Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: S červencem skončí řidičům trápení na Letné a magistrále

  13:55aktualizováno  13:55
Praha je v létě rozkopaná, řidiče překvapují uzavírky. Trápení na Letné potrvá do konce července. "K dnešnímu dni evidujeme na celém území ČR celkem 781 probíhajících dopravních omezení s tím, že 373 jich probíhá ve městech," uvedl pro iDNES.cz Filip Hoffmann, vedoucí oddělení dopravních informací ÚAMK.

Ústřední automotoklub připravil exkluzivně pro iDNES.cz tipy na objízdné trasy uzavírek, které aktuálně v Praze nejvíce komplikují dopravu.

Na ulici K Barrandovu probíhá oprava povrchu vozovky v úseku mezi Štěpařskou ulicí a ulicí U Náhonu. Uzavřený je jeden jízdní pruh ve směru z centra. Omezení potrvá do 8. 8. 2012. "Doporučujeme toto místo raději objet po Strakonické a po Pražském okruhu," radí Filip Hoffmann.

Dopravní zpravodajství

Všechny informace o aktuální dopravní situaci a podrobný přehled hustoty dopravy na hlavních tazích najdete v dopravním servisu na iDNES.cz zde.

Doprava.iDNES.cz zobrazuje aktuální hustotu dopravy, uzavírky, nehody i webkamery sledující exponovaná místa. To vše vidíte přehledně v jedné mapě. Značky vás upozorní na události na komunikaci s přesným určením místa.

Nově v dopravním zpravodajství: webkamery na hlavních tazích v ČR

Na Poděbradské ve směru z centra je v úseku mezi ulicemi Hloubětínská a Slévačská  provoz převeden do protisměru do jednoho jízdního pruhu. Důvodem je oprava povrchu vozovky. Omezení končí 24. 8. 2012. "Vhodnější cesta vede po ulicích Kbelská a Kolbenova," radí expert z ÚAMK.

Komplikace na Letné

Na Praze 7 se sešly hned dvě uzavírky, které komplikují dopravu v oblasti Letenského náměstí.

Ve směru do centra je uzavřena ulice Milady Horákové, a to v úseku mezi Špejcharem a Letenským náměstím. Důvodem je oprava tramvajové tratě. Provoz je převeden do protisměru do jednoho jízdního pruhu. Omezení potrvá do 31. 7. 2012.

Obousměrně je pak také uzavřený Letenský tunel z důvodu rekonstrukce inženýrských sítí. Objízdná trasa je vedena ve směru z centra ulicemi nábř. Kpt. Jaroše – Dukelských Hrdinů – Veletržní – Letenské náměstí. Ve směru do centra Filip Hoffmann doporučuje objízdnou trasu přes Letenské náměstí a ulicemi Veletržní – Bubenská – nábř. Kpt. Jaroše. "Omezení potrvá do 1. 8. 2012," hlásí ÚAMK.

Nová zjednodušená verze map s hustotou provozu

Pro omezené připojení použijte zjednodušenou verzi map Prahy, Brna, Ostravy a Plzně - ZDE

Jednotlivé barvy ukazují aktuální hustotu dopravy v obou směrech v ucpané Praze. Unikátní systém sběru dat zaručuje, že je mapa hustoty dopravy stále aktuální. Značky upozorní na události na komunikaci s přesným určením místa. Cestu si tak můžete plánovat podle aktuální situace na silnici.

S prvním srpnovým dnem se uleví řidičům mířícím na Jižní Město a dálnici D1, 31. 7. skončí omezení na ulici 5. května, kde probíhá ve směru z centra oprava povrchu vozovky v úseku mezi ulicemi Hvězdova a Jižní spojka. Provoz je tam veden ve dvou jízdních pruzích, z nichž jeden je převeden do protisměru.

Dopravní zpravodajství

Dopravní zpravodajství

NejčtenějšíDalší z rubriky

Nový designér Škody: Chtěl bych přidat více emocí

Hliněný model konceptu Škoda Vision X popisuje nový šéfdesignér značky Oliver...

Chtěl bych namalovat škodovku, jejíž plakát si budou kluci lepit nad postel, uzavřel první rozhovor v barvách Škody...

Ceed kombi má velký zadek, Kia totiž chystá další zajímavý model

Kia Ceed SW

Charismatický, stále dobře naladěný, s obrovskou kariérou za sebou a mladistvou dravou automobilkou, která dává elán....

Autofotka týdne: Největší hvězda ohromovala Ženevu už před 55 lety

Chevrolet Testudo

To nadpozemsky krásné, subtilní, elegantní auto všichni okukují na autosalonu v Ženevě s nábožnou úctou. Chevrolet...

Najdete na iDNES.cz