Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hotel na kolech

  16:39aktualizováno  16:39
Rádi cestujete, ale nebaví vás neustále balit, vybalovat a měnit hotel? Pokud toužíte večer ulehnout v Sao Paulu a ráno se probudit u amazonských pralesů není to nesplnitelný sen. Stačí si zakoupit poznávací zájezd s originálním ubytováním – v hotelu na kolech.

Speciálně upravená Scanie poskytuje turistům v Brazílii komfort srovnatelný s klasickým hotelem.

Flavio Melo je 34letý dobrodruh, který přišel s myšlenkou, jak originálně ukázat turistům přírodní krásy Brazílie.

S tímto druhem cestování se poprvé setkal v Africe a natolik ho nadchl, že začal uvažovat o provozování mobilního hotelu ve své zemi.

Nakonec se rozhodl pro nákladní vůz Scania se speciální, na zakázku vyrobenou nástavbou a přívěsem. Nástavba nákladního vozu, kterou Flavio pojmenoval „Romeo“, skrývá kuchyň a obývací pokoj pro hosty vybavený stoly a pohodlnými křesly.

V přívěsu zvaném „Julie“ se bez problému ubytuje 28 osob a nachází se zde také tři koupelny. Každý cestující má u svého lůžka k dispozici trezor, kam si může uložit své osobní věci. Pod podlahou přívěsu se nachází další úložný prostor.

Originálním hotelem na kolech se můžete vydat na třídenní až třítýdenní dovolenou. Posádka má  ještě další tři členy – řidiče, kuchaře a jeho asistenta, kteří cestují v kabině. Stravování probíhá mimo hotel. Snídaně jsou servírovány venku pod zdviženou bočnicí vozu a obvykle na místě, kde je krásný výhled do přírody.

„V nabídce máme také bez příplatku romantické večeře pod rozzářenou noční oblohou s výhledem na tropické deštné pralesy,“ podotýká Flavio a spokojeně se usmívá. „Zkrátka nabízíme hostům nepoznaný a nečekaný pohled na Brazílii,“ dodává.

Flavio Mello může díky své Scanii ukázat turistům nejrozmanitější kouty Brazílie

Hosté si při snídani užívají výhledu na údolí

Na zakázku vyrobená Scania, jako hotel na kolech

Hotel na kolech - jedna z ložnic
NejčtenějšíDalší z rubriky

Škodovky mění naftu za CNG, na obzoru je i plynové SUV

Kompozitové nádrže na zemní plyn pro Škodu Octavii G-TEC

Omlazená Fabia se už bude muset obejít bez dieselového motoru. Zdá se ale, že Škoda chce vedle benzinu vsadit na CNG,...

Automobilka Porsche prý zvažuje výrobu létajícího taxíku

Porsche Museum

Německý výrobce luxusních vozů Porsche zvažuje výrobu létajícího taxíku. Listu Automobilwoche to sdělil šéf prodeje...

Autosalony už netáhnou. Velké značky si nechaly novinky na jindy

Volkswagen Touareg

Ženevský autosalon je každoročně plný novinek. Vzhledem k tomu, že patří k nejprestižnějším událostem svého druhu, není...

Najdete na iDNES.cz