Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dveře navíc jsou pro miniškodu za deset tisíc, k mání budou od dubna

  10:00aktualizováno  21:33
Lisabon (Od zpravodaje iDNES.cz) - Pětidveřové citigo bude mít premiéru začátkem března na autosalonu v Ženevě, noví zájemci si mohou nejmenší vůz mladoboleslavské automobilky koupit už v dubnu.

 Pětidveřové citigo jsme doposud znali jen z jediné fotky. Právě v pondělí ale začaly mezinárodní novinářské prezentace nové škodovky v portugalském Lisabonu a vedení automobilky připravilo pro novináře nejen video, ale i další fotky pětidveřové verze.  Prozatím se od listopadu loňského roku prodává výhradně na českém trhu třídveřové citigo se základní cenou 179 900 Kč. Pár dveří navíc je za desetitisícový příplatek. "Pětidveřové citigo se začne prodávat od dubna," řekl Petr Pečenka, šéf českého zastoupení Škody.

"Slibujeme si, že na českém trhu prodáme víc pětidveřových verzí Škody Citigo," řekl Vítek Pelc. V Evropě je podíl pětidveřových aut 70 procent. V Česku to podle Pečenky může být až osmdesátiprocentní podíl. Pětidveřové citigo tak podle předpokladů v prodejích předstihne třídveřové.

Fotogalerie

"Za dva měsíce, co je vůz na trhu, máme 1 400 závazných objednávek třídveřové verze," pokračuje Pelc. Citigo prozatím není na poměry Škodovky na českém trhu trhač rekordů, v rámci své kategorie si ale vede nadprůměrně. Malá škodovka se za dva měsíce prodeje dostala na pozici čtvrtého nejprodávanějšího miniauta v ČR za celý loňský rok se 409 prodanými vozy.

Škodě se zatím nedaří nabízet svůj nejmenší model mladým, na které chtěla s citigem cílit. Automobilka očekává, že praktičtější pětidveřová verze by mohla zaujmout právě mladé rodiny. Měla by se líbit třeba maminkám s dětmi, pro které je druhý pár dveří přeci jen praktičtější.

Sportovní verze RS nebude

Podle Jozefa Baláže, tiskového mluvčího Škody se nepočítá s dalšími verzemi. "Verze RS nemá podle našeho mínění pro citigo budoucnost, zaměříme se spíše na akční modely, které zvýší emocionalitu modelu," vysvětluje.

V polovině letošního roku Škoda představí verzi citiga poháněnou zemním plynem. "Zvažujeme tento pohon i pro další modely," uvedl na lisabonské prezentaci nového provedení nejmenšího modelu Škody Petr Pečenka.

"S modelem Citigo jsme zastoupeni ve třídě, která dnes v celosvětovém
měřítku představuje téměř 10 procent automobilového trhu," říká šéf Škody Winfried Vahland.

Test Škody Citigo

Přečtěte si, jak se jezdí s nejmenší škodovkou.

Citigo pohání tříválcový benziňák o objemu jednoho litru ve dvou výkonových variantách 44 kW/60 k a 55 kW/75 k. V úsporném provedení Green tec s motorem 1,0 MPI/44 kW má průměrnou kombinovanou spotřebu naměřenou v laboratorních podmínkách pouze 4,1 l/100 km.
NejčtenějšíDalší z rubriky

Nové BMW X4 přijíždí už po čtyřech letech. Stejné je jen na pohled

BMW X4

Mnichovská automobilka přivezla do Ženevy poněkud překvapivou automobilovou novinku: novou generaci modelu X4, která...

Pražský fantom konečně odložil masku. Nový Mercedes A v plné parádě

Nový Mercedes třídy A

To je to auto, které při neustálém brouzdání Prahou dráždilo kolemjdoucí. Bez maskování by budilo méně pozornosti, než...

Corbellati chce jet 500 km/h, ale nejsilnější auto Ženevy budí rozpaky

Corbellati

Nejsilnější automobil letošního ženevského autosalonu nenajdete na perfektně nasvíceném stánku Bugatti, Ferrari,...

Najdete na iDNES.cz