Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Autofotka týdne: off-road na plný plyn

Teréňáky se dnes používají na cokoliv jiného, než k čemu jsou určeny. Na nákupy, pro převoz mopslíků a dětí do školky nebo jako ozdoba špičkových manažerů. Pořád ale ještě existují nadšenci, kteří svého miláčka pošlou tam, kde je mu nejlépe. Do bláta.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Host

Debilové ničící krajinu, kéž by se v tom pozabíjeli

;-O;-O;-O;-O;-O;-O;-O;-O;-O;-O

0/0
15.11.2009 20:53

Host

Re: Debilové ničící krajinu, kéž by se v tom pozabíjeli

Tak ty asi nevis jakou spoust udelaji lesnici pri kaceni lesa ! Jasne, nejak to udelat musi, ale aspon tady v okoli se s tim vubec nemalujou. Od lakatose jsou projezdeny takovy diry, ze je mas po kolena.

Sorry, ale citim zavist !Rv

0/0
15.11.2009 21:19

Host

Re: Debilové ničící krajinu, kéž by se v tom pozabíjeli

lesáci těží dřevo, ale tyhle hajzlové devastují všechno jenom pro vlastní zvrácené potěšení ;-ORv

0/0
15.11.2009 22:12

Host

Re: Debilové ničící krajinu, kéž by se v tom pozabíjeli

Tak to me mnohem vic serou myslivci, kteri zabijeji pro sve zvracene poteseni !!!

0/0
16.11.2009 9:46

Host

Re: Debilové ničící krajinu, kéž by se v tom pozabíjeli

Myslivci zabíjejí místo medvědů, vlků a p., kteří byli z lesů vyštípáni. Nutno uznat, že jsou o trochu méně nebezpeční. :-)

0/0
18.11.2009 13:56

Host

Re: Debilové ničící krajinu, kéž by se v tom pozabíjeli

Rv přej a bude Ti přáno.

0/0
15.11.2009 22:01

Host

Re: Debilové ničící krajinu, kéž by se v tom pozabíjeli

Vy asi máte trámy na vazbu ze železa na svým baráku vy velcí ochranáři nepište o nečem když nevíte která bije dudlík do frasny takovým chytrolínum jako jste vy!

0/0
11.1.2010 18:37

Host

Off road - skvělá zábava

Čtu příspěvky a chci napsat svůj postřeh.

Při své cestě po Malajsii jsem letos narazil na partu nadšenců (i češi se tam našli)kteří o víkendech jezdí do pralesů na stezky po černých těžařích dřeva. Bahno, hic, pijavice, opravu terénní auta s navijáky, lopatami atd a odhodlaní chapi. Po 300m metrech v pralese začlo vyprošťování a tak to šlo celý den, odměnou bylo koupání v nádherné říčce, pivo atd.  Přespání v pralese je také zážitek. Všichni si auta upravují, vyšší, světlost, pneu (žádné nízkoprofily), je pravda, že mají i druhá auta a to normální osobáky pro chvíle pracovních dní.

Nic lepšího jsem nezažil. Kdo zažil, ví o čem mluvím.  :-)

0/0
15.11.2009 16:43

habr

Re: Off road - skvělá zábava

Pracoval jsem v lesnictví a zemědělství. Když nebyl krumpáč či lopata po ruce, pracovalo se s kladivem jako s motykou. Vymýšlelo se lecos - když je člověk desítky kilometrů od civilizace aby se člověk dostal domu. Výkřik moderní komunikace vysílačky byl jen pro vyvolené.

 V zemědělství to bylo lepší, domu bylo jen pár kilometrů. Ale občas muselal přijet armáda a vytahat nás vyprošťovákem tanků. Takže technika někdy ležela i několik dní v močálu až po kabinu zabořená.

Odměnou byly snížen platy, nesplněné výkonové normy a nižší plat, dny čištění brzd, spojky, kardanek, a i převodovky když do ní nateklo bahno.  Ale jinak skvělá zábava když se člověk dokázal sám dostat  z lesa ven. Když, šel daleko pěšky..

Offroad jízdy považuji za jednu z největších zbytečností a zejména pokud se jezdí do velmi citlivých tropických pralesů. Je to zneužívání chudoby tamních ekonomik. .

0/0
15.11.2009 17:06

Host

Re: Off road - skvělá zábava

Berete si to moc osobně. Je to zábava pro nadšence, co na to mají. A reaguji na zneužívání chudoby tamních ekonomik. Možná jste to nepochopil zcela, ale Ti lidé tam žijí a bydlí (i ti češi). A kde si myslíte, že se ty offroady spravují a vylepšují? No přeci  po známých, kteří jsou 100% místní. A že si dokáží říct ceny, na to se spolehněte!! A čím jste jezdili do lesa vy, tím se určitě tam nejezdí. Nejmizernější byla Vitara a s rou byly problémy pořád. Ostátní s Cruizery,Cherokee,Rovery (žádné A7 a podobné rádoby teréňáky). A co se týče pralesa, zůstal jak byl předtím, jediný strom se nepoškodí, ani jsme žádný neporazili....

A jestli jte mě četl pozorně, všichni to dělají o svém volnu, žádná práce, ale ZÁBAVA !!

0/0
15.11.2009 17:17

Host

Re: Off road - skvělá zábava

tak toto je klasická reakce klasického nic nechápajícího individua - ještě že toto není téma o tancích

0/0
14.2.2010 12:45

habr

Offroad - neštěstí pro krajinu

, lesy, louky a pole, pokud se dostane do nesprávných rukou. Pokud někdo respektuje vlastnická práva, tak skoro s offroadem nikam do terénu nemohu. Do lesa je vjezd zakázán zákonem, pole, louky jsou soukromé, tak kam jezdit, pokud to nejsou trati k tomu uzpůsobené. Nevím jak by se majitel tereňáku díval, kdyby mu třeba hajný obešel auto hřebíkem. Řvalby, hnal by ho k soudu, vyhrožoval, protože mu poškodil jeho majitel. Ale že ta auta v lese ničí porosty, plaší zvěř, ohrožují chodce, i cyklisty je pro něj v pořádku. Je rozdíl, jestliv lese jede stroj z důvodu výroby dřeva, tedy pracovně a nebo někdo jen pro zábavu. Stejně tak na polích, loukách.

0/0
15.11.2009 14:14

Host

Re: Offroad - neštěstí pro krajinu

pracuji jako lesník a s nárustem počtu čtyřkolek a SUVček samozřejmě narůstá počet omezenců co se jedou do lesa jen vyblbnout a je jim naprosto jedno jaké škody působí. S tím hřebíkem dobrý nápad - zkusím to ale nesmí mě při tom nikdo chytit, aby nebylo zle.

0/0
15.11.2009 14:32

habr

Re: Offroad - neštěstí pro krajinu

Mám pocit, že podle lesního zákona vjezd do lesa bez povolení je až 50 tisíci kč + škody na lesních porostech + ztráta bodů. Škrabanec na dveřích či kapotě je téměř to samé. Jako lesní dělník máš větší šanci se ubránit, jsi vypracovaný. A tak se domnívám, že si to rozmyslí tě bít a stěžovat si. 

0/0
15.11.2009 15:22

kliiidek

Re: Offroad - neštěstí pro krajinu

Do lesa občas jezdím, legálně, pracovně, vždy s povolenkou od příslušných lesáků. Sem - tam nějaký offroad potkám (nebo kolem mě převrčí když visím někde na sloupu) a považuju je rozhodně za menší zlo než čtyřkolkáře a motorkáře. Ti mě fakt s..ou, a to nejsem lesák..

0/0
15.11.2009 16:29

Host

Re: Offroad - neštěstí pro krajinu

Když už příslušný hajný provádí zároveň i výkon lesní stráže (bývá to pravidlem), tak v blokovém řízení může udělit maximální pokutu 1000,- nebo to může být předáno na příslušný MěÚ. k projednání přestupku. Toť vše. Většinou se udělá tytyty a konec.

0/0
15.11.2009 17:08

habr

Re: Offroad - neštěstí pro krajinu

Problém je víc v tom, že lesní stráž nemá nikde dovolání. Pokud lesní stráž  nahlásí řidiče na úřad, tak je to zcela zbytečné, protože příslušný úřad řekne - je to tvrzení proti tvrzení, protože řidič řekne vždy, že tam nebyl. Ale ne vždy to tak je, už jenom to, že řidič se musí dovleci na úřad je citelný trest.

Pokud úřad je co k čemu a dotyčný řidič se nenamáhá na úřad dojít, dokáže obstavit i účet (poškození životního prostředí). ovšem musí to být úředník schopný a ne kafíčkář (není to jednoduchý proces, ale někdy se  zadaří - proto osobně raději zaplatím policii pokutu a potom jí z ní zpětně vymohu)..

Lesní stráž dává max 1000,- kč, úřad .5000,- Kč (přestupek), pokud je to podnikatel lze až 50 tisíc (za určité situace). takže je na lesní stráži jestli napíše hlášení a nebo udělá jen tytyty.

0/0
15.11.2009 22:40

Host

Re: Offroad - neštěstí pro krajinu

nějak se mi nezdá systém zaplatím a pak to z ní zpětně vymohu. Zaplacením pokuty člověk přiznává přestupek a vzdává se tak možnosti odvolání

0/0
16.11.2009 7:08

habr

Re: Offroad - neštěstí pro krajinu

U měšťáků to jde celkem snadno, pokud je člověk pevný v kramflecích a měš´táci se snaží machrovat. Pokud mi nechtějí vystavit protokol o přestupku a odeberou mi právo k vyjádření, zaplatím, ale zároveň napíši nesouhlas a zdůvodním proč platím a potom podám stížnost k neoprávněně udělené pokutě. Do roka bývá pokuta s omluvou zpět. Republiková policie je dle mých zkušeností v pohodě. Ví za co inkasovat, tak blbě nemachruje.

Ale je to jen v případech, když skutečně policie prudí. Když udělám přestupek který je jasný, platím, nedohaduji se.

0/0
16.11.2009 17:33

pašík Holden

Re: Offroad - neštěstí pro krajinu

Dřevo se vyrábí? A já myslel že roste samo. A jinak na lesní cesty zákaz vjezdu neni, pokud tam neni vyloženě závora, nebo značka. Mimo cesty ano.

0/0
15.11.2009 17:12

habr

Re: Offroad - neštěstí pro krajinu

Les - dřevo se vyrábí. Někdo ho musí zasadit, vypěstovat, porazit = výroba. Do lesa je zákaz vjezdu dle lesního zákona. Není třeba žádných dopravních značek. je zákon.Lesní cesty lze přirovnat k cestám - komunikacím v továrnách. Jsou určeny pro obhospodařování lesa, v naších zemích ještě k pěší chůzi a cyklistice,

LESNÍ ZÁKON 289/1995 Sb. ZÁKON O LESÍCH § 20 Zákaz některých činností v lesíchV lesích je zakázáno rušit klid a ticho,provádět terénní úpravy, narušovat půdní kryt, budovat chodníky, stavět oplocení a jiné objekty,těžit stromy a keře nebo je poškozovat,sbírat semena lesních dřevin, jmelí a ochmet,sbírat lesní plody způsobem, který poškozuje les,jezdit a stát s motorovými vozidly,vstupovat do porostů, kde se provádí těžba, manipulace nebo doprava dříví,mimo lesní cesty a vyznačené trasy jezdit na kole, na koni, na lyžích nebo na saních,Blbý co? Neznalost zákona totiž neomlouvá

0/0
15.11.2009 18:24

Host

Re: Offroad - neštěstí pro krajinu

Milej  pane ,lesní cesta je učelova komunikace a když tam není zavora nebo dopravní značka b11 tak tam je vjezd povolen.Vaše zakony mě nezajimají je jeden zakon nadřazen tomu vašemu aten říka jasně.Jinak si napište na Policejní prezidium ČR .Preventivně informační odbor Strojnicka27 Praha 7.kpt.Veronika Benediktova  tel.974834448 a ti vam potvrdí že na lesní cestu je vjez povolen tak už nepoužívejte vaše stare taktiky už vam nato neskačem.lovu zdar;-€

0/0
22.1.2010 0:23

Host

offroad

Ano zde je na místě mluvit o "teréňáku". Suzuki Samurai a jemu podobní = nosný rám + pevné nápravy = opravdu teréňák. Koupí některého velkého SUV si jeho majitel opravdu jenom něco kompenzuje, obzvlášť když je to 4x2.

0/0
15.11.2009 11:31

Andee

Re: offroad

Mě spíš přijde, že si něco kompenzuješ ty. Je spousta lidí, co prostě nepotřebují terénní auto, ale mají třeba chalupu s horší dostupností. K tomu chtějí dostatečně velký vůz - a pro ně je SUV dobrá volba. Rozdíl mezi snobem v Q7 a snobem v Land Roveru nevidím. Dokonce bych řekl, že procento snobů je v obou kategoriích +/- stejné.

0/0
15.11.2009 13:15

kliiidek

Re: offroad

U nás v Beskydech SUV v horách téměř nepotkáš, s výjimkou parkoviště pod sjezdovkou v zimní sezóně. Horalé používají nejčastěji Subaru, méně majetní pak Nivy. SUV jezdí nejčastěji po městech a většinou z nich lezou namalované pipky:-/

0/0
15.11.2009 13:31

Host

Re: offroad

R^  Potvrzuji. Takové kravky jezdí po Praze dost často.

0/0
15.11.2009 16:45

Host

Re: offroad

Tak celkem logicky si každej koupí auto jaký mu vyhovuje.Jsem sice fanda do offu ale jezdit dlouhý trasy po klasický silnici s offroadem u kterýho využiju jeho přednosti jenom na 200 m lesní cesty k baráku?To bych  sáhnul po kompromisu, kterým je většinouo nějaký to SUV typu Sportage atd.Ale potkal jsem jen málo řidičů teréňáů,kteří si svým autem něco kompenzujou (neříkám že nejsou,páč takový se najdou všude),Ale ty co si většinou něco dokazujou potkáte v nadupanejch sporťácích nevhodných pro běžnej život.Navíc paušálně zakazovat pevnostní rámy jako to udělal unie je podle mě blbost.Navíc jestli je to jen kvuli srážce s chodcem (vycházim z toho co jsem o tom do teď zjistil).Když ho srazí 2 tunový auto tak chodec dopadne blbě s rámem i bez.Ale když potkám na silnici ženskou za volantem Fusiona,kterej vživotě jezdil maximálně,tak po poli, s rámem vhodným pro Dodge RAM tak to asi neni normální.Ideální by bylo určit pro kterej typ auta (nebo účel)se to montovat může a u kterých to zakázat.

0/0
26.11.2009 14:20

Stripe

že to je zrovna ta rozmazaná fotka

z celýho alba jsou snad dvě fotky rozmazaný a ta jedna z nich je fotka týdne??? to i amatér pozná že to je špatná fotka ne?!!!;-O

0/0
15.11.2009 0:54

Host

Re: že to je zrovna ta rozmazaná fotka

Potřeboval bys do toho bláta hodit i s dalšími rádoby odborníky,kteří se tu učo vyrojí;-€

0/0
15.11.2009 11:45

volic_plukovnik

Re: že to je zrovna ta rozmazaná fotka

Amat0r poyn8 obvzkle leda tak houno ;-)

0/0
15.11.2009 12:16

volic_plukovnik

Re: že to je zrovna ta rozmazaná fotka

Amatér pozná obvykle leda tak houno ;-)

0/0
15.11.2009 12:17

Host

Re: že to je zrovna ta rozmazaná fotka

Ahoj, Ty musíš být z podkrkonoší!! Houno, žicej, plauky....

0/0
15.11.2009 16:47

Andee

Re: že to je zrovna ta rozmazaná fotka

Co to meleš? Ta fotka je přesně tak ostrá, jak autor zamýšlel R^

0/0
15.11.2009 13:20

milxus

Re: že to je zrovna ta rozmazaná fotka

fotka nemusí být vždy ostrá. Někdy to může být záměr.   Pokud tohleto nejsi schopen pochopit, tak spis koukej jak to špinavé autíčko najelo do blátíčka. a jak hooodně vystříkla vodá. A nesnaž se tu kritizovat kvalitu fotek, nebo dokonce radit, jak se to má dělat :-P

0/0
15.11.2009 14:08Najdete na iDNES.cz