Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Golf pokořil legendárního VW Brouka

  10:29aktualizováno  10:29
Volkswagen Brouk po více jak 20 letech kralování na trůnu "nejvyráběnějšího auta se znakem VW" přijde o tento titul a přenechá jej svému nástupci - golfu. K symbolickému předání "vlády" dojde dle informací z Wolfsburgu dnes 25. června, kdy z výrobního pásu sjede golf čtvrté generace s číslem 21 517 415.

Zatímco brouk potřeboval k dosažení tohoto rekordu 57 let, mladšímu golfu se 21miliónové mety podařilo dosahnout za necelých 28 roků. Zajímavé jsou i průběžné změny na obou vozech. Původní brouk se po dobu výroby nikterak nezměnil - pouze prošel několika lehkými facelifty. Golf první generace naopak zaznamenal za necelé tři dekády doslova technologický skok, aby se zjevila jeho současná čtvrtá generace. A to již ve Wolfsburgu stojí připravený Golf V.

Ač je golf evropskou legendou číslo jedna, světové prvenství drží Toyota. Její model corolla si již koupilo 30 miliónů zákazníků. Wolfsburgskému vozu tedy zatím patří stříbrná medaile, ale obchodní bitva nekončí...

Modelová řada golf se vyrábí již od roku 1974, kdy na tehdejší dobu progresivní novinka dle názorů odborníků zachránila koncern před úpadkem. Golf, přestože v současnosti již patří mezi dražší vozy své třídy, plně nahradil brouka v kategorii lidového vozu. V současnosti relativně vyšší ceny rekordmana z Wolfsburgu jeho pozice nikterak neohrožují. Vždyť stále patří na mnoha trzích k nejprodávanějším vozům vůbec.

Golf si postupem času vytvořil i svou vlastní třídu. Pokud někdo zmíní, že vůz patří do kategorie golfu, posluchač, byť automobilový amatér, se nemůže zmýlit. Charakteristický boční profil, široký zadní sloupek a koncepce vpředu napříč uloženého motoru s pohonem předních kol jsou po léta základní premisy automobilové legendy.

Autor:NejčtenějšíDalší z rubriky

Nová čínská škoda v plné parádě: Kamiq představili ambasádě v Pekingu

Škoda představila na českém velvyslanectví v Pekingu nové městské SUV pro...

Potvrzeno. Nové městské SUV ze škodovky určené pouze pro čínský trh ponese název Kamiq. Automobilka Škoda Auto jej v...

Tesla Model S je méně ekologická než diesely, ukázala analýza ADACu

auto, spaliny, diesel (ilustrační snímek)

Německý autoklub se ve svém aktuálním testu nesoustředil jen na emise, které vznikají při provozu, ale i na výrobu...

Tesla opět nevyrábí. Musk spí v továrně ve spacáku, zradili ho roboti

Majitel firmy Tesla Elon Musk.

Výroba Tesly 3 opět stojí. Elon Musk věnuje všechen čas tomu, aby jeho automobilka na elektromobily konečně rozběhla...

Najdete na iDNES.cz