Exkluzivně: Z garáže Mikuláše, čerta a andělů

aktualizováno 
Až u vás dnes navečer zaklepou a před řinčením řetězu a vyplazeným jazykem čerta zlobivce ochrání jen skrýš pod postelí, nebude čas myslet na autíčka. Co ale takový Mikuláš s čertem a anděly vlastně řídí, řeknete si pak...

Do ulic vyráží čerti - Čert a anděl na Staroměstském náměstí | foto: Ondřej NeffMF DNES

Když budete odříkávat básničku a přebírat pytel s bramborami nebo uhlím, určitě vás nenapadne zkoumat, čím tahle povedená trojice přijela.

Po rozsáhlém průzkumu mezi čerty a anděly to víme.

Anděl páně

Mikuláš na písemný dotaz odpověděl, že nám to v zájmu ochrany své svaté osoby neprozradí, my to však víme. Ten pán s bílým plnovousem, berlou a vysokou čepicí na hlavě samozřejmě usedá za volant Fiatu 500.

Ostatně přesvědčit vás o tom může čarodějnice Saxana ve filmu Dívka na koštěti, ta ho viděla na vlastní oči. Vzpomínáte? Jedou v maličkém fiátku hned tři a říkají: "Jedeme světit kostel do Švýcarska. Jeď, vole."

Uchazečka o titul Miss ČR 2008 Zuzana Jandová (anděl), finalistka Miss Aerobic 2006 Tereza Juščíková (čert) a česká vicemiss Eva Čerešňáková (Mikuláš) na Mikulášské nadílce pro děti z dětského domova na Zbraslavi

Moderní Mikuláš 21. století ovšem řídí bezpochyby novou pětistovku. V Turíně se teď chlubí, že je autem roku, a mají absolutně vyprodáno. Připravili pro něj hned dva odstíny bílé − na výběr je mezi obyčejným a perleťovým provedením.

Fiat 500Fiat 500 

Andělská letka musí každopádně jezdit v autě s křídly. Tím asi nejkřídlovatějším bourákem je Cadillac Eldorado. Mikuláš se sice trochu mračí, když musí co chvíli na anděly čekat, než natankují nebo zaparkují, ale rozverným andílkům se růžový bourák líbí. Ostatně, doporučil jim ho kdysi sám božský Elvis Presley, když mu čechrali obláček před třiceti lety v roce 1977.

Cadillac Eldorado

Spousta blyštivých šperků, načesaná křídla a chrom, v kterém se andílci vidí jako v zrcadle, tak poznáte eldorado na první pohled.

Čertovský park je nejrozmanitější, jak jsme se mohli přesvědčit už loni (ZDE). Pekelných aut proto najdeme povícero, hitem letoška je ovšem jednoznačně lamborghini.

Pekelníkům se líbí, že se jmenuje stejně jako oni − Diablo, tedy španělsky čert (ďábel). Automobilová ikona, která je dílem designérského kouzelníka Marcella Gandiniho, je dodnes krásná a díky až pětisetpadesátikoňovému šestilitrovému dvanáctiválci samozřejmě i nepolapitelná. ... A sluší jí i červená barva, která se čertům líbí.

Lamborghini Diablo

Autor:


Nejčtenější

Mamataxi stresuje děti i rodiče, žádné řešení dlouho nevydrží

Klasická situace před jednou ze základních škol v Praze. Rodiče vezou děti do...

Současný fenomén odvozu dětí až ke dveřím školy je nejen nebezpečný, ale i stresující pro děti a rodiče. Redakce...

Nové hasičské speciály Tatry odolají zbraním hromadného ničení

Hasiči převzali nové zodolněné speciály TATRA s pancéřovanými kabinami.

Záchranný útvar Hasičského záchranného sboru ČR dostal dvě nové unikátní Tatry. Pancéřované hasičské speciály na...VIDEO: Nástupce Škody Rapid je k vidění v Česku

AUTO Skoda Vision RS

Vision RS je nejnovějším konceptem Škody. Bílý a agresivně navržený borec ukazuje, jak bude vypadat nástupce modelu...

Češi se mají lépe, stále víc však kupují auta na dluh

Ilustrační snímek

Čím dál víc nových i ojetých aut v Česku se prodává na splátky. Firmy to tak dělají již delší dobu, nyní však roste i...

Středoevropští premiéři píšou do EU kvůli nerealistickým emisním limitům

Fiat 500X při měření emisí ve švýcarské laboratoři na objednávku německé...

Evropský parlament se tento týden vyslovil pro přísnější snížení emisí oxidu uhličitého u nových aut do roku 2030....

Další z rubriky

Nástupce Škody Rapid se představuje, tajné už je jen jméno

Skica konceptu Škoda Vision RS

Zatím je to Vision RS, tak Škoda označuje své koncepty poslední roky. Do měsíce však bude venku jméno finálního...

Corolla je zpátky s velkým kufrem. Místo dieselů má hybrid

Toyota Corolla

Po dvou generacích Aurisu se Toyota vrací k osvědčenému jménu Corolla. Kombi musí v nabídce nahradit nejen předchozí...

VIDEO: První ochutnávka nového BMW 3. Už se vyrábí

Maskované BMW řady 3 při testech na okruhu Nürburgring

Svět šílí po SUV a s ním i BMW. Nejslavnějším modelem mnichovské značky však stále je řada 3. Klasický sedan a už...Najdete na iDNES.cz