Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Herec Vinklář je pomalý...

  13:46aktualizováno  13:46
Jsem pomalý jezdec. Na dálnici maximálně 130 a ve městě divte se, jak chcete, ale věřte mi - předpisových padesát. Sedám za volant už 47 roků. Průměrně najedu tak dvanáct tisíc kilometrů. Vím to přesně, protože si píšu deník. Ovšem není to detailní jízdní výkaz, do deníku zaznamenávám, kde a co jsem hrál, jakou knihu jsem četl, kdy jsem jel na chalupu a jaké cesty po okolí a po známých jsem tam autem podnikl.

Těší vás řídit?
Nejradši mám, když odhaduji, co ostatní řidiči kolem mě udělají, a ono se mi to hned plní. Z duše ovšem nenávidím závodníky a hulváty. Když na mě troubí nebo blikají, tak klidně vyhodím blinkr a uhnu jim. Ale když za mnou někdo začne šíleně troubit na křižovatce, klidně vystoupím a jdu se ho zeptat, proč tolik troubí...
S dopravní policií jistě vycházíte dobře...
Když jsem jednou před lety ve chvilkové nepozornosti projel na červenou a hned nato mě zastavil policista, dobře mi poradila manželka. Říkala: 'Hlavně buď pokornej.' A policajt na mě křičel: 'Víte, co jste udělal?!' A já na to klidně: 'Ano, uvedl jsem motorové vozidlo do pohybu při nesprávné poloze světelného návěstí...' Ten byl úplně perplex! No a pustil mě. Policisté jsou také jenom lidé, a když na ně budete slušní, oni vám úmyslně zle dělat nebudou.
Jaký vůz vám vyhovuje?
Teď přednedávnem jsem si koupil nový Seat Ibiza. Já měl ibizu už předtím. Kupoval jsem ji jako mírně ojetou, ale byl jsem s ní moc spokojený. Jednoduchá, spolehlivá a účelná. Když bylo třeba auto zase vyměnit, tak jsem šel najisto.
Letos vám bude dvaasedmdesát, máte zvlášť brýle do auta?
Dodnes jezdím bez brýlí. Po oční operaci před čtyřmi lety se za volantem cítím dobře. Dokonce bych ostatním řidičům vzkázal: Lidi, jsme tady na tom světě jenom půjčený. Tak si ten čas musíme užít, a ne bezhlavě spěchat k cíli!

Autor:NejčtenějšíDalší z rubriky

Tesla Model S je méně ekologická než diesely, ukázala analýza ADACu

auto, spaliny, diesel (ilustrační snímek)

Německý autoklub se ve svém aktuálním testu nesoustředil jen na emise, které vznikají při provozu, ale i na výrobu...

Tesla opět nevyrábí. Musk spí v továrně ve spacáku, zradili ho roboti

Majitel firmy Tesla Elon Musk.

Výroba Tesly 3 opět stojí. Elon Musk věnuje všechen čas tomu, aby jeho automobilka na elektromobily konečně rozběhla...

VIDEO: Jak se obouvá rallyový speciál? Je to alchymie, guma vydrží 100 km

Jan Kopecký spotřebuje na Rallye Šumava maximálně 25 pneumatik

Tovární tým Škody pro iDNES.cz odhalil tajemství závodních pneumatik na Rally Šumava. Tradiční česká soutěž startuje v...

Najdete na iDNES.cz