Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Jak čeští columbové vyšetřují vloupání do auta

Loni jsem se stal jedním ze 46 886 lidí v Česku, kterým zloději vykradli auto. Je to vůbec nejčastější trestný čin v zemi, takže člověk nesmí udělat takovou hloupost jako já: nechat cokoliv na zadní sedačce. Policisté úspěšně vyšetřili jen osm procent případů. Nedivím se.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ondra

proc nechytat vykradače aut

 je to dva dny co se feťák rozhodl, že si veme navi z mého auta. Bohu dik,dnes už bohužel, jsem ho slyšel při jeho neodborném dobívání se do vozu.  Po krátké honičce kamarádi feťáka chytli. Po třech hodinách, kdy se ohledávalo auto kvůli důkazům a sepisovali se výpodi, jsem si říkal pohoda o dalšího zloďeje vg LIBNI méně. K mému překvapení mi včera volal vyšetřovatel že FEŤÁKA pustili. jsem rád že žiju v této republice a jsem si jistý že po této zkušenosti s policií a státním zastupcem se stávám lhostejným k těmto věcem. čekám kdy mě kde zmíněný feťák pobodá nebo tak něco. Děkuji naším zákonodárcům

0/0
11.9.2008 17:29

OPčan

Pro remcaly:

proč se nedáte k policii a neukážete nám, jak má pracovat bystrý, ochotný, akční a respektovaný policista? Držkovat umí každý.

0/0
21.1.2008 22:12

Jura

Ja bejt vysetrovatelem vykradani aut...

Tak za A) zavedu web registrace MAC adres (volitelne pro majitele notebooku) a kazdy bazar by musel povinne overit kazdy notebook zda neni v databazi. Za B) Microsoft bych pozadal aby mi hlasil pokus o aktualizace SW z kradeneho mobilu. C) Provozovatele mobilnich siti by museli povinne registrovat IMEI cislo vsech prodanych mobilu do databaze (uzivatele by se mohli nechat vymazat, pak v pripade kradeze maji smulu). D) Po cele Praze (hlavne na "vyhlasenych" mistech podle statistik) rozmistim nekolik desitek aut s nastrazenym mobilem/notebookem a pockam si na vytecniky pomoci site bezdratovych kamer kde jeden policista muze z dodavky čekovat 4-5 kamer. Za par mesicu by bylo po zlodejich. Vase smula panove ze ordinary policie je uplne blba a jestli nekoho dopadne, je to spise zazrak.

0/0
21.1.2008 17:09

Tomáš Kolomazník

Krádež auta

To mě se před asi 2 měsíci stratila Fabie combi. Stalo se to mezi devátou a desátou hodinou večerní na hlavní ulici města přímo pod světlama. Dal sem tedy vědět policii,sepsali jsme protokol a "začalo pátrání". Po měsíci sem volal na policii,jak to tedy vypadá s autem, jestli se našli nějací svědci,důkazy apod. Příslušníkem mi bylo sděleno , že policie bohužel žadné svědky nenašla.Požádal sem tedy o zprávu o vyšetřování pro pojišťovnu.

Už sem se tedy chtěl rozloučit po telefonu s policistou,až najednou se ozvalo ze sluchátka : " A vy jste nepřišel sám na nějakou novou skutečnost ?".

Tímto článkem chci naznačit jedno:-)

To že platím daně na rozvoj státu,na podporu vzdělání, sociálně slabších.. to beru,češi si mají pomáhat....Ale když sem mě policista zeptá,jestli sem si případ vyřešil sám ? Příště si  zavolám hasiče ,aby nejezdily, že sice požární hlídač pípá ,ale že si to ted uhasím sám:)

0/0
21.1.2008 14:29

oId fashioned Vince III..

he he he,

sepíše se nějakej protokol (pokud vůbec) a dese vodtoho;-D;-D

0/0
21.1.2008 10:56

Petr

když je někdo blbej...

a nechá tohle na zadním sedadle,pěkně na očích, tak se nesmí divit, že o ty věci přijde.:-):-) A k práci naší skvělé policie? Souhlasím s autorem, je to banda líných lumpů, který jak nemají jasně vyřešený případ-rychlost, stání kde se nemá a podobně- tak na to zvysoka kálí. Sousedce se snažili namluvit, že její měsíc staré kolo v pořizovací hodnotě přes 10 tis. Kč má hodnotu 4 tis. Kč. Mluvím o OO Praha Pankrác. To že nám v Podolí někdo trávil psy a když jsme našli pravděpodobný zdroj,poradili mi ať to hodíme do popelnice. A porušování předpisů, jízda v jednosměrce v protisměru bez důvodu, pro ně taky není problém. Tak je nechávejte spát a lumpy si chytejme a trestejme sami.Pár pořádných přes hubu je vyléčí

0/0
20.1.2008 22:53

Brouzdala

Re: když je někdo blbej...

Vážený, když tak kvalifikovaně hodnotíte činnost policistů, měl byste vědět, že hodnotu odcizeného kola neurčuje policista, ale odborník (např. prodejce kol či přímo soudní znalec). A protože jste jasnovidec, nevím proč neřešíte případ krádeže kola sousedky sám (nejste s policisty v autě, ale víte, že jednosměrkou jedou bezdůvodně !!??

0/0
20.1.2008 23:00

Petr

Re: Re: když je někdo blbej...

1/ kolo za měsíc těžko ztratí víc jak polovinu hodnoty, to pochopí i blbej, jen ne policajt, protože doi 5tis to není trestný čin, že.:-/:-/

2/ tou jednosměrkou přijeli vyšetřovat vykradené auto. To bylo cca 10m od značky zákaz vjezdu.O kus níž, jetě před zákazem byly volná park.místa. Jenže to by páni policisté museli chodit moc daleko. Je to prostě jen banda línejch sr.áčů . Když po nich člověk něco chce, tak se tváří že je člověk otravuje.:-©

3/ i kdyby jen projížděli, bez zapnutých majáků jsou jako každé normální vozidlo a platí pro ně dopravní předpisy.;-O

0/0
20.1.2008 23:11

Brouzdala

Re: Re: Re: když je někdo blbej...

Vážený, ono i blbej by měl pochopit že hodnota odcizené věci = částka, za kterou si koupím "ojetou" věc . Nebo snad jsou tak tupé všechny pojišťovny, když Vám z hodnoty 1 den starého odcizeného auta odečtou cca 10% ceny ?!

0/0
20.1.2008 23:50

nemam

Re: Re: Re: Re: když je někdo blbej...

prestante se snazit, tohle nemuzete vyhrat. proste nemate pravdu

0/0
21.1.2008 10:53

Tomáš Kolomazník

Re: Re: Re: když je někdo blbej...

Toto není policejní stát,ale stát pro policisty :)

Pravidla jsou od toho ,aby se hlídali ze Shellky s koblihou v ruce. Když je tedy výjezd,tak aby se porušovali no :D

[>-][>-][>-][>-][>-][>-][>-][>-]

0/0
21.1.2008 14:31

Petr

Re: Re: když je někdo blbej...

.

0/0
20.1.2008 23:26

iuos

hmm

ten, kdo nechá cokoli v autě není špatný... špatný je ten, kdo to sebere.....

0/0
21.1.2008 11:16

Alfik

opisoval

autor, zdá se opisoval. Našeho miláčka také před lety vykradli, druhý den jsem doručil výrobní čísla a za měsíc přišel canc, že ukradené věci neznámých čísel nenašli a pátrání ukončeno, zapomeňte.

Ono je to asi tedy normální ten polda co dole sbírá ta čísla má pod sebou velký otvor do velkého kontejneru na papír a tam to hází jen se otočíte.

0/0
20.1.2008 22:14

Gandalf

Re: opisoval

Už se smiřte s tím, že je to standardní postup. Na jednotlivé vyšetřování "drobných" krádeží nemá žádný stát dostatek lidí ani prostředků. Jsou jich stovky denně a každý den přibývají další. Dokážete si reálně představit, jak by mohli policajti vyšetřovat tolik věcí souběžně a ještě v tom být úspěšní? Zkrátka jsou nastaveny priority z hlediska charakteru trestné činnosti, které je věnována pozornost. Ostatní se pouze eviduje a zpravidla po měsíci odkládá. Je to ostuda nás všech, ale je to tak...

0/0
20.1.2008 22:24

someone_else

Re: Re: opisoval

Vidíte, nakonec Vám nusím poděkovat, že jste vyjádřil aspoň tu "ostudu" nás všech. Stát by mohl mít na leccos, kdybychom mu nedovolovali pouštět nám za zády miliardy a miliardy našich peněz do luftu, či rovnou do známých i méně známých kapes.

0/0
20.1.2008 22:40

Gandalf

Jenom řeči

Je to všechno jen hloupým systémem našich pojišťoven, které vyšetřování policie vyžadují a samy svou práci odvádět nechtějí. Všude na západě policie tento typ krádeží jen zaeviduje a vydá potvrzení pro pojišťovnu. Na vyšetřování nemají čas a prostředky ani tam ani tady. Když už kriminální policie odhalí partu, která organizovaně vykrádá auta, postupuje podle základních údajů v zaevidovaných oznámeních. Ale tady v ČR se bude furt nadávat na hloupé a neschopné policajty, protože to je nejjednodušší... Toť vše.

0/0
20.1.2008 20:04

someone_else

Re: Jenom řeči

Ty jsi zralej na odebrání práv, občane. Ty máš snad pocit, že policajti něco vyšetřujou? Za svůj život mám coby poškozenej zkušeností na rozdávání a u polišů se nepohnul lísteček ani za třešní, ani dneska. Jak říkám, z 99 % je to líná neschopná příživnická chamraď (zbejvajícímu 1 % se omlouvám), která si do mundúru vlezla vyžehlit na ostatních mindrák.

0/0
20.1.2008 21:01

Brouzdala

Re: Re: Jenom řeči

Jediný kdo si léčí mindráky jste Vy. Možná se pohybuje v prostředí plné chamradě, takže s ní máte zkušenosti. To Vás neopravňuje nazývat podle sebe takto ostatní.

0/0
20.1.2008 21:58

someone_else

Re: Re: Re: Jenom řeči

V prostředí plném chamradě se nepohybuji (neberu-li takto lidi, kteří ji obhajují), ale neustále na ni doplácím. Myslím si, že mi to neodnímá právo nazývat některé věci (a instituce) pravým jménem. Pochopím, když se pekaři jednou za čas rohlíčky nepovedou, ale když je "hnojí" pravidelně, o něčem to svědčí. Z celého srdce Vám přeju, abyste se se stejnými situacemi jako já nemusel/a jednoho dne potýkat Vy sám/sama. Hodně štěstí!

0/0
20.1.2008 22:25

Brouzdala

Re: Re: Re: Re: Jenom řeči

Neupírám Vám právo na názor, ale pokud nazvete 99% policistů chamradí, měl byste mít pro toto tvrzení důkazy. A Vy je nemáte - nebo snad onu v diskuzích uváděnou cca 50% objasněnost dělá 1%  policistů ? Tomu přece sám nevěříte.

Dovolím si Vás požádat o odpověď na to, jak charakterizovat člověka, který si nezabezpečí dostatečně svůj (popř. firemní)majetek a následně nadává státu, že mu jej okamžitě nenajde ? Jaký byste měl názor jako jeho zaměstnavatel ?

0/0
20.1.2008 22:55

someone_else

Re: Re: Re: Re: Re: Jenom řeči #1/2

Ano, oné v diskusích uváděné 50% objasněnosti není pravdy co by se za nehet vešlo. Když po mně za jízdy v autě někdo střílí, policajti mají kulku a jsou podle svých slov schopni identifikovat zbraň včetně majitele, a poté se dovím, že to není ani ve svodce, pak pochopitelně případ není a percentuální objasněnost je vyšší. Od svých přátel mám zjištěno, že v některých lokalitách jsou právě tyto praktiky poměrně běžné, ovšem bohužel málokdy prokazatelné. Moje důkazy například zmizely a policajti mi tvrdí do očí, že jsem si vše vymyslel, i přes svědecké výpovědi, které byly protokolovány (kopii protokolu pochopitelně nemám, i když jsem o ni opakovaně žádal).

0/0
20.1.2008 23:30

Brouzdala

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenom řeči #1/2

Vážený, jestliže se nedá nic prokázat neexistuje - a to je 90% tvrzení diskutujicích o jednání policistů. Nevím, kde se zrodilo Vaše tvrzení o tom, že když není věc ve svodce, tak neexistuje - další blbost.

Ale vážně - pokud se ztrácí Vámi podepsané protokoly, proč se neobrátíte na Odbor vnitřní kontroly Policejního prezidia, popř. Inspekci MV či státní zastupitelství. A nepište, že to nemá smysl- byla by to VELKÁ LEŽ.

0/0
21.1.2008 0:04

someone_else

Re: Re: Re: Re: Re: Jenom řeči #2/2

K Vašemu dotazu: pokud mne onen zaměstnanec více než královsky živí, bude mne možná jeho bezpečnost zajímat víc, než si vyvozujete Vy z Vašeho čertvíkde sebraného domnění, že pro svou bezpečnost dělám málo.

0/0
20.1.2008 23:32

someone_else

Re: Re: Re: Re: Re: Jenom řeči (...)

Nechme toho. Buďte si přesvědčený/á o čemsi, s čím očividně nemáte sebemenší zkušenost. Nejsem na světě proto, abych cokoli popisoval či vysvětloval někomu, kdo o to nestojí. Jak jsem již řekl: nemohu-li již sobě, přeji alespoň Vám hodně štěstí!

0/0
20.1.2008 23:37

Brouzdala

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenom řeči (...)

Dobře - nechme toho. Dochází-li pravdivé a podložené argumenty, není o čem diskutovat.

Pokud Vám zatlačím do kouta, kdy musíte uznat, že blbej je i ten, kdo nechá v autě notebook apod. tak Vám nestojí za to, abyste se s ním bavil.

Nepřeji nikomu z Vás, aby se stal obětí zlodějů (byt se značným přispěním sebe samého).

0/0
20.1.2008 23:56

Gandalf

Re: Re: Jenom řeči

Odebírej komu chceš a co chceš, ale faktem je, že kapesní krádeže, vloupání do aut apod. jsou hodnoceny jako bagatelní trestná činnost a priorita leží u násilné trestné činnosti, rozsáhlé ekonomické kriminality a organizovaného zločinu ohrožujícího hospodářství státu a tam je nasazeno maximum sil a prostředků. Netvrdím, že je to ideální ani netvrdím, že to někdo dělá skvěle a bezchybně, ale všude jinde už pochopili, že odcizený mobil, platební karta nebo autorádio nestojí ani za založení trestního spisu. Tak to snad brzy pochopí i Češi. Nebo můžete mít policejní stát...

0/0
20.1.2008 22:00

someone_else

Re: Re: Re: Jenom řeči

Nic nikomu neodnímám, jen odhaduji Tvůj smysl pro realitu. Nejde mi totiž o kapesní krádeže či o vloupání do aut, příteli. Právě naopak, jde o některé z případů, jež sám jmenuješ. S maximem sil se setkávám přesně na opačné frontě a pachatele jsem už párkrát musel našim nanebevzatým soudruhům předložit pod nos. Přesto všechno nebyli schopni řešit ani to málo, co ze zákona mohou. Jen samá arogance a ignorantství. A už vůbec nemluvím o té většině případů, kdy jsem jim bohužel pachatele na podnose nepřinesl (pak už jenom nijak neskrývaný výsměch).

0/0
20.1.2008 22:33

someone_else

Co to je zase za hovadinu?

Odkdy česká policajtská chátra něco vyšetřuje? Ti arogantní šmejdi přece odjakživa akorát usvědčujou poškozenýho, že si to udělal sám!

0/0
20.1.2008 19:56

dedek

samoochranitelne auto

Tak to ja mam lepsi historku, týpek se vloupal v noci do auta, hrabal se v palubni desce, aktivoval airbag a ten mu vrazil jeho šroubovak do oka. Ráno přišel majitel a pod vybouchnutým bagem koukali ven dvoje modre noohy. A to byl rachot, dokonce ho snad chtěli obžalovat a pak někdo přišel na to, že je to naprostá pitomost. Dlouho se u nás potom auta nekradli. Takový autičko, to je paráda.

0/0
20.1.2008 13:55

Flynn

Re: samoochranitelne auto

a hele, vono na tech "Bozich mlynech" neco bude...

0/0
20.1.2008 17:15

m

policie=banda neschopných lenochů

Kdyby místo všech policajtů byla na služebně jedna bába, co umí psát na stroji protokoly a vyjádření o odložení případů + umí posílat poštu, tak by výsledná efektivita české policie byla stejná jako dneska, akorát by to bylo rychlejší a levnější.

0/0
20.1.2008 8:00

Josef

Re: policie=banda neschopných lenochů

Jestli se neco v teto dlouhe diskusi opakuje, tak je to ten narek nad linou, neefektivni a neschopnou policii a bezzubymi zakony. U vseho vsak se musime zamyslet, zda-li neco z toho neni i nase vina. Vite, ono se rika, ze kazdy narod si svou vladu zaslouzi! A vlada to je i policie a samozrejme i zakony! Jak to, ze neexistuje ani zakon nebo predpis pro bazary a zastavarny, ze od kazdeho prodejce musi okopirovat obcanku ?!? V cizine tohle je odedavna a je tam veliky problem  kradene a nezarucene zbozi  zpenezit (zvlaste elektronicke). Ty diry v zakonech navic umoznuji i zlodejum daleko vetsiho kalibru krast beztrestne miliardy! To uz nam ale vubec nevadi, z ciziho (taky vlastne naseho) krev netece! Ruku na srdce, kolik z vas se vubec dostavi k volbam nebo kolik z vas si zajde stezovat vlastnimu poslanci, kdyz ma uredni hodiny. Jedno je jasne - nekonecnym remcanim a narikanim tohle nespravime! Jak uz jsem rekl " Kazdy narod si svou vladu ZASLOUZI " !!

0/0
20.1.2008 15:57

matesakoid

Re: Re: policie=banda neschopných lenochů

Misto nadavani na policii by s dovolenim kazdy mel sledovat podezrele veci ve svem okoli a v pripade potreby byt zvedavy a zasahnout....

Jenomze to by pak byl "fízl" a "komunista" a zvedavej a vlezlej hajzl....

Takze nejay navrhy na zlodeje? Ja na ne mam pasticku, loni jsem diky rychle a schopne policii v Jiznich Cechach (Sevetin a Hluboka) chytil sest kousku....

0/0
20.1.2008 21:01

Jája

Nevím proč tady blejete, že autor je hlupák!

Jestli to nevíte tak v civilizovaných zemích je normální, že si můžete  odskočit pro noviny a nechat klíče v zapalování!

0/0
20.1.2008 3:35

rudastraka

Re: Nevím proč tady blejete, že autor je hlupák!

pokud by byl autor cizinec, tak budiz, ale protoze autor urcite nejakou dobu zije tady v cesku, tak vi jak to tady chodi. proto je to hlupak

0/0
20.1.2008 9:15

Medved

Re: Nevím proč tady blejete, že autor je hlupák!

To by mne zajímalo, kde, teda kromě amerických filmů...

0/0
20.1.2008 15:34

nik

Re: Re: Nevím proč tady blejete, že autor je hlupák!

V New Jersey na naprostý většině míst bez problému o zamikání auta nemluvě!!!

0/0
20.1.2008 17:30

John Coffey

Re: Re: Re: Nevím proč tady blejete, že autor je hlupák!

Jestli to neni tim ze se v Jersey auta zamikaji, kdezto my je zamykame...

0/0
20.1.2008 19:02

j

Re: Re: Nevím proč tady blejete, že autor je hlupák!

Treba Norsko, Svedsko...

0/0
20.1.2008 18:53

osg

Re: Re: Nevím proč tady blejete, že autor je hlupák!

Jiný kraj jiný mrav, třeba v Řecku jsi za paranoika pokud zamykáš dveře do bytu.

0/0
21.1.2008 10:20

Gandalf

Re: Nevím proč tady blejete, že autor je hlupák!

V tom případě nejsou v západní Evropě civilizované země...

0/0
20.1.2008 20:12

Lukáš

Autor je zřejmě nováček :-)

Mně už auto vykradli 3x a nikdy si nic neodnesli. Naposledy mi způsoblili škodu na autě za 50 tis. To, že s tím policie nic nedělá je běžné. Vyplní si formuláře a tím to pro ně končí. Pro normálního člověka ale začíná kolotoč pojišťoven a čekání na opravené auto. Každému zloději bych přál, aby si jednou zkusil být okraden a ještě se mu stala škoda.

0/0
19.1.2008 20:26

rudastraka

Re: Autor je zřejmě nováček :-)

taky mi jednou vymlatili bozni okynko, ale nic si neodnesli. pochopil bych kdyby odnesli aspon radio, ale nic. tohle nechapu. s policajtama sem se ani nezabejval, jen to nahlasil kvuli statistice. predstava, ze policajti nemaj nic jinyho na praci nez nahanet nekoho kdó ti vymlati okno je mimo

0/0
20.1.2008 9:17

Lohengrin

čeští columbové

:-DDD

0/0
19.1.2008 19:05

Jmeno

Nadpis

Tak jsem ted v Jizni Koreji. A tady v Soulu (11 mil. obyvatel) je normalni, ze lidi zastavi u chodniku, nechaji bezet motor a skoci si treba pro bagetu do obchodu (nekdy i 5 min). Kdyz to tak ctu, tesim se zpet domu :-(

0/0
19.1.2008 18:14

John Coffey

Re: Nadpis

Pozdravuj... Uz se taky tesim ;-D

0/0
20.1.2008 19:03

Ctenar_Mira

Re: Nadpis

To se teda chovají dost neekologicky. Nebo mají slabé baterky?

0/0
20.1.2008 22:07

hudi

a co tohle

treba to tam nechal, aby mel po nasledne velice pravdepodobne kradezi o cem psat :-D

0/0
19.1.2008 18:10

Martin

Jenom vůl

nechá něco takového na zadním sedadle...

0/0
19.1.2008 17:01Najdete na iDNES.cz