Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fotbal láká k počítačům

aktualizováno 
Díky rychlosti, s jakou přináší aktuální zprávy, a komplexnosti, kterou umožňuje neomezený prostor pro informace, se na internetu rychle prosazují stránky specializované na sport.
Díky rychlosti, s jakou přináší aktuální zprávy, a komplexnosti, kterou umožňuje neomezený prostor pro informace, se na internetu rychle prosazují stránky specializované na sport. Na fotbal a obzvlášť na českou ligu se zaměřuje i server fotbal.idnes.cz, který vzniká v rámci internetového magazínu iDNES.

* Před jarním startem se servis podstatně rozšířil. Každý zápas můžete sledovat v on-line reportáži, okamžitě jsou k dispozici statistické přehledy, rozsáhlé informace o všech ligových fotbalistech nebo videosestřihy z nejzajímavějších zápasů.

* Komentáře budou psát čtyři osobnosti českého fotbalu: reprezentanční trenér Jozef Chovanec, fotbalista Pavel Kuka a internacionálové Ladislav Vízek s Milanem Luhovým. První tři experti už své "prvotiny" publikovali v uplynulých týdnech, po prvním jarním kole dostane slovo známý kritik Milan Luhový.

* Zpravodajství na iDNES je srovnatelné se špičkovými zahraničními internetovými stránkami. Čtenář může u počítače v reálném čase sledovat vývoj kteréhokoli ligového zápasu. Vybrané duely, dva až tři v každém kole, jsou průběžně komentovány popisem důležitých momentů.

* Hned po skončení každého zápasu se databanka aktualizuje a jsou k dispozici čerstvé statistiky: tabulky střelců, trestů, přehledy odehraných minut; to vše od prvního do posledního místa.

* Každý z více než tří set ligových fotbalistů má na iDNESu také svoji stránku, a ta vedle statistických údajů obsahuje i informace o kariéře, charakteristiku jeho herního stylu a odkazy na dříve publikované články.

* Fotbalové zpravodajství iDNES za rok existence on-line reportáží z ligových zápasů dokázalo popřít obecnou pravdu, že o víkendu zájem uživatelů o internet prudce klesá. V době přenosů z ligy totiž stránky často zaznamenávaly i týdenní rekordy ve sledovanosti. Ambice na jaro jsou ještě vyšší.
Autor:


Témata: Jozef Chovanec

Nejčtenější

Boj proti mamataxi začíná. Vídeňská škola jim dala stopku

Ilustrační snímek

Od září do začátku listopadu letošního roku probíhá před základní školou ve Vereinsgasse ve vídeňské čtvrti...

Ministerstvo chce otestovat odbočování na červenou a na dálnici 140 km/h

Odbočení na červenou umožňuje řidičům v Německu plechová tabulka se zelenou...

Kdo se podíval do Ameriky, vzpomíná na to jako na skvělou věc: odbočit doprava se může na křižovatce, i když svítí...Děti se před školou bojí, rodiče ignorují dopravní předpisy, tvrdí sdružení

Klasická situace před jednou ze základních škol v Praze. Rodiče vezou děti do...

Děti v Praze vozí čím dál častěji do školy jejich rodiče, zjistilo občanské sdružení Pražské matky. Podle něj...

KVÍZ PRO ŘIDIČE: Zvládli byste závěrečný test v autoškole? Otestujte se

Ilustrační snímek

Vyzkoušejte si, zda byste obstáli při závěrečném testu v autoškole. V novém seriálu iDNES.cz postupně najdete dvanáct...

Autofotka týdne: Kalendář na třináct měsíců ozdobí dílnu

Kalendář Liqui Moly na rok 2019

Krásky z plakátů byly neodmyslitelnou ozdobou dílen a plechových šatnových skříněk. Dnes jich je o poznání méně. Nový...

Další z rubriky

OBRAZEM: Designérský kousek na kolech. Karavan, který lze jen závidět

Vizualizace designového karavanu Romotow od novozélandského studia W2.

Zapomeňte na klasické hranaté karavany bez nápadu. Romotow je přívěs v unikátním designu. Stačí zmáčknout jediné...

Elektrifikace je dražší, než se myslelo. Šéf VW na ni musí vydělat

Nová platforma koncernu Volkswagen pro elektrická auta

Když Herbert Diess prezentoval v předvečer autosalonu v Šanghaji na jaře 2017 koncept elektrického vozu, zářily mu oči....

Půvabná Eliška je houslovou nadějí. Peníze z aukce jí pomohou studovat

Talentovaná houslistka Eliška Kukalová

Talentovaná Eliška Kukalová je označovaná za zázrak mezi současnými mladými houslisty. Podle slavného hudebníka Václava...

Najdete na iDNES.cz