Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Honda Jazz: plasty zklámáním, spotřeba překvapila

  11:23aktualizováno  11:23

hodnocení iDNES 4/5

VNĚJŠÍ VZHLED * INTERIÉR A KUFR * BEZPEČNOST * MOTOR A SPOTŘEBA * JÍZDNÍ VLASTNOSTI * CENA

Může se hodit

Nové i ojeté automobily Honda můžete koupit
na www.automodul.cz

Ovšem hned po prvních společných kilometrech začnete uvažovat, zdali nejde spíš o rodinné vozidlo, byť trochu menších vnějších rozměrů. Díky promyšlené karoserii totiž nedostatek místa rozhodně nepocítíte.

Navíc výrobce už začíná reagovat i na přání evropských zákazníků a více se zaměřuje na detaily v interiéru. Testovanou verzi poháněl jediný nabízený motor 1.4, vůz byl ve vyšší verzi výbavy LS.


VNĚJŠÍ VZHLED

Přes malé rozměry totiž dokáže nabídnout solidní prostor k aktivnímu využití času, což je dáno zejména vysokou karoserií připomínající spíše vozy MPV.

Dominantou přední části jsou bezpochyby světlomety zvláštního vypouklého tvaru, které působí skoro až posmutnělým dojmem. V noci pak zaujmou žárovkami obrysových světel umístěných až na samém vrchu, což dává vozu skoro až čertovský výraz.

Přinejmenším stejně neobvyklá jsou malá boční okna předních dveří, s nimiž jsme se setkávali zejména u starých vozů ruské výroby. Ovšem význam tohoto nezvyklého dělení pochopíte při nastoupení. Toto malé okénko se totiž neotevírá spolu s dveřmi, i když do nich výrazně zasahuje.

 Designéři si zaslouží pochvalu za zadní partie vozu, které jsou subjektivně hodně povedené. V případě testovaného modelu celkový vzhled dotvářel ještě příplatkový spoiler.

Honda JazzTémata: Honda, Jazz, jízdné

NejčtenějšíDalší z rubriky

FOTOTEST: S Audi R8 na Masarykově okruhu v Brně

Audi R8 na brněnském Masarykově okruhu

Před třiceti lety, v létě 1987, vyjely na novou trať namotanou do kopců za Žebětínem nejprve motorky a pak i auta, nová...

První jízda: Cactus mění disciplínu a veze nový komfort pro citroëny

Citroën C4 Cactus

Většina vnějších dílů je nová, přepracovaný podvozek z něj dělá mnohem pohodlnější a dospělejší auto. K uvolněné...

Mistr Omotenashi. Lexus LS má otoman a výplně dveří za 375 tisíc

Lexus LS 500h

Jako nic z Japonska, nejde ani termín „omotenashi“ vyložit jedním slovem. Je to jakási „předvídavá pohostinnost“, nový...

Najdete na iDNES.cz