Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kdy zabránit řidiči pokračovat v jízdě?

Bodového systému za dopravní přestupky i dalších zpřísnění ve vztahu k neukázněným řidičům se hned tak nedočkáme. Už v prvním kole projednávání uvázla novela zákona v parlamentu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Řidič 2004

Není to zbytečné?
Není nutné nikomu vysvětlovat, jak silně je náš stát poznamenán korupcí. Dosavadní systém selhává právě pro až neskutečnou korupci v dopravní policii. Není tajemstvím, že většina přestupků jako rychlá jíza a podobně se dá vyřešit napomenutím, pokud dáte policistovi alespoň 500,- Kč. Alkohol pak stojí i několik tisíc, ale stojí to za to, ututlá se to. Jaký smysl má v tomto prostředí zavádět ještě silnější represivní prostředky? Efekt bude pravděpodobně podobný tomu, když jsme zavedli absolutní přednost chodců na přechodech, kdy počet úrazů vzrostl. Jen dopravní policie bude moct  zvýšit cenu za nepřidělení bodů. Proto na novelu tak tlačí. Kdo by nakonec nechtěl bydlet ve vile a jezdit Mercedesem? A kde jsou doprovodná opatření ke snížení nehodovosti, jako je budování bezpečnějších silnic, dálnic, obchvatů, nadchodů/podchodů, signalizace, regulace nákladní dopravy, školení řidičů a massmediální osvěta? Zatím chodíme po špatně namalovaných a mizerně osvětlených přechodech, jezdíme po rozbitých úzkých silnicích z vesničky do vesničky, proplétáme se mezi stovkami kamionů, projíždíme všemi městy , na dálnících tlačíme v mnoha zůženích a pozorujeme okraje silnicnečíhají-li tam policisté u radaru (jinde je najdeme jen vzácně) a pokud se nám něco na silnici stane, tak hodiny a hodiny čekáme na příjezd policistů.  Dnes jsem například viděl na dálnici D1 na 160tém kilometru, jak policisté zůžily dálnici do jednoho pruhu, omezili rychlost na 60 km/h a začali měřit. Po několika hodinách to zase všechno sundali a odjeli pryč. Tak nevím, nepřipadá Vám diskuse o tom, jak zabránit řidičům v jízdě trochu zbytečná? Nebylo by lepší se rovnou dohodnout na tom, jakou čásku musí mít řidič ze zákona u sebe na hotovosti, aby mohl dát policistům přiměřený úplatek?
0/0
23.3.2004 13:03

Don Night

Re:
jj, a lepší to nebude...
0/0
23.3.2004 18:46

sam

Re:
Plně souhlasím, policie se snaží z lidí vytahat co nejvíce peněz a to co dělají na dálnicích je ubohost. Já najezdím tak 40tis. km ročně po západních dálnicích, ale tohle jsem tam teda ještě neviděl. Měli by si to dát patentovat.
0/0
28.3.2004 14:21

Volten

kdy zabránit řidiči pokračovat v jízdě
Nedovedu pochopit proč vždy když se změní ministr dopravy,snaží se snad proto aby se zvyditelnil,změnit  to co převzal po svém předchůdci.Kdyby to snad bylo zlepšení,tak bych změny vítal.Ale bohužel je to jeden paskvil horší nežli druhý Za minulého režimu byli dopravní předpisy celkem vyhovujicí a pochybuji že je bylo třeba zásadně měnit.V současné době  kdy bují na všech stranách korupce,kdy autorita policie je mizivá,kdy vymahatelnost práva je skoro nulová,kdy rozsudky v prvním stupni jsou pachatelům pro legraci,kdy nám vládnou političtí diletanti,je každá změna zákonů  pro kočku.Jen se to bojíme sami sobě přiznat.Kritizujeme snad všechny země,se vším si víme rady ale jen u piva.Šílíme nadšením když se některému spor-tovci povede něco vyhrát a myslíme si že nad nás není.Zatím svým působem života rozhodně nepatříme ke světovým špičkám.Měli bychom se nad sebou zamyslet a srovnat se se světem . Máme již tak zdevastované myšlení že při řeči o vstupu do EU se každý jen zajímá co dostaneme.EU se má na co  těšit.             
 
 
                               
0/0
22.3.2004 18:28

CD ROM

Kolok by asi dostal bodů?
v sobotu 20.3. 2004 předjížděl řidič policejní Felicie SPZ AKI 48-27 na Vinohradské ulici v Praze náklaďák po tramvajovém pásu, zleva objel ostrůvek, nedal blinkr a následně projel křižovatku na červenou - ne že by mu tam blikla, červená už svítila několik sekund. To vše bez houkačky a bez světel. Mám dojem, že by se 12 bodům značně přiblížil, samozžřjmě kdyby to nebyl nadčlověk ....... 
0/0
22.3.2004 17:19

noname

hmm
imho je tento špatný zákon lepší než současný a tak by i tak měl platit, i když by se měl novelizovat. To že se někdo za rok nechá šestkrát chytil že se nepoutá znamná, že nerespektuje nařízení a pokyny a tak je zcela správně, že nemá na silnici co dělat (já mu pak ze svých daní platit úraz nebudu).
Ostatní vytýkané chyby jsou vlastně chyby i nynějšího systému a tak než to kvůli tomu zdržet by byla chyba.
Co mi ale chybí více je, že zákon nepamatuje na úplatky. Mělo by být řečeno, že pokus o úplatek policisty bude hodnocen 7 body (policisté by měli být nahrávání, jako je tomu jinde, u nás je to jen výjika). Navíc by policisté neměli mít právo brát hotovost, ale vždy by pouze vystavovali účtenku, ale muselo by se to samozřejmě provázat s větší vymahatelností (automatický zákaz jízdy, pakliže člověk nezaplatí do stanovené doby a bude-li poté přistižen, bude mu odebráno 6 bodů za řízení přes zákaz). Měla by také fungovat instituce "provokatérů", kteří se budou pokoušet policisty uplácet (to by mělo být pro všechny státní úředníky).
No a samozřejmě by se měly body sčítat (jízda na červenou, s mobilem v ruce, bez řidičáku, s rozbitým autem by měla být hodnocena přísněji než jen jízda bez řidičáku).
0/0
22.3.2004 15:36

omega88

Re: KDE MÁŠ PÁTEŘ???
ty si myslíš že jenom ty platíš daně nebo co ty debile??? Já si platim k daním životní a úrazové pojištění takže i kdybych svojí vinou zůstal jak mrzák tak tebe to nebude stát ani korunu takže  co se staráš vo to jestli se poutam nebo ne??? Ty budeš asi fízl a nebo jinej bezpáteřní parchant co....raději drž hubu s takovejma názorama a nepřizpívej do internetových diskusí.
0/0
22.3.2004 17:58

2Mac7

Re:
Páteř pravděpodobně bude mít tam, kde všichni. Možná si svůj úraz zaplatíte ( opravdu pojišťovna dá finanční náhradu nemocnici ???), ale jde také o to, že není příjemné hledět na rozbité lidské tělo - bez ohledu na to, že jste třeba nehodu zavinil Vy. Není to opravdu hezký pohled, proč je Vám jedno, že ho třeba někomu připravíte ? Proč je Vám jedno, že se třeba zmrzačíte - nemáte nikoho, kdo Vás má rád a bude ho to bolet ? Proč tolik hrubosti ?
0/0
22.3.2004 19:15

Driver

Re:
Jde spíš o to, že až poletí čelním sklem ven, může ošklivě zranit někoho jiného.
0/0
26.3.2004 10:17

HroVo

Zákon je potřeba
mít  takový  aby byla  tzv. vymahatelnost  práva  co možná  nejvyšší.  V praxi je  to  tak,  že  velká  část  přestupců  unikne  postihu. Nepřebírají předvolánky,  nedostavují se  k  jednání, i  za meně  závažné porušení zákona  s  přestupky  nesouhlasí  , nebo  se  odvolávají. Přestupek může  být  v  kartě  řidiče pokud  je  pravomocný.  Bodový  systém podle  mě  není  to  pravé.  Postih  přestupce  mu  sí  být  účinný  a  rychlý a  né administrativně  náročný a  zdlouhavý.
    Rovněž  novela  ust. § 22  zákona  o  přestupcích  ukládá  sankce  za dopravní  nehodu  né  podle závažnosti  jejího  zavinění  ale  podle  způsobené  škody.!!! Hrůza. V podstatě  je  to  tak  i  podle  stávajícího platného  znění.
Nehoda  do 20 000 Kč.-  POKUTA  do 2 000 Kč.,-
Nehoda nad 20 000 Kč.- Pokuta  do  7 000 Kč.- a zákaz  činnosti do 12 měsíců
Zákonodárci by se  měli  vrátit k  vyhláčce  č. 100/1975  případně  k  vyhláčce 99/1989  Sb. Tam  bylo  vše  dostatečně  a  jasně stanoveno.  Nejdůležitější  je  však  vymahatelnost  práva. Jinak  si  piráti  silnic  nebudou  ze  zákonů dál nic  dělat !!!!!
 
0/0
22.3.2004 14:06

KAMIL

Kde je problém
Řidičské průkazy jsou o penězích a ne otom jestli umíte bezpečně řídit auto a kdyby jste chtěli najít policistu na silnici tak tam určitě dřív chytíte kapavku. STK je taky kapitola sama prosebe.Všechno souvisí se vším. To jsou základní věci proč je tak zoufalý ohlas po něčem převratně jiném. Ovšem výše uvedené dát dopořádku je moc práce. Všichni při jízdě porušujeme pravidla silničního provozu i ti kteří tvrdí že jsou neomylní. Princip je ale v tom, že neuvidíte policisty na silnicích. o tom už ale pan Gros a nikdo nemluví. mluví se otom že jezdíme jak prasata.Spousta lidí si neuvědomuje že je to důsledek nekontroly policie. Dnes jet autem 150 km/h po dálnici není problém a ani bezpečnostní.Automobily jsou konstruovány na daleko větší rychlosti.. Policie nikde není tudíž nic nekontroluje a když udělá jednu akci tak o tom píše snad kromě arabských novin celý svět. Tam je největší rezerva a ne v persekuování všech řidičů. Policie je ta složka, která má na krku celý tenhle problém z kterého chce elegantně včetně Grose vybruslit tím, že zase budou platit peníze lidi-ty jsou konec konců odtoho.Nic se nezmění jen budeme zase chudší a ještě živit právníky.
0/0
22.3.2004 13:18

johny55555

achjo
Už se o tom diskutuje a vymejšlí několik a let a pak vyplodí tak šílenej návrh - ty připomínky jsou skutečně opodstatněné. Kdyby to vymejšlel jeden člověk dva měsíce, tak by to vymyslel líp.
0/0
22.3.2004 12:56

KAMIL

veškerý problém spočívá v tom,
0/0
22.3.2004 12:54

ryba

nestacim se divit
ty-jo, to jsou nazory...prece nebudu parkovat jinde, kdyz tady je to lepsi...proc se poutat...Vite proc? Az takovy nepripoutany paka jako s prominutim nize priznani buchnou celne do nekoho jinyho, kdo za to notabene nemuze a zarvou pri tom. Vysetrovani, policie, trauma. Vase (nespoutana) svoboda konci tam, kde zacina svoboda druheho. Zkuste se vzit do pozice toho, kdo vas de facto zabil (nechtene). Ja se predpisy snazim dodrzovat, parkuju kde mam a pokud neco takovyho porusim, jsem si vedom toho, ze porusuji zakon a mohu za to byt pokutovan. Argumenty typu vybrali me 5 metru za ceduli 40 neobstoji. Za tou ceduli MUSITE jet 40. To jste vsichni dobrovolne podepsali v autoskole. Nejedete-li, vase smula. Bude se pokutovat a trestat to, co pred tim, akorat ze daleko drsneji. Naprosty souhlas s novelou. Az na dilci nedostatky, pochopitelne. Blbosti je onen zapomenuty ridicak...to je fakt kravina.
0/0
22.3.2004 12:35

Taky se nestačím divit

Re:
Nevím co jste podepisoval v autoškole.... Vámi zmíněný zapomenutý řidičák je ppřestupek stejně jako to že pojedu nepřipoutaný nebo špatně zaparkuji. Všechno jsou to přestupky, ale myslím si že "body" do karty řidiče by se měly dávat za závažnější přestupky typu jízda na červenou, nebezpečné předjíždějí apod. Souhlasím, "měřili 5m za cedulí" sice neobstojí, ano už těch 5m za cedulí má řidič dodržet rychlost podle zákona, ale určitě tak nějak cítíte, že policie nepracuje úplně správně. Vlastne nefunguje téměř vůbec. Nepůsobí preventivně ale výhradně represivně!! Př. kdyby si ti gumáci párkrát stoupli před diskotéku a těm mladíčkům důrazně domluvili a dali jim možnost si dýchnout před jízdou, sice by vybrali míń pokut... jinak je stopujpu hned za rohem, ale hlavně by hošánci autem vůbec nejeli, neohrozili sebe ani nikoho jiného. Pokud by přesto jeli, pokuta by měla být nemilosrdně vysoká.... no místo toho buzerujou 15nacky za to že jim barman prodal panáka.
0/0
22.3.2004 15:44

Mirek 33

To jim chybi zdravy rozum?
 Koho jsme to proboha volili, ty lidi nemaji zdravy rozum! Nerozumim tomu co delaji. Vysvetli mi to nekdo?
0/0
22.3.2004 12:30

atakdale

Posraný posranci
Naši Pitomí posranci mají holt názor, že rychlá jízda = nebezpečná jízda. Tomu tak ale není. Kochajíci se buran, kterej se plazí šedesátkou a nejlépe uprostřed, je podstatně nebezpečnějsí než člověk, kterej jede 150 a má před sebou 5 km čisto. Také body za parkování. Přece předpisy pro parkování se prostě někdy překročit musí - např. když vykládám/nakládám do auta 50 kg krabici, tak přece nepůjdu 500 m navíc, abych stál podle předpisů.
0/0
22.3.2004 12:20

Celer- Horák

To budou ty dutý palice zase na koni,
děs běs.Nevyřeší se nic kromě toho,že se všichni podělaj když je zastaví policajt,neomezený pán situace,dutá makovice,který si nás všechny bude vychutnávat a buzerovat případně šikanovat.To jim totiž jde z jejich poviností a práce nejlépe.Někde být schovaní a vybírat pokuty.Nic jiného neumí
0/0
22.3.2004 12:12

Bolek

No přeci když nedá odpovídající úplatek!!!Nebo nebude se líbit.
Těch řidičů,kterých by se tato úprava měla týkat se nedotkne,naopak budou orgáni obtěžovat ty řidiče kteří mimořádně poruší nějaký z většiny nesmyslných nařízení na silnicích.Zcela určitě se mine účinkem ve snížení dopravních nehod a smrtelných zranění.Bude to pouze nástroj přiblblých policajtů jak buzerovat lidi.Celé je to nesmysl a vyhazování peněz
0/0
22.3.2004 12:06

Ondra

Novela zákona je nesmyslná
To co pustila vláda do parlamentu je od začátku paskvil. Na českých silnicích je to skutečně den ode dne horší, to je pravda, ale vyloženě represivní novela zákona to ze dne na den nespraví. Jinak ale s bodovým systémem souhlasím, jen za jiných podmínek. Myslím si že některé přestupky, by neměly být vůbec "obodovány" jelikož jejich míra nebezpečnosti je nízká. Např. nepřipoutání se nebo špatné parkování ... pokud bráním v doprvě řešením je odtah, rozhodně ne botička a navíc "body". Zároveň si myslím, že by se měl výrazně změnit přístup policie, měla by působit především preventivně a ne se zaměřovat jen pouhé vybírání pokut, jako je tomu nyní.
0/0
22.3.2004 10:13

Leguan_g

Kde neni zalobce, neni soudce.
Dneska me cestou do prace zprava predjelo asi 10 aut. 3 me predjeli v Nehvizdech kde je v cele obci predepsana 40 km/h. A asi 20 aut jsem videl, jak predjizdej kolonu, aby se ty kreteni mohli dostat do prace o 5 minut driv. Policajta jsem nevidel ani jednoho, asi si nekde v teple kanclu hrajou na policajty a zlodeje.
0/0
22.3.2004 9:42

Ace2

Re:
Tak to bude asi tím, že jsi zacláněl v pravém pruhu, Ty a tobě podobní střílet na místě u nejbližší zdi. Pořád jezdíte v rychlém, na dálnici zásadně jen v prostředním a snižujute kapacitu silnice.
0/0
22.3.2004 11:52

venca

Re:
podivejte se do slovniku na heslo PREDEPSANA!!
0/0
22.3.2004 12:50

Ace2

Re:
A co jako že předepsaná, to že měl chuť po ránu vychovávat ostatní ještě neznamená, že musí blokovat pruh a nechce se uhnout. To, že neumí jezdit a neumí chápat provoz kolem sebe neznamená že se musí křečovitě držet v rychlém pruhu, nicmémě obecně vzato v obci něco jako podjíždění zprava neexistuje, tedy a) nechápu na co si stežuje b) v rámci své bezpečnosti by měl cestovat v takovém pruhu, který je jeho rychlosti nejbližší. To, že ostatní jezdí rychleji než je povoleno, je skutečně jen jejich věc a taky si oni za to ponesou svou zodpovednost, rozhodně nemá právo blokovat ranní provoz.
0/0
22.3.2004 15:46

Antiblb

Re:
Jasne, nema pravo blokovat provoz dodrzovanim predpisu, zatimco ti frajeri, co jezdi v obci i stovkou maji povoleni zabijet, co?. To ze nekdo jezdi rychle a jako prase neni jen jeho vec - leda, ze by jezdil jen na uzavrenem okruhu. V normalnim provozu vzdycky hrozi, ze zabije nevinneho.
0/0
24.3.2004 10:16

2Mac7

Re:
Takže podle Vás měl jet v levém pruhu  ? Asi budete  "dobrý řidič "
0/0
22.3.2004 15:18

Ace2

Re:
ok myslel jsem tu druhou pravou
0/0
22.3.2004 16:03

johny55555

Re:
Včera na hradecké - v koloně průměr 90-100 km/h a cestou se našlo asi 5 sebevrahů, kteří to vždy rozpálili v levým a na poslední chvíli zařadili do kolony - strkání, prudké brždění. A po příjezdu mě dorazil magor, který to na sídlišti rozpálil mezi zaparkovanejma autama, za 1-2-3 a prudce zabrzdil před křiřovatkou. Neodebíral bych řidičáky ale rovnou zavíral do vězení. 
0/0
22.3.2004 13:09

1

Bez naděje
Že je bodový systém nutnost? Já si myslím, že ano a říká to asi 99% ostatních, včetně politiků. A bude? Nebude. Bohatí se nebudou vzdávat výhody, že se ze všeho vykoupí penězi. A že jim jde na silnicích taky o život? To se řeší nákupem velkého těžkého vozu. Jediné je, co proto můžeme udělat my, je rozebírat argumenty poslanců a tvůrců návrhu, kteří to sabotují a NEVOLIT! Osobně si ale myslím, že blokování půjde přes všechny strany, tak jako i u jiných zákonů (snížení imunity,  duty free ...)
Ach jo (bez laskavého svolení 1)
0/0
22.3.2004 8:50

Pergill

"bodovník"
Bodovník obsahoval vyložené zhovadilosti, např. zapomenutý řidičský průkaz sankcionoval více než projetí křižovatkou na červenou nebo jízdu v opilosti. Jinak souhlas s některými předchozími: Mohli bychom skutečn+ě převzít věci, které se jinde osvědčují. Např. ve Velké Británii tolerují 0.8 promile alkoholu a mají cca poloviční nehodovost. A souhlas také s tím, že v právním režimu zaneplešeném tisíci pitomostmi nebude reagováno ani na zákony, které mají smysl. Stejně jako na silnicích, zaplevelených tak, že na jednu smylsluplnou dopravní značku připadají desítky naprosto nesmyslných a z hlediska bezpečnosti provoru nerelevantních, na ty smysluplné nikdo nereaguje.
0/0
22.3.2004 8:50

Root

root@ftp.warez.org
Cele to je nesmysl. Uvedu par prikladu - v Praze, kde se obecne nejcasteji porusuji predpisy, je nejmene vaznych nehod, nejmene zranenych a nejmene mrtvych z cele republiky, a to jak v relativnich cislech (na pocet prihlasenych vozidel), tak i v cislech absolutnich. Pouha 4% usmrcenych osob pripradaji na Prahu (nejcasteji chodci kamikadze).  Druhy priklad - Rakousko. Rakousko je policejni stat, kde policajt muze vsechno, treba i odmontovat znacky nebo zabavit autoradio. Predpisy se ramcove dodrzuji. A pres to maji rocne 4300 nehod na milion prihlasenych vozidel. A kolik ze ma CR? 2250 nehod na milion prihlasenych vozidel. Nejvetsi nehodovost je v Zapadnich Cechach, kde je take nejmene registrovanych vozidel na jednoho obyvatele, podobne jsou na tom i ostatni motoristicky slabsi regiony (Olomoucko, Vysocina). V represi a ve vynucovani dopravnich predpisu to tedy neni.
0/0
22.3.2004 8:44

Palo

Re:
jenze mezi temi auty prihlasenych v Praze je obrovske mnozstvi aut, ktere jsou sice v Praze prihlasene, ale po Praze nejezdi. Nebo si myslite, si Prazska pobocka velke firmy (posubici celorepublikove) prihlasi auto nekde na Vysocine (naopak je to temer automaticke)? Takze Vas asi zklamu, Prazaci se statistikam nijak nevymikaji. Ale ma to pro Vas i jine pozitivum a to, ze az nekdo zase bude nadavat na "Prazskeho idiota", ktery jede jako prase, tak se mozna nejedna o idiota Prazskeho, ale treba Brnenskeho, Ostravskeho, Plzenskeho nebo idiota z Vysociny.
0/0
22.3.2004 9:02

2Mac7

Re:
Nejvíce mrtvých je víceméně stabilně na jižní Moravě
0/0
22.3.2004 15:20

Root

Re:
Muzete citovat zdroj sve informace?  Mym zdrojem je http://www.mvcr.cz/doprava/nehody/2003/rok2003.doc
0/0
23.3.2004 10:02

Tomach

Parlament...
Nojo, to se zase parlament vytahl. My jsme prece tak extra zvlastni republika ze na nas se urcite nedaji napasovat dopravni predpisy odjinud. U nas si musime neco vymyslet extra a pak se o tom deset let dohadovat. :-(
0/0
22.3.2004 8:30

Petr V.

Prasata z parlamentu
Jiste, proc urychlene vyresit bordel na silnicich a pak popripade doladit chyby, kdyz jde vse protahovat donekonecna.
 
0/0
22.3.2004 7:55

Benzin Petrolejovič Naftěnko

Postrádám
v tomto zákoně postihy ostatních účastníků silničního pravozu ( kolečkáři a chodci ) nebo bude stát buzerovat jen řidiče, protože jen ti musí mít u sebe všechny doklady.
0/0
22.3.2004 7:50

Děsběs

Osobně považuji za absurdní.....
.... trestat někoho za to, že jezdí nepřipoutaný. Nechci zde zpochybňovat význam bezpečnstních pásů, ale fakt, že se náš opatrovnický stát snaží rperesivním zúůsobem chránit své "nesvéprávné" občánky:-) My Češi jsme přece natolik zaostalí, že je nám třeba přísného dohledu vrchnosti, abychom si náhodou neublížili... Zákon má trestat lidi za to, když svým jednáním ohrozí život, zdraví nebo majetek jiné osoby a ne svůj vlastní. Čekám, kdy bude náš milovaný stát trestat např. kuřáky (ničí si plíce), alkoholiky (ničí si játra) nebo vyznavače adrenalinových sportů... LIDÉ BDĚTE
0/0
22.3.2004 7:10

tomas

Re:
Absolutni souhlas. Jde totiz o byrokracii, ktera musi  vykazovat cinnost, jinak by se mohlo rict, ze urednici jsou zbytecni. Je nesmysl, aby mi stat narizoval, ze musim mit na kole prilbu, kdyz nikoho neohrozuji. Ze se muzu zabit je jen muj problem, ale nikdo mi nebude rikat, ze musim mit prilbu. Kdybych tim nekoho ohrozoval, to by bylo neco jineho. Bohuzel nejen nas stat degeneruje. Vzdyt se podivejte na politiky v parlamentu a pak se nemuzete divit, ze zakony jsou takove, jake jsou.
0/0
22.3.2004 8:01

Zarma

Re:
Predstav si ze zavinis nehodu, kde bude figurovat cyklista bez prilby nebo nekdo nepripoutany. Kdyby byl chranen, nemusel by mit tak velky uraz a ty z toho nebudes mit tak velke problemy.
0/0
22.3.2004 8:38

Jenicek25

Re:
No jasně, ale je to zase o zodpovědnosti toho každého konkrétního člověka ! Já se třeba připoutám vždycky, a to i když náhodou jedu s někým na zadním sedadle. Ono totiž když se na zadním sedadle nepřipoutám a auto narazí, tak moje váha + rychlost auta a setrvačnost ze mě udělají smrtící zbraň a případného spolujezdce přede mnou sice možná zachrání airbag vpředu, ale já ho ze zadu svojí vahou násobenou setrvačnou silou rozdrtím o přístrojovku.
Jinak novelu s bodovým systémem vítám, jen by bylo potřeba ji dotáhnout do detailů a ne ji nechat plnou takových kravin jako je teď.
 
0/0
22.3.2004 13:08

Petr V.

Re:
Ty nemas ridicak, vid?! Je celkem jasne, ze ne. Takovy bordel jako je na sinicich neni NIKDE!!! ve svete. At uz se jedna o parkovani, bezohlednou jizdu, nedodrzovani zakonu .....
 
Cesi jsou proste pologramotni, navic trpici idiocii. Jezdim kazdy den a to co lze potkavat na silnicich ... najizdeni na kruhovou krizovatku do protismeru, nepouzivani blinkru, debilove jezdici stokilometrovou rychlosti pres mesto..... Cesi nepotrebuji zadny dohled, ale draba s karabacem, ktery je bude za vsechno rezat! Jinak si nic pamatovat nebudou....
 
Jen tak na okraj - mluvici za vse. Dojedte se podivat na "zapad", kde se jezdi slusne a solidne. Nepotkate radio, ktere by hlasilo policejni radary a hlidky. To je proste presna ukazka omezenosti ceskeho naroda!
0/0
22.3.2004 8:05

spaldings

Re:
Ale vždyť kecáš, nechte už proboha toho líčení ráje na západ od Aše. Debilů a neumětelů je tam taky dost, u nás sice jezdí víc duševně chorých, ale možná gramotnjěších než Ty. Proč by rádio nemohlo hlásit radary ? Řekni nějaký RACIONÁLNÍ důvod. Jestlipak když vyjíždíš z kruháče, tak včas blikáš ? Stokilometrovou rychlostí se dá jezdit tam, kde to jde, kde je na to silnice. Jestli někdo uprostřed silnice, kde se dá jet stovkou udělá pč¨řechod pro chodce a ne lávku, tak je to debil, který nemá o dopravě potuchy. A kdo tak dva metry za tou 40 postaví radar a pokutuje za 42 km/h tak to je normální ču..k, který úmyslně učí lidi srát na zákony. Abys to pochopil, o čem to je. 10x dáš nesmyslný opatření a po 11 to správný nebude fungovat. Jenže to by většina těch, co o tomhle rozhodujou, musela umět aspoň číst
0/0
22.3.2004 8:17

Palo

Re:
Mozna keca, ale ty asi budes jeden z tech blbu, pro ktere neplati predpisy a sami nejlepe vedi, jak se ma spravene jezdit, viz. to tve napadani jeho odsouzeni lidi, kteri jezdi pres mesto 100km/h ... hlavne ze tam nejaky debil udela prechod, protoze je to zrovna rovny usek, kde se da jet vpohode stovkou. A jeste jsem se nesetkal se situaci, ze by radar byl 2m za ceduli (pokud se tedy netyka cedule predesle) nebo zeby pokutovali 42 ve 40. Za 100 ve meste (kde plati 50 a neni zvysena max. povolena rychlost), by meli brat ridicak okamzite, protoze to uz nemuze byt takove to "nepodivani se na tachometr" a pokud nekdo nepozna jestli jede 50 nebo 100, tak nema za silnici co delat.
0/0
22.3.2004 8:54

Tom

Re:
" A jeste jsem se nesetkal se situaci, ze by radar byl 2m za ceduli (pokud se tedy netyka cedule predesle) nebo zeby pokutovali 42 ve 40."
 
Ne ? Tak to mas kliku ... :-))) je to potkavam velmi casto ...
0/0
22.3.2004 9:41

Děsběs

Re: Mám řidičák od r.1987
Vše, co vyjmenováváte, je ohrožování ostatních účastníků silničního provozu, a je v pořádku,když ho policie postihuje. Ale do toho, jak chráním sám sebe, nikomu nic není!!! Např. v povinnosti používat dětské autosedačky je stávající zákon mnohem benevolentnější, a přitom právě děti nejsou schopny rozeznat míru nebezpečí... NAŠE ZÁKONY "CHRÁNÍ" VÍC EDOSPĚLÉ OSOBY NEŽ DĚTI... TO JE MOŽNÉ POUZE V NAŠEM ABSURDISTÁNU...
0/0
22.3.2004 8:39

Palo

Re:
Spravne detske autosedacky by meli byt povinne a argumenty, ze na ne nekdo nema tu nejsou na miste (zase tak drahe nejsou a daji se koupit v bazarech uz pouzite a za levno).
0/0
22.3.2004 9:05

tomino

Re:
Ono možná ani nejde o to kolik stojí autosedačky, ale kam je má dát rodina se čtyřmi dětmi a průměrným příjmem...
0/0
22.3.2004 9:51

Lib

Re:
Aha, to uz me pripomina ty cikany ... 'jak mame uzivit nasich 20 deti' ...
0/0
22.3.2004 10:24

xy

Re:
Názor je to pěknej, ale stejně jako o připoutání se se dá mluvit o více věcech - mam v zimě svítit jen proto, že někdo je línej si brát brýle a bez nich mě za sebou nevidí? Paradox je, že za nesvícení se draze platí, ale loni v létě jsem v Praze viděl jak policista na křižovatce, když auta stály asi polovině řidičům zaťukal pendrekem na okénko a ukázal, že se mají připoutat. A pokuta? 0 Kč... Zatím policie není schopna vynutit si ani to aby se lidé za jízdy připoutali ( v zákoně více jak 10 let ), ale pořád má někdo snahu aby se vymyslelo více pitomých zákonů...
0/0
22.3.2004 8:33Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.