v největších vedrech a je velice kvalitní (nás se podobná voda lahvuje a prodává za těžké peníze jako Bonaqa, Dobrá voda,...). Na některých místech dokonce pramení do moře těsně u pobřeží, takže je šance se koupat ve sladko-slané vodě  (např. Vruja u Brely). Rozhodně si vemte maximálně trochu vody na cestu, jinak by to bylo nošení dříví do lesa .
0/0
1.7.2002 16:01

David Beee

Zloději a spol.
Nazdárek Chorvaťáci,
nikdy jsem v Chorvatsku nebyl a letos se tam autem chystám. Jaké máte zkušenosti se zloději a podobnými vykutálenci co ničí co vidí? Hrozně nerad bych šel z Chorvatska domů pěšky. Dá se třeba i nějak pojistit, když se mi pokazí auto, tak mě ho někdo odtáhne domů? Dík.
David
0/0
26.6.2002 16:22

Jaja

Re: Zloději a spol.
Do Chorvatska jezdím od roku 1973 téměř každé léto a ještě se mi nikdy nic neztratilo (a to ani ze stanu, kam jsme za komoušů jezdili protože o hotelích a apartmánech jsme si mohli nechat zdát). Podle mých osobních zkušeností je Chorvatsko mnohem bezpečnější země než ČR. Ale je fakt, že jedné známé tam auto ukradli (od apartmánu nedaleko Splitu), a přitom to byla jenom stará ojetá audina. Ale bude to spíše ta příslovečná výjimka potvrzující pravidlo. Pojistit se dá téměř všecho, tedy i auto proti odcizení a odtah se dá taky přes pojišťovnu proplatit. Jednou jsme měli v HR havárii a odtahovka mě vzala do nejbližšího města, kde auto opravili do provizorně pojízdného stavu, abychom dojeli do ČR. Vše po návratu (včetně odtahu) zatáhla pojišťovna, prachy na opravu jsem vybral na místě z bankomatu. Je dobré s sebou mít kreditní nebo bankovní kartu (Visa nebo EC/MC) právě z důvodu finanční rezervy na podobné nemilé situace. Pro případ odtahu z HR do ČR je ale lepší zavolat českou odtahovku, ta je levnější a navíc je jednodušší proplacení přes pojišťovnu. S vandalem jsem se tam v životě nesetkal, pojem Grafiti tam snad ani neznají. Chorvatští sprejeři jsou asi velice vzácný druh . Občas je ale kolem silnic dost nepořádek, prostě Balkán. Každý si pečuje jen o svůj pozemeček a domeček a na ostatní (společné) podobně jako u nás kašle.
0/0
1.7.2002 16:18

Vataha Ondrej

Jak autem do Chorvatska nejsnadneji
No prece, po ceste VOLE!!!!!!!
0/0
26.6.2002 10:14

0/0
25.6.2002 22:26

David

Cesta přes Maďarsko
...jeli jsme přes Maďary před dvěma rokama a mohu jenom doporučit ! Slovensko je bez problémů po dálnici, v Bratislavě na přechod Rajka a pak myslím po E56 až do Chorvatska, navic tim směrem jezdi méně aut a dá se jet slušnou rychlostí, i když to je dvouproudovka, je ale dost široká, asi jako cesta od hranic na Vídeň, a nikde nejsou žádné kopce. Dávejte bacha na lišky, těch tam v noci přebíhá hodně...Na Mad. Chorv. hranicích je hned benzinka a dá se tankovat. V té době nebyl ale celý úsek dálnice až po Zagreb, ale asi 60 km jsme museli po norm. cestách. Možná už to dodělali. Pak už se dá normálně napojit na Karlovac. Tato cesta je vhodná pro severo - moraváky, kteří chtějí jet až směrem na Makarskou apod. šťastnou cestu... 
0/0
20.6.2002 11:31

Jaja

Re: Cesta přes Maďarsko
Ty lišky můžu potvrdit, to je fakt běs... Jednou nám taky před auto vletěla nějaká sova nebo co a bouchla do skla (naštěstí neruplo a zdá se že i sova to pak rozdýchala)... A v maďarských vesnicích pobíhá v noci po silnici spousta bezprizorních psů, kteří kašlou na auta a myslí jen na jedno  Jinak je to ale dobrá cesta, letos tudy pojedeme zase !
0/0
20.6.2002 13:17

Andrea

Kemp u Plitvických jezer
Může mi někdo sdělit své zkušenosti s kempem u Plitvických jezer? Zajímá mě přibližná cena na jednu noc a zda je problém najít místo v sezoně, popřípadě zda se dá udělat rezervace. Díky
0/0
9.6.2002 21:36

Petr

Re: Kemp u Plitvických jezer
Andreo, doporučuji se podívat na http://www.np-plitvice.tel.hr/np-plitvice/welcomee.htm. Tam je i nabídka ubytování u Plitvických jezer a mají tam zmíněn i kemp Korana (osoba 4€, auto 2€, stan 3€). Kapacitu píšou 2500 lidí. Nebyl jsem tam osobně, ale letos tam asi přespíme. Slyšel jsem ale, že si účtují dny a ne noci, jako např.u nás. Tj.jedna noc by stála dvojnásobek zmíněné ceny. Má s tím někdo zkušenosti?
0/0
20.6.2002 8:20

René

Dotaz
Kdo poradí.Jsme ze severní moravy .Je lepší cesta přes Maďary?Každý mluví něco jiné.Díky
0/0
31.5.2002 18:03

Jaja

Re: Dotaz
My ostraváci jezdíme výhradně přes Maďary   I když zkoušeli jsme i Rakousko, to se ale vyplatí jen pro cesty na Istrii...
0/0
6.6.2002 13:34

Re.Re.Re. Cesta přes Bosnu Ivan
V období od prvního května do 31,října2002 je pro občany CZ dočasně uplatnován bezvizový styk při vstupu,výstupu a transitu přes uzemi Bi H.vÍCE VIZ WWW.CZECHEMBASSY.ORG nebo velvyslanectví BiH VE vídni fax004318118569.Cesta vychází dle vynikajícího viamichelinu-za radu děkuji- do sibeniku jen o 40km dále a vyhneš se nepříjemné částkarlovac knin nebo ještě kousek dále
0/0
28.5.2002 21:03

Franta Jetel

Dobrá rada pro řidiče
Chtěl bych poradit Vám všem, kdo se chystáte vlastním vozem do Chorvatska, abyste pokud možno nejeli na noc z pátku na sobotu. V pátek po obědě vyjíždí všechny české, slovenské, polské cestovky vezoucí klienty na Jadran. Nekonečné kolony Karos cestovní čas o mnoho prodlužují - zácpy na silnících, čekací doby na hranicích, špatné a dost rizikové předjíždění na chorvatských silnicích. Všemu se vyhnete pokud pojedete o den dřív či později. Pokud Vám začíná ubytování v sobotu ráno, je lepší vyjet ve Čt v noci nebo v Pá brzo ráno a noc z pátku na sobotu si zaplatit v někám penzionu poblíž cíle Vaší cesty. Ubytovácích kapacit je v Chorvatsku mnoho a i uprostřed sezony má většina penzionů umístěných dál od moře minimálně jeden pokoj volný. Navíc v každé lokalitě je místní Tourist office, kde Vám určitě porádí kam na 1 noc složit tělo. Konečně přespat v autě nebo pod širákem se dá vždycky. Rozhodně to stojí za to. Cestování si tím zpříjemníte a hlavně zrychlíte.
0/0
28.5.2002 10:17

Cesta přes Bosnu
jedu z Prahy do Igrane (kousek za Makarskou Riviérou), vyhledávač mi našel trasu, která zkracuje významně cestu, ale vede přes Bosnu... máte někdo zkušenost s touto cestou (bezpečnost, možnost tankování apod.) - je možný, že jsem jen paranoidní.
0/0
28.5.2002 9:23

Mirek

Re: Cesta přes Bosnu
Určitě je to kilometrově kratší, ale kvůli této úspoře shánět vízum?? Jinak by to asi byla vítaná alternativa k dosud JEDINÉ trase Zagreb-Karlovac-Gračac-Knin ...
0/0
28.5.2002 18:47

Jaja

Re: Cesta přes Bosnu
Vízum není v letní sezóně potřeba, ale cesty přes Bosnu jsou fakt mizerné, samá zatáčka, i když hlavní tahy jsou nově vyasfaltované. Kolem cest však jsou stále rozsáhlá neoznačená minová pole, takže se člověk ani nemůže jít do křoví vyčurat... Nejel bych tudy, i když je tam levný benzín a jídlo.
0/0
6.6.2002 13:28

David

Re: Re: Cesta přes Bosnu
Já přes Bosnu jel loni a bylo to v pohodě. Jediný problém bylo, že si policajt bezostyšně řekl o úplatek za údajné porušení zákazu vjezdu, i když tam všichni místní v pohodě mohli. Tak jsem se vrátil a pokračoval jinudy. Sice jsem si asi 30 km najel, ale oproti 20 DM bakšiše se to dalo. Benzín, jídlo i ubytování je opravdu levné, nás stálo ubytování v dost luxusním motelu 70 DM za dvoulůžkový pokoj, na kterém jsme ale byli tři, včetně snídaně (velice bohaté, formou švédských stolů) a ta koupelna co tam byla, bych chtěl mít doma (vše v mramoru, jen taková pozn.). S těmi minovými poli bych to neviděl tak žhavě, za celou cestu jsem, na rozdíl od zničených a vypálených domů a mostů, neviděl ani jedno, jede se hlavními tahy a asi by byli sami proti sobě, kdyby tyto úseky nechali zaminované. Cesty jsou opravdu dosti klikaté, ne moc dobře značené, ale provoz na nich je oproti chorvatským cestám, které jsou dost podobné, mnohem mnohem menší. Vzhledem k tomu, že letos zkouším novou variantu cesty kombinovanou s trajektem z Rijeky na Korčulu, tak tudy nepojedem, ale rozhodně bych se této cesty nebál.
0/0
17.6.2002 16:13

Luboš

Peníze do Chorvatska.
Chci vám všem doporučit ohledně dovozu peněz do Chorvatska: Pokud máte nějakou kreditní kartu, třeba i obyčejnou spořitelní "Maestro", vemte si jen peníze na cestu (t.j. na benzín a poplatky). Po příjezdu na místo v každým větším městě najdete bankomat. Spočítejte si, kolik tam zhruba hodláte nechat peněz (za ubytování a osobní potřebu) a příslušnou sumu v kunách vyberte z bankomatu. Poplatek za jednorázový výběr je asi 100 Kč. Kuny které vyberete vám bude Spořitelna účtovat za momentální kurz platný ten den a pozor! Kurs je počítán jako devizový a jako tzv. "střed". To znamená, že jestliže jsou dneska kuny za 3.98 Kč, budete je mít za tuhle cenu. A to se vyplatí...
0/0
27.5.2002 14:08

Iva

Bez cestovek
Ahoj lidi, doporučuji jezdit bez cestovek, lůžkové kapacity je v Chorvatsku dost a jak již bylo zmíněno jsou tam "turistična bira" kde vám nabídnou ubytování podle vašeho gusta a vše legálně a pobyt si řídíte sami. Jelikož týden je rozhodně málo a 14 dní někdy moc nebo může i pršet co potom, když máte zaplacenou dovolenou od cestovky, tady se můžu zbalit a jed domů nebo jižněji. Jezdíme takto již dva roky, jetos ještě nevím a to je ta výhoda , až nás práce doma naštve jelikož se chystáme natírat okna, tak se sebereme vezmeme peníze a jedem. Po lonských zkušenostech nepotřebuji ani EURO ( loni marky) výměna Kč byla ve stéjném kurzu jako marka. EURA akorát na cestu kdyby se něco přihodilo. Pro klidnou dovolenou téměř bez lidí mohu doporučit DOLAC u Primoštena.Do Primoštena to je asi 3Km a je tam moc krásně. 20Km do Šibenika a 60Km do Slitu adresu případným zájemcům mohu zdělit. Pozor na mokré silnice!!!! moc kloužou vlastní zkušenost, naštěstí se tenkrát nic nestalo akorát jsme byli v šoku. Ahoj a všem přeju krásnou dovolenou.
0/0
27.5.2002 7:46

Pavla

Re: Bez cestovek
Letos pojedeme do Chorvatska poprvé, takže jsem se chtěla informovat hlavně ohledně placení. Má cenu si teda brát EURA nebo si máme vyměnit v ČR Kuna ? Nebo je možné směnit peníze až tam ? I když asi na dálniční poplatky po cestě budeme potřebovat ty jejich peníze, co?
0/0
27.5.2002 7:56

Michal

Re: Re: Bez cestovek
Ahoj. Budeš potřebovat rakouskou dálniční známku, kterou si můžeš koupit už u nás, ve Slovinsku se platí na mýtech. Protože Tolary u nás asi nekoupíš, budeš potřebovat Euro (odhaduji 10 na cestu tam a 10 zpátky). Pokud použiješ i Chorvatskou dálnici, případně budeš projíždět tunelem Učka u Rijeky, tak i tady přijdou ke slovu Eura. Kuny u nás taky nekoupíš, takže s sebou si vem buď Euro, nebo koruny - nebude problém je vyměnit ve slušném kurzu. Bankomaty fungují i v Chorvatsku, platit kartou se taky dá, ale na oběd v restauraci budeš potřebovat hotovost.
0/0
27.5.2002 9:39

Iva

Re: Re: Re: Bez cestovek
Ahoj Petro a Michale, Rakouské dálniční známky kupuji u nás, jelikož jak jsem se zmínila jezdíme na více jak 10 dní, tak kupujeme známky 2 desetidenní, nechám si proskřípnout ten den kdy jedu do Chorvatska a další na den následující po skončení platnosti té prvé, za předpokladu, že se vrátím za 20 dní, dvouměsíční známka je dražší. Na Slovinsích hranicích si měním ( loni marky 50DM za tolary) letos asi 30-40 EURA to mě dá na mýtné ve Slovinsku tam i zpět a nákup benzínu, jednou jsem přešvihla cenu při návratu zpět, tak jsem tenkrát platila u benzínky na Slovinsko- Rakouských hranicích bez problémů část tolarech a část v šilinkách. Potom si vyměním kuny na Chorvatských hranicích ( pozor je tam více směnáren , koukni se na provizi a na kurz a podle výhodnosti měň) a je jedno jestli Kč nebo EURO stejně tam budeš kuny potřebovat tak máš alespoň na placení mýtného a benzínu, a vyhneš se okrádání na mýtnicích, ceny mají uvedené v kunách na cedulích tak máš čas si vše v klidu připravit. Jinak loni nás 13ti denní pobyt v soukromí pro 3 osoby přišel na 17500 včetně pobytové taxi. Chorvati počítají dítě do 18ti let jako poloviční, jak v pobytu tak v taxe. Taxa loni na tři lidi 2 dospělí a 1 15ti leté dítě byla 2,5DM což loni bylo asi 50Kč, cestovky si účtují dítě od 12ti let jako dospělého a taxu 50Kč na den a osobu takže jen v taxe jsem ušetřila 100Kč denně a za 13 dní to dělá 1300Kč (pěkný džob pro cestovky). Ahoj
0/0
27.5.2002 10:10

Iva

Re: Re: Re: Bez cestovek
Ahoj Petro a Michale, Rakouské dálniční známky kupuji u nás, jelikož jak jsem se zmínila jezdíme na více jak 10 dní, tak kupujeme známky 2 desetidenní, nechám si proskřípnout ten den kdy jedu do Chorvatska a další na den následující po skončení platnosti té prvé, za předpokladu, že se vrátím za 20 dní, dvouměsíční známka je dražší. Na Slovinsích hranicích si měním ( loni marky 50DM za tolary) letos asi 30-40 EURA to mě dá na mýtné ve Slovinsku tam i zpět a nákup benzínu, jednou jsem přešvihla cenu při návratu zpět, tak jsem tenkrát platila u benzínky na Slovinsko- Rakouských hranicích bez problémů část tolarech a část v šilinkách. Potom si vyměním kuny na Chorvatských hranicích ( pozor je tam více směnáren , koukni se na provizi a na kurz a podle výhodnosti měň) a je jedno jestli Kč nebo EURO stejně tam budeš kuny potřebovat tak máš alespoň na placení mýtného a benzínu, a vyhneš se okrádání na mýtnicích, ceny mají uvedené v kunách na cedulích tak máš čas si vše v klidu připravit. Jinak loni nás 13ti denní pobyt v soukromí pro 3 osoby přišel na 17500 včetně pobytové taxi. Chorvati počítají dítě do 18ti let jako poloviční, jak v pobytu tak v taxe. Taxa loni na tři lidi 2 dospělí a 1 15ti leté dítě byla 2,5DM což loni bylo asi 50Kč, cestovky si účtují dítě od 12ti let jako dospělého a taxu 50Kč na den a osobu takže jen v taxe jsem ušetřila 100Kč denně a za 13 dní to dělá 1300Kč (pěkný džob pro cestovky). A hlavně se taky nezapomeňte pojistit, já vím je to hloupé myslet při cestě na dovolenou na to nejhorší , ale stát se může lecos a přichystat našim blízkým šok, že ležíme v nemocnici a jak nás dostanou teď zpět, kde na to mají vzít, už musíme myslet teď a samozřejmě taky havarijní pojistku. To není malování čerta na zeď, ale smutná realita, těch havárek cestou uvidíte dost a dost, opravdu je na místě opatrnost, a hlavně za mokra, vyplatí se zastavit mimo vozovku a počkat buď až silnice oschnou nebo až je déšť omyje, opravdu ta 1/2 hodina za to stojí. V Chorvatsku jsme byli již 6x tak vím o čem mluvím. Přeji Vám štastnou cestu a hlavně šťastný návrat.
0/0
27.5.2002 10:32

pudlik

Re: Re: Bez cestovek
Pavlo, Kuny koupíš bez poplatku ve Volksbank - palác Koruna ze strany Na příkopě.
0/0
27.6.2002 8:52

Jarka

Re: Bez cestovek
Ráda bych Vás Ivo poprosila o kontakt do Dolacu. Pokud je tam málo turistů, budu Vám opravdu vděčná. Kolik stojí noc na osobu? Děkuji.
0/0
28.5.2002 8:13

Martin (marhre2001yahoo.com)

Re: Bez cestovek
Chtěl bych Vás poprosit o kontakt na ubytování v okolí Primoštenu. V této části Chorvatska jsem ještě nebyl a rád bych sem zavítal. Do Chorvatska jezdím již mnoho let a vždy na vlastní pěst. I já mám svůj tip na klidnou dovolenou - jižní Dalmacie, pod Dubrovníkem je stále i v půlce léta "bez" turistů. Většině lidí se totiž zdá zbytečné zajíždět tak daleko na jih, ale věřte vyplatí se to!!! Navíc většina velkých hotelů v této lokalitě stále neni uvedena do provozu, byly silně poškozeny během války, a tak cestovky nemají kam  své klienty naskládat. Kromě zmíněného klidu je zde i levněji než na severu, oproti třeba Istrii je ten rozdíl už dost velký.
Předem děkuji a přeji vše klidnou dovolenou.
0/0
28.5.2002 10:01

Iva

Re: Re: Bez cestovek
Pane Milane, tady je adresa na pana domácího VRLJAC ANTE, Hercegovačka 78, 58,000 SPLIT Chorvatsko, zítra bych dodala tel. a kontakt přímo do Dolacu. Mohl by jste mi i vy dát kontakt na to kouzelné místo pod Dubrovníkem. Víte kdysi jsme začínali Istrií a jdeme stále níž a níž u Dubrovníku jsem byla naposledy jako malá dítě v r.1969
0/0
28.5.2002 10:56

Iva

Re: Re: Bez cestovek
Martine tady je spojení do Dolacu, Ante VRLJAC Dolac/Rtić3 22 202 Primošten tel. do Dolacu 00 385 22/571 273 tel. do Splitu 00385 21/507 315
0/0
29.5.2002 8:07

Martin (marhre2001@yahoo.com)

Re: Re: Re: Bez cestovek
Děkuji za adresu a telefon. Mužete mi sdělit alespoň přiblizně cenu za ubytovaní, stačí orientačně podle loňska a typ ubytování - pokoj, apartmá apod. Kontakt na jižní Dalmacii Vam seženu, momentálně ho nemám u sebe. Předem děkuji.
P.S. nemáte email?M. 
 
0/0
29.5.2002 14:20

Anglican

Re: Re: Re: Re: Bez cestovek
Rad bych Vas pozadal, zda byste mi tez mohl zjistit nejaky kontakt na jizni Dalmacii. Byl bych Vam velmi vdecen. Zde je ma e-mailova adresa = cattani@post.cz. Predem dekuji
0/0
29.5.2002 15:10

Iva

Re: Re: Re: Re: Bez cestovek
Martine, loni jsme platili za ubytování i s taxou na 13 nocí 844,- DM, byli jsme 2 dospělí a 1 dítě 15ti leté které Chorvati počítají až do 18ti let jako 1/2, naše cestovky jen do 12ti let! Pobytová taxa loni dělala 1DM na osobu a den a dítě 1/2 takže 2,5DM bylo loni přibližně 50,-Kč. Takže když jsem si to propočítala musela by mi cestovka za těchto podmínek nabídnout 3 lůžkový ap. za celkovou cenu i s taxou 8.180,-Kč na 7 dní a to je utopie. Pan Ante má vilku kde jsou 2 apartmány jeden v patře kde byla veliká terasa z poloviny porostlá břeťanem takže tam byl nádherný stín, kde jsme trávili vlastně všechen čas kdy jsme byli v apartmánu, na terasách byl stolek a židle. Z terasy bylo vidět moře. Byl tam pokoj s dvojlůžkem koulelna se záchodem a kuchyň ve které byl rozkládací gauč tam spal syn. Kuchyň byla vybavena standartně : plyn. sporák 4plotýnkový s troubou, lednička 120l s mrazáčkem tak jako je známe u nás, a nádobí takže si nic nemusíte vozit snad jen nože na krájení. Když jsme se bavili s panem domácím , tak když dal lepší nože, hned se ztratili, bohužel.Do apartmánu jsme měli vlastní vchod a auto hned u vchodu, za bránou . Dole byl 6ti lůžkoví ap. 3 ložnice a 2 koupelny se záchodem a samozřejmě k tomu úměrná kuchyň se stejným vybavením. Terasa opět porostlá, ale nebylo z ní vidět moře a auto opět hned u vchodu. Nemusíte mít strach, že by jste platili 6ti lůžkoví ap. rodina co s námi byla byla 4 člená a platila za 4 lidi ne za apartmán. Loni pan domácí říkal, že by chtěl nahoře apartmán zvětšit, tak nevím jestli se mu to podařilo uskutečnit, protože to je u něho otázka peňez, až mu na to ty apartmány vydělají. Moje e-mailová adresa je ivlckova@hybler.cz. Přeji Vám krásnou dovolenou.
0/0
30.5.2002 6:24

Jaja

Re: Re: Bez cestovek
Jo, oni turisti vědí, proč tam nejezdí. Dlouhá cesta, nevybuchlá munice z nedávné války, miny... Moc pěkné. 
0/0
6.6.2002 13:18

radek

Re: Bez cestovek
zkouška
0/0
31.5.2002 20:12

Radek Vavra

http://www.ViaMichelin.com
Pro cestu do Chorvatska i jinam po Evrope doporucuji pouzit on-line itinerar Michelin. Sestavi vam itinerar dle vasich preferenci (nejmene km, nejkratsi cas, nejhezci vyhledy, atd.), vypocita cenu paliva a mytneho i dilci casy pro jednotlive dilci cile. Najdete na http://www.ViaMichelin.com  
PS. Chorvatsko je SUPER, odjizdim tento ctvrtek
0/0
26.5.2002 19:48

MT

mýtnice a dobné
Udělal jsem jednu zkušenost: Pokud jedete přes slovinsko po  dálnici   a nemáte v peněžence nic než EURO, bez obav je dejte v první mýtnici na dálniční poplatek. Dostanete stvrzenku a tolary nazpět přesně v kursu podle kursovního lístku. Těma jejich toalarama pak můžete platit i na dálnicích v Chorvatsku. Pokud ale uděláte totéž až v Chorvatsku nebo vám dojou jejich dribné kuny, nedostanete žádný lístek, nazpět dostanete pár drobných/ loni to ještě byly feniky/ a zjistíte, že jste zaplatili až desetkrát víc, než jste měli. Takže na chorvatskou dálnici nějaké kuny do kapsy, jinak se u těch jejich zlodějů v mýtnicích nedopočítáte. A nestalo se mi to jedou, ale pravidelně.
0/0
25.5.2002 12:19

Hekerle V.

Cesta do chorvatska?
Jestli pojedete pres Slovinsko, doporucuji NEJET v noci. Slovinske Alpy jsou jedno z nejhezcich mist v Evrope. Minuly rok jsme se tam zastavili a byli ve vaznem pokuseni tam zustat...
0/0
25.5.2002 7:57

Jiri Bata

Pozor na obsluhu čerpadel
Prijel jsem k cerpadlu, vybehl cerpadlar. Kdyz jsem na dotaz. kolik si preju, rekl plnou. Okamzite se zacal ptat z kama jedu, kam jedu, jak se mi libilo v Chorvatsku. Mezi tim umne stal pred cerpadlem. Nez jsem se nadal, mel jsem nacepovano. Vedel jsem, ze mam v nadrzi jeste pulku, takze nejvic mi tam vejde 30 litru. Ale ejhle, me tam veslo 55 litru. Problem byl v tom, ze predesleho nevynuloval. Muzete potom protestovat jak chcete, on Vam nerozumi, kouka na Vas a cena nacerpaneho mnozstvi je jasna. Tak pozor na ochotne cerpadlare.
0/0
24.5.2002 14:11

Mirka

Re: Pozor na obsluhu čerpadel
je to bohužel pravda, nám se to stalo taky kousek za Rijekou,koukali jsme jak blázni,kolik benzínu se nám vejde do auta !!
0/0
29.5.2002 9:54

Renata Hložková

Mali Lošinj
Může mi někdo poradit opravdu zajímavá místa v této destinaci ? A hlavně nějakou úplně osamělou pláž ?
0/0
24.5.2002 8:17

jaja

Re: Mali Lošinj
Tam jsem byl pred cca 10 lety, ale asi Vas zklamu, male soukrome plaze tam moc nejsou (vubec je tam malo plazi, pobrezi je spise skalnate) a hlavne tam je plno turistu, je to proste dobre dostupne misto. To spis najdete opustenu plaz na ostrove Cres.
0/0
27.5.2002 10:39

Mirka

Re: Mali Lošinj
Byli jsme tam před dvěma lety - úplně na konci ostova je kemp (dost drahý, ale velký a pěkný, má velká hřiště pro sportování ),pláže skalnaté a řekla bych i relativně hodně obsazené (velký kemp a úzká pláž), nudisti se opalují v "dírách" mezi skalami - musí být dost otlačení. Po západu slunce bylo dost chladno-nevím, jestli to bylo umístěním kempu nebo bylo chladnější období, ale ve srovnání s jinými lokalitami jsme fakt "klepali kosu". Nebylo tam špatně, ale už tam nepojedu, je to spíš pro potápění než pro válení na pláži.
0/0
29.5.2002 9:29

Dante

Je to přesně tak, jak píše Michal i ostatní. Na cestu autem do Chorvatska se těším přinejmenším stejně jako na samotný pobyt. Je to určitě součást dovolené a má nepochybně specifické kouzlo s příchutí dobrodružství. Ale to pochopí jen ten, kdo to prožil. Ještě k rozdělení cesty do dvou dnů. Určitě záleží na tom, kam člověk jede, ale obecně se to snad dá říct takto: pokud jedu max. do Zadaru, dá se to ujet non stop. Pokud jedu od Zadaru dál, určitě rozdělit do dvou dnů. Loni jsem jel s rodinou non stop (kromě vécézastávek a občerstvení) na poloostrov Pelješac, kousek nad Dubrovníkem, a posledních 100 km jsem jel na prodlouženou míchu, takže jsem měl málem nehodu. Jinak všem přeji šťastnou cestu tam i zpět.
0/0
23.5.2002 13:21Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.