Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Novela o povinném ručení: veteráni v ohrožení

Lednová novela zákona o pojištění vystrašila také sběratele historických motocyklů, v jejichž sbírkách bývá často řada neodhlášených strojů, uvádí České Motocyklové Noviny. Vyhráno nemáte, ani pokud si usmyslíte ze svého motorového miláčka veterána udělat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

icmek

hodnota techničáku

Jenomže odhlášení motorky z registru a převod na veterána je pěkná blost.

V hodně případů má ten vlastní techničák obrovskou hodnotu. Nedávno jsem něco podobného řešil - chtěl jsem pořídit veterána Jawy a dopadlo to tak, že jsem sehnal spoustu strojů, ale žádný techničák. Ty stroje není problém zrenovovat - to je otázka peněz a ničeho jiného. Techničák s odstřiženým rohem je nevratně zahozen.

Záleží co je to za motorku, ale já mám max bonus a do 350ccm a u kooperativy to vjde asi za 500 na rok... .

0/0
6.4.2009 21:54

Marťas

pojistnka

Já nevim, jak jinde, alůe mam motorku pojištěnou u Podnikatelský s tim, že mam pojistku na dobu neurčitou, ale polatim si ji pouze od dubna do listopadu. Bej jakýhokoliv odevzdávání značek do depozitu atd.R^

0/0
3.4.2009 13:56

Bob

u nas v kocourkove

Urednicky siml porad rehta a z obcanu si delaj jen srandu ta banda darmozracu jen aby neco jako delali a lidem ztrpcovali zivot sam jsem to si uzil s motorkou i autem cest byrokrati

0/0
21.1.2009 20:09

Jarda

Kocourkov

Nechápu proč neustále v naší zemi vítězí kretenizmus. Proč si nemohu doma nechat vozidlo, které je mým majetkem, a přitom ho mít odhlášené. Takto se přece zachovala spousta veteránů. Nebo chceme ukončit tuto sběratelskou činnost. Proč proboha musím mít povinné ručení, když na  nejezdím.  Zákon přece již teď hovoří o tom, že bez něho nemohu na silnici a vystavuji se sankcím. Proč trestáme předem všechny lidi šmahem. Může mi někdo říci proč se nechováme jako většina rozumných zemí? Nebo to je tím, že v našich zákonodárných sborech sedí jen tupci a jsou ovládáni všelijakými lobby, např. dovozci automobilů, pojistiteli, sběrači šrotu a pod. gaunery. Nebo to chce pořádné koště a ten smradlavý chlév vyčistit?

Proč proboha nepoužíváme selský rozum, proč jen ztrpčujeme obyčejným lidem život? Proč?;-€(Y)

0/0
7.1.2009 11:55

Emil Nachlinger

Proč platit Povinné ručení?

V zákonu 168/1999 Sb. ve znění platném po 1. 6. 2008 se praví úvodem, cituji "... může na dálnici, silnici, místní komunikaci a účelové komunikaci... ...provozovat vozidlo pouze ten, jehož odpovědnost za škodu způsobenou provozem tohoto vozidla je pojištěna podle tohoto zákona. Povinnost pojištění odpovědnosti musí být splněna i v případě ponechání vozidla na pozemní komunikaci." - konec citátu.

Takže MUSÍM mít pojištěno vozidlo, které léta stojí tzv. "na špalkách"! Proč ale pak zákon stanoví, kde všude nesmí být provozováno, když - podle hrozící praxe České kanceláře pojistitelů - stačí mít TP a SPZ? Dle mého názoru je jen otázkou času, kdy někdo zákon úspěšně napadne. Proč např. JAKÁKOLI jízda na výše zmíněných komunikacích má za následek okamžité propadnutí auta státu a příp. prodej v aukci? Bylo by to čisté, rychlé, účinné a hlavně SPRAVEDLIVÉ! Toto je paskvil, zobrazující stejnou měrou jak tristní "úroveň" zákonodárce, "úctu" k občanovi a hlad po penězích jakkoli "nečistých"!

0/0
4.1.2009 8:43

Emil Nachlinger

Re: Proč platit Povinné ručení?

Promiňte překlep, způsobený dodatečným zkracováním článku. Věta měla znít: "Proč např. JAKÁKOLI jízda na  výše zmíněných komunikacích NEMÁ za následek okamžité propadnutí auta státu a příp. prodej v aukci?

Za chybu se omlouvám. E. N.

0/0
4.1.2009 8:48

J. Šneider

stát mě okradl

Stát mě okradl cca o 80000 Kč. V roce 2000 a 2001 jsem zakoupil veterány dal do depozitu. Jelikož jsem musel vložit podíl do opravy bytovky. Nakoupil jsem náhr díly nstihl jsem dokončit opravy těchto HV r.v. 1978 a 1980. Před několika dny jsem ted musel obě vozidla trvale vyřadit z evidence. Páni poslanci, kteří jste tento stav zavinili, buďte si jisti, že můj hlas ve volbách nedostanete.

                                                                                           J.Šneider

0/0
21.12.2008 18:49

Emil Nachlinger

Re: stát mě okradl

Vážený pane Šneidere, to, co se Vám stalo, je mi líto. Ale nevolba těchto mazalů není řešením. Dokud se občané tohoto státu nenaučí brát se slušně a účinně za svá práva, budou za to platit. Sníženým sebevědomím, nervy a - jako Vy - i penězi...

0/0
4.1.2009 9:21

Radek1979

už si pomalu zvykáme

na dnešní praktiky, dělat život obyčejnejm lidem co nejsložitější. :-(

0/0
16.12.2008 10:39

leone

Re: už si pomalu zvykáme

Už jsem vážně začal uvažovat o emigraci do Švýcarska. Je neuvěřitelná vynalezavost českých úředníků, jak dostat z lidí peníze. :-©

0/0
16.12.2008 11:11

Podrazza

Re: už si pomalu zvykáme

Čkej, neblbni.. kdo tady za mě bude platit daně? :))

0/0
16.12.2008 15:22

lojza

Re: už si pomalu zvykáme

Myslím,že emigrace nepomůže,za chvíli budeme předsedat Evropské únii a naši úředníci by tě stejně dohnali,jak to maj ve svým sloganu.EVROPĚ TO OSLADÍME!EU(Y)

0/0
24.12.2008 19:34Najdete na iDNES.cz