Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nejnebezpečnější silnice vedou na Teplice a Hradec Králové

Nejnebezpečnější úseky na českých hlavních tazích jsou přeplněné silnice v oblastech, kde je plánována výstavba dálnic. Ze dvou desítek hodnocených úseků v průzkumu Ředitelství silnic a dálnic ČR byl jako nejnebezpečnější označen úsek silnice Lovosice – Teplice, která je v současnosti alternativou úseku dálnice D8.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

...mn

..
v okoli brna (z a na prahu) se jezdi skutecne arogantne, mam dojem, ze cele `klima na silnici` je tam spatne
0/0
13.10.2005 14:23

1_Venca

Nejnebezpečnější silnice vedou...
tam, kde se nutí zaměstnanci k dojíždění. Houstne provoz i nervozita, pak stačí např."ekologický šnek" a je zaděláno.
0/0
31.8.2005 17:00

MUF

ekologové
Za stav na silnicích I/8 a I/11 jsou zodpovědní ekologové a podobná občanská sdružení, která leta sabotují výstavbu. V případě dálnice D11 se jeich odpor podařilo již zlomit, bhužel u D8 to bude na dlouho.
0/0
31.8.2005 9:58

Jimmi

Re: ekologové
Za stav na těchto silnicích určitě nejsou zodpovědní ani ekologové ani žádná občanská sdružení. Jsou za ni zodpovědní ti, kteří nedokážou kvalitně a hlavně včas připravit trasu budoucí dálnice, zvlášť když všichni dlouho předem vědí, že určitě povede přes chráněnou krajinnou oblast. Nechá se to vyhnít, a pak se řekne: "Hleďte, ti zlí ekologové zase proti něčemu protestují!" Jenže dobu kdy se proti ničemu nesmělo protestovat jsem již zažil. Tenkrát se tenhle stát jmenoval Československá socialistická republika a vládli v něm komunisté...!!!
0/0
31.8.2005 11:17

MUF

Re: Re: ekologové
Kvalitně připravit trasu znamená předvídat dopředu zcestné představi levicových demagogů z Dětí země???
0/0
31.8.2005 12:35

Jimmi

Re: Re: Re: ekologové
Jojo, za komančů to byli pravicoví oportunisté bránící budování komunismu jakýmisi podivnými protesty, dnes jsou to levicoví demagogové, kteří mají zcestné představy. Zcestné je v první řadě začít stavět dálnici a teprve poté řešit její průchod přes chráněnou krajinnou oblast, mmchdm. jedinečnou v celé Evropě, již dnes obklopenou totálně zdevastovanou krajinou. Jak je snadné svést svou neschopnost na někoho jiného
0/0
31.8.2005 13:43

MUF

Re: Re: Re: Re: ekologové
Jj, dnes jsou to křiklouni, který nemají do čeho píchnout a nudí se, tak vymýšlejí svůj vlastní výklad pojmu "občanská společnost".
0/0
31.8.2005 15:06

Jimmi

Re: Re: Re: Re: Re: ekologové
Zatímco vy ostatní budujete světlé zítřky, že.....?
0/0
31.8.2005 16:28

MUF

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ekologové
To netvrdím, ale nikomu nevnucuji svůj styl života. Občanská sdružení si osobují právo prosazovat svoje minoritní a extré,mní názory na úkor většinové společnosti.
0/0
31.8.2005 20:28

VITA11

ostuda
Směr Pha- jih je národní ostuda :-(
0/0
30.8.2005 23:02

Preqapeny

Řekněte mi. kterej korunovanej vůl...
vymyslel registrační značky podle krajů????? Zrovna dnes mi jeden dobrák z kraje B najel v posledním okamžiku před šňupák na dálničním nájezdu se zmenšujícím se poloměrem Brno-západ směr Olomouc. Dosáhl najížděcího pásu a místo akcelerace ZASTAVIL A POHLÍŽEL PŘES PRAVÉ RAMENO !!!! Minul jsem ho zprava o pár centimetrů. Pokud jsem stačil sledovat ve zpětném zrcátku tak ho po mně ho minulo zprava asi pět vozů, teprve poté se rozjel. Sjížděl z dálnice na exitu Vídeň, asi Znojemák. Kdybych býval viděl RZ začínající ZN, tak jak to bývalo dříve, tak zpomalím na rychlost cválajícího šneka! To, co nasledovalo, bych očekával. V tomto případě ani náhodou! Kdopak si na té IDIOTSKÉ výměně RZ namastil kapsu??? Zabít ho, haj*la...
0/0
30.8.2005 20:58

Středočeška

Re: Řekněte mi. kterej korunovanej vůl...
Souhlas, souhlas, souhlas!!! Jen se podívejte na 3-proud na Prahu od Mirošovic, kolik vozů s RZ středočeského kraje jede ve středním pruhu! Vpravo asi lítaj andělí strážní, nebo co si to myslí ti debil*kové. A jeden by si myslel, že S-kaři jsou na dálnici profíci, che, chéééééé..... , Kdoví, odkud vlastně jsou... 
0/0
30.8.2005 21:03

demik

Re: Re: Řekněte mi. kterej korunovanej vůl...
To me taky sere, myslim si, ze si mysli, ze pravy pruh je stoupaci... Nejsem takovy prase abych je bral zprava, ale nekdy mam stochuti to udelat...
0/0
30.8.2005 22:38

QT

Re: Re: Re: Řekněte mi. kterej korunovanej vůl...
Já to dělám, nejdřív to tele problikám, protroubím, většinou nereaguje, tak si podřadím a vezmu ho zprava, hodně natěsno se zařadím před něj a brnknu o brzdu. Polovina z nich pochopí a na chvíli (než jim trošku odjedu) se zařadí do pravýho. Ostatní tam jedou pořád, jenom jde vidět, že jsem je vytočil k nepřítomnosti, ale v prostředním jedou dál.
Samozřejmě, policajty, kteří by to měli řešit, aspoň domluvou, nebo kteří by mně byli schopní dát za to co dělám pokutu, na D1 nespatříte, proto to tam vypadá tak jak to vypadá.
 
0/0
31.8.2005 14:37

pajdapajda

Re: Re: Re: Re: Řekněte mi. kterej korunovanej vůl...
Taky ty nechápající problikávám, ale manželka to těžce nese, že prý jízda není v pohodě.
Pokud kdekdo nesmyslně jezdí ve středním pruhu, je škoda peněz na rozšíření dálnice od Mirošovic do Brna. Volové budou pořád jezdit uprostřed. Dokud se nebude jezdit vpravo je rozšíření dálnice zbytečné.
0/0
2.9.2005 16:40

paral

Re: Re: Re: Re: Řekněte mi. kterej korunovanej vůl...
problemy na nasich dalnicich jsou hlavne kvuli debilum jako jsi ty!!!
0/0
1.10.2005 12:07

mlem

Re: Re: Re: Řekněte mi. kterej korunovanej vůl...
No, předjíždět zprava by se fakt nemělo, ale když už se to stane tak by pokutu měl dostat ten co se nechal předjet ...
0/0
31.8.2005 18:25

Stanislav

Re: Řekněte mi. kterej korunovanej vůl...
Mluvíte mi z duše. Kdo ty nové značky vymyslel...
teď jeden neví kdo je od kud. Doufám, že brzy dojde k nápravě a budeme mít značky ze kterých bude hned patrné kdo je z jakého okresu.
Jinak se těším na to až bude dokončena nejen D 11.
0/0
31.8.2005 10:40

Jimmi

Re: Řekněte mi. kterej korunovanej vůl...
Jó zlínskej okres, to jsou voni...! Ti by měli všichni povinně vozit vzadu takový ten trojúhelní, jako mají traktory
0/0
31.8.2005 11:19

baxtter

Re: Re: Řekněte mi. kterej korunovanej vůl...
No koukám že hlavně ty bys neměl sedat na nic většího než tříkolku, jinak se s tvou inteligencí můžem dožít nějaké pohromy
0/0
31.8.2005 13:37

Miki

Zmatek na silnicích
Dělit silniční úseky na bezpečné a nebezpečné není to pravé,podstatnější je co se na nich zrovna nachází za řidiče,pokud se ta spousta zakomlexovaných debilů vůbec dá nazvat řidiči.Za 20 let ježdění a stovkách tisíc kilometrů po silnicích na západ a jih od nás jsem se nesetkal s tolika kretény za volantem jako na jednom úseku z Hradce do Prahy. Pokud se chcete upřímně zasmát, tak pozorujte provoz na kruhových objezdech kde každý druhý ukazuje z neznámých důvodů doleva a pak bez blinkru vyrazí mezi nic netušící chodce do prava.Dělají to skoro všichni ,,profíci,, s firemními auty,saniťáci i policie,tedy nemají absolutně šajnu o nějakých dopravních pravidlech.Přeji příjemnou jízdu.
0/0
30.8.2005 18:49

houba_

Re: Zmatek na silnicích
tebou uvedena silnice HK-Pha je mezi jmenovanymi nebezpecnymi
tebou vadene blikani jsem jeste nevidel - ale mozna malo jezdim (jen 150-400km v pracovni dny, jak to prijde)
 
- deleni na bezpecne ci nebezpecne nesouvisi s tim kdo tam jezdi, ale kolik aut tam jezdi  jaka prevazuje doprava (nakladaky, osobni) - tak treba kdyz se pred tebou tahne aviatik 20km/h a jede tak 30km - tj. usek Teplice - Lovosice, tak ver tomu, ze vytvori mnoho nebezpecnych situaci
0/0
30.8.2005 23:38

Hater

Re: Zmatek na silnicích
Hlavními prasaty na tebou jmenovaném úseku mezi HK a Poděbrady jsou polští gasarbajtři, kteří v pátek odpoledne kalí své ojeté passaty, v každém 4-5 primitivních ksichtů z Polska, mají německé nebo polské SPZ a rvou to okolo 120-150 km za hod zatáčka nezatáčka, zebra nezebra, plná čára neplná čára. Tatéš skvadra pakážníků to rve zpět v neděli večer. Jsou si dobře vědomi, že pokuty jsou po nich nevymahatelné, jako po všech cizincích (na rozdíl od jejich mateřské země, kde mě odvezou do vazby a ksoudu, pokud necvaknu hned). Policie je na tomto úseku věcí neznámou!!!
0/0
31.8.2005 9:01

Jimmi

Re: Re: Zmatek na silnicích
Poláci s německými SPZ....???? Tak to už chápu. Jednou jsem tam jel a ta silnice je sice rovná, ale dost úzká skoro bez krajnice. Jel jsem tak stovkou a dojel jsem takovou nesourodou skupinku Avie-Š120-Avie-Avie-Š1203-Š105.... znáte to. Kouknul jsem do zrcátka, za mnou nic až na obzor, tedy jsem začal předjíždět a trochu jsem i přidal abych je měl brzy za sebou, asi na 140. Když jsem byl skupince tak v půli, tu náhle vidím v levém zpětném zrcátku tmavou hmotu.... stále nevěřím.... vlevo víceméně po trávě mě předjížděl tmavě modrý Opel Calibra s německou SPZ naprosto neodhadnutelnou rychlostí ale spíš přes dvěstě...
0/0
31.8.2005 9:15

Xerces

A jaké je poselství
tohoto článku? vyasfaltovat celou republiku? :-) Údělat tady z toho jeden velkej plac pro úchyly, který furt couraj z místa na místo?. Souhlasím s názorem, že za nehodovost nemůže silnice, ale vždy řidič a kdo říká opak, ten asi nezná pravidla silničního provozu, kde se říká shruba toto: "... řidič je povinen přizpůsobit jízdu stavu a povaze vozovky ...". Tak o čem tady diskutujete?
0/0
30.8.2005 15:57

Marty

Re: A jaké je poselství
Pan je koukam opravdu velky moralista. Za nehodovost muze rozhodne i silnice. Je dokazano, ze urcite procento lidi pri spatreni prekazky dupne na brzdy, jini skubnou volantem a zbytek nic (asi jim to nedojde nebo co). O jizde na motorce nemluve. Je uplne irelevantni kolik clovek jede, pokud je tam kvalitni past na motorkare v podobe sotoliny nasypane na neumele zaslintanou diru, tak lezite ani nevite jak. Pokud se vam nelibi, ze si lide delaji co chteji - napriklad jezdi z mista na misto, tak se prestehujte do Severni Koreje. Tam nebudete smet delat nic stejne jako vsichni jejich "STASTNI" obcane.
0/0
30.8.2005 16:49

pavel

Mirošovice - Budějovice
Ale vida, konečně se ukazuje, jak neskutečně ignorantské je přehlížet potřebu jižních Čech dostat konečně dálniční spojení se zbytkem světa. Ony ty kolony pražáků, kteří po ní jezdí na chalupy, tam asi nejsou náhodou, že ano...
Jsem docela zvědavý (je mi 30), jestli se téhle dálnice vůbec dožiju...
 
0/0
30.8.2005 15:24

Jihočeška

Re: Mirošovice - Budějovice
Naprosto souhlasím, silnice je v hrozném stavu, i já mám pocit, že se dálnice nedožiju. Nejhorší je snad úsek Tábor-Veselí n/Luž, kde se i ve všední den kolem Plané nad Lužnicí tvoří kilometrové kolony, které ovšem nejsou způsobené nějakou nehodou či stavbou na silnici, jen těch aut je tam tolik, že se při průjezdu městem sjedou a za nimi se tvoří kolony, ve kterých trvá projet několikakilometrový úsek desítky minut. Je to fakt hrůza, asi by bylo potřeba, aby některý z našich vážených politiků měl na jihu chatu nebo odtud dojížděl, aby se začalo něco dít,  protože situace je opravdu kritická  Pražáci navíc děsně opovrhují životem v regionu, ale na víkend se jich především do jižních Čech sjíždí takové množství, že se pak ani nedá přemístit z jednoho místa na druhé ...
0/0
30.8.2005 17:29

blafak

Re: Re: Mirošovice - Budějovice
Proč by to politikovi mělo vadit? Má přeci majáček.
0/0
13.10.2005 22:28

Marty

D1 cka...
Jasneeeee! D1 je super dalnice, tak s ni nebudeme vubec nic delat. Spojuje sice Cechy a Moravu (potazmo az do Ostravy), ale nehodovost je nizsi. To , ze danovi poplatnici (dane v palivech + dalnicni znamky + buhvi co jeste) stoji i hodiny kvuli zatracene nehode ja asi v poradku. Banda idiotu si tam da zpomaleni a otravuje slusny lidi v osobakach, ze si dovoli jet i 150kou. Ale nikdo nevazi kamiony, nikdo nekouka jestli Aviatici maji technickou... Proc taky? Dalo by to moc prace.
0/0
30.8.2005 14:08

Jimmi

Podivné zvyky má asi...
...správce silnice z Lovosic do Teplic, kdy bez výstrahy a většinou na zimu nechá některé úseky odfrézovat , ale už nikoli opravit. V tříproudém klesání k Lovosicům zela asi půl roku u pravého kraje nebezpečná díra velikosti, která by stačila na polapení menšího zvířete a teprve nedávno se tam dalo cosi jako upozornění. Vodorovné značení je v některých úsecích již téměř neviditelné, vyjeté koleje ani nezmiňuji....
0/0
30.8.2005 13:22

drevak_patlak

Logické
Že jsou nejrizikovější místa ta, kde se dálnice zbíhá do dvouproudovky mi přijde logická, nižší kapacita silnice se musí nějak projevit. Bohužel ale platí, že dálnice na sebe stahují dopravu z okolí a navíc generují další dopravy, tato zvýšená intenzita provozu se pak snaží projet dvouproudovým úsekem, což zvyšuje riziko nehody. V pozadí problému ale stojí špatná příprava projektů dálnic a špatné zákony. Např. u D8 bylo jasné hned od začátku, že stavba v CHKO Středohoří nebude bez problémů. Ekologové dokonce navrhovali alternativu, která Středohoří obcházela. Ředitelství silnic a dálnic ale salámovou metodou stavělo až do Lovosic a tam se stavba pochopitelně zasekla. Tento stav trvá dodnes a stále ještě není jasné, zda ekologové neuspějí s odvoláním proti stavbě (při schvalování bylo porušeno hned několik zákonů, takže je to velmi pravděpodobné). Stěžejní problém je ale v tom, že liniová stavba se může začít částečně stavět, aniž by byl celý projekt schválen. To je špatně a přináší to
0/0
30.8.2005 11:52

drevak_patlak

Re: Logické
Dokončení: To je špatně a přináší to problémy podobné D8 (stejná situace je dálnicí Praha-Hradec nebo obchvatem Plzně, podobné průtahy nás čekají i při stavbě D3 přes Posázaví, také ještě není schálená, ale kolem Tábora už se vesele staví).
0/0
30.8.2005 11:52

Jimmi

Re: Re: Logické
Jo, přesně tak to je. Špatně připravená trasa, salámová metoda a pak je nejlépe to všechno svést na ty "zlé aktivisty". Bolševické způsoby stále přetrvávají.....
0/0
30.8.2005 13:24

albert

Re: Re: Logické
No kolem Tabora se muze vesele stavet, protoze to nema na vytyceni trasy Benesov-Praha zadny vliv. Hlavne by se ale mel postavit usek Tabor - Veseli nad Luznici.
0/0
31.8.2005 13:23

ien

Teplice-Lovosice
Na trase Teplice-Lovosice jezdím často a  v různou denní i noční dobu.Za posledních pět let sem tam viděl jednu nehodu, tak co kecaj,Je to řidičsky docela náročná trasa- všude samej kamion a do toho prudký zatáčky- ale to snad není kriterium
0/0
30.8.2005 11:51

Joef

Re: Teplice-Lovosice
No, nevím. Jezdím tam denně a nehod jsem viděl (nebo objížděl jinudy) jen za poslední rok víc než dvacet. Je také požitek, když zasněží a ty desítky kamionů si udělají z cesty na Paškapole parkoviště.
0/0
30.8.2005 12:36

Jenicek25

Nebezpečné silnice?
Není nebezpečných silnic !!! Nebezpeční jsou pouze a jenom řidiči. To, že většina silnic je ve špatném stavu, je pravda, ale sama silnice za nehody nemůže. Vozidlo vždy řídí řidič a je to on, kdo rozhoduje jakou rychlostí a jakým stylem pojede. Namísto toho, aby se konečně začalo s tvrdým postihem pirátů silnic a chronických nedodržovačů dopravních předpisů, se zase bude hledat výmluva. 
0/0
30.8.2005 10:57

BohusII

Re: Nebezpečné silnice?
Tak to teda nesouhlasím!
V ČR je mnoho špatně vyprojektovaných úseků silnic, křižovatek a vůbec míst, která zvyšují nebezpečnost provozu.
 
0/0
30.8.2005 11:08

Trochu řidič

Re: Re: Nebezpečné silnice?
Jednozančně jsou na vině řidiči. Pokud máte na to jiný názor, tak snad ani nejezděte. Vždy se musí je dle okolností.
0/0
30.8.2005 13:46

Aleš Procháska

Re: Re: Re: Nebezpečné silnice?
Ano, já si dovoluji mít jiný názor. KAŽDÝ  řidič dělá větší či menší chyby. Na kvalitní silnici mají ty chyby menší vliv a je zde i méně podnětů které chyby vyvolávají. Když je někde složitá a podivná křižovatka, nějaké procento řidičů tam zazmatkuje a vystavuje sebe i jiné nebezpečí. Když tam žádná křižovatka není (=dálnice), není proč zmatkovat. Tak to prostě je, lidi nevylepšíte, ani komoušům se to nepovedlo.
0/0
30.8.2005 15:11

Aleš Procháska

Re: Nebezpečné silnice?
A proč se tedy nehodovost na různých silnicích liší? Znamená to, že když slušný řidič sjede u Poděbrad z dálnice na silnici se rázem změní v tupé prase ignorující předpisy?
Řek bych spíš, že je o tak, že lidi prostě dělají chyby a na mizerné silnici se ty chyby daleko víc projeví. Lidi nezměníš, musí se tedy vylepšit silnice (nebo vymyslet, jak žít bez dopravy ).
0/0
30.8.2005 11:37

BohusII

Statistika
Tak nevím, kde kdo se tady rozčiluje, že čísla nejsou přesná apod. Já si myslím, že celá D1 stojí za ho*no. Jakmile se něco stane, tak to není dálnice ani silnice ale nejdelší parkoviště v ČR. Hodnotit nehodovost na parkovišti je potom nesmysl. Vzpomeňte si, kolikrát od začátku roku doprava na D1 úplně zkolabovala.
Jinak souhlasím, silnice Poděbrady - HK - katastrofa ajestli se bavíme o Polácích, tak i jejich "umění" na cestě Olomouc - Frýdek Místek, to je taky zážitek.
Obecně řečeno, policajti na svou práci docela se*ou a sbírají body pouze tam, kde o nic nejde.
0/0
30.8.2005 10:50

jiny pako

Re: Statistika
no, myslim, ze zacpy nejsou hlavni problem D1... jestli jste nekdy zazil jihonemecke dalnice - kterykoli pracovni den nebo v lete o vikendech - tak byste teprve videl, jak vypada zacpa. O prave "Stau" se mluvi az tehdy, kdyz je pres 50 km dlouha a sluzby na motorkach v ni rozvazeji tekutiny, aby ridici neomdlevali... tak asi tolik k zacpam, vy odborniku na parkoviste. SKutecny problem D1 je nekvalitni a hlucny povrch, zejmena od 90. km k Brnu.
0/0
30.8.2005 10:55

BohusII

Re: Re: Statistika
No, skutečnou zácpu na dálnici jsme zažil nejen v Ně mecku, nejen kolem Mnichova, ale i kolem Frankfurtu a Dortmundu, dále v Itálii i Francii.  Chápeš resp. chápete co je to nadsázka??  Asi ne, Ty specialisto na hlučné povrchy.
0/0
30.8.2005 11:06

Bulsaro

Re: Re: Re: Statistika
Tak se ¨nehadejte, na zapade maji vsechno lepsi, i zacpy!!! :-)))
0/0
30.8.2005 11:30

Papin

Re: Re: Re: Re: Statistika
Coz o to, zacpa na dalnici je celkem v pohode, ale takovy prujem, to je teprve problem! ;)
0/0
13.10.2005 13:51

ipm

chybí mi tu číslo
nelépe počet nehod(zraněných, mrtvých) na kilometrorok. Toto číslo by bylo hezké právě pro porovnání nebezpečnosti.
Jezdím to skoro denně a taždý táden je minimálně jedno nové vyvýlené místo ve škarpě :-(
Taky jsem jednoho krásného rána napočítal 86 kamionů v protisměru z Chlumce po dálnici. Takže předjížděč si může být 1005 jistej, že i když předjede jednoho, za chvíli bude viset za dalším.
0/0
30.8.2005 10:16

Pavel

Aha
Takze vlastne nejnebezpecnejsi dalnice je D1, akorat je treba ji z nejakeho duvodu rozdelit na dve casti - asi aby nebyla uplne prvni v porovnani se silnicema I. tridy.
0/0
30.8.2005 10:03

erben3

.
"Vyšší nehodovost vykazuje úsek Mirošovice - Brno" Hmmm. Tak to mě teda fakt pobavilo. Vyšší nehodovost zaznamenává úsek dálnice v cca 90% její délky. Statisticky vzato se není přece čemu divit. A v úseku Praha - Mirošovice je přece v každém směru jeden jízdní pruh navíc - takhle by měla D1 vypadat po její celé délce.
0/0
30.8.2005 9:17Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.