Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

I v listopadu ceny benzinu a nafty padaly

  11:35aktualizováno  11:35
- Pravidelná benzinová mapka MF DNES hlásí opět mírný pokles cen. Ostatně nejinak tomu bylo v předešlých jedenácti měsících. Propad cen zasáhl konečně i věčně drahou severní a střední Moravu. "I nejdražší pumpy konečně snížily ceny," říká spokojený ostravský řidič Edvard Kohout. Na ostravsku ceny oproti minulému měsíci poklesly o třicet až čtyřicet haléřů.

Ceny však padaly i v tradičně levných oblastech. Plzeňsko a Brněnsko hlásí dvacetníkový až třicetníkový pohyb cen směrem dolů.
Na dálnici z Prahy do Brna se udržuje dvoukorunový rozdíl v ceně bezolovnatého benzinu. Směrem k hlavnímu městu ceny stoupají, jihomoravská metropole má levné nejen víno, ale i ropné produkty. Trochu se však na této dálnici srovnaly ceny motorové nafty - korunový rozdíl z minulého měsíce se smrskl na šedesátihaléřový.
Zajímavé je i srovnání osmi největších měst podle nejnižší ceny bezolovnatého benzinu. Na čele je nejlacinější Plzeň těsně sledovaná dalším cenovým trhákem - Brnem. S velkým odstupem následuje kvarteto měst s desetníkovými rozdíly v tomto aktuálním pořadí: Ostrava, Praha, Hradec Králové a Olomouc. K uzoufání jsou vysoké ceny paliv v Liberci a hlavně v nejdražších Českých Budějovicích.
Děkujeme čtenářům, kteří nám telefonují své poznatky o cenách paliv a i nadále uvítáme všechny telefonáty s informacmi o čerpacích stanicích, u kterých lze tankovat hodně levně, nebo naopak příliš draze. Telefonní číslo, na které můžete redakci své poznatky volat, najdete v tiráži dole na poslední straně deníku nebo regionálních příloh. Informace můžete posílat i přes internet na adresu automoto@mafra.cz.
Ceny zjišťovali osobně nebo telefonicky redaktoři MF DNES ze všech regionálních redakcí ve dnech od 18. do 21. listopadu

Autor:NejčtenějšíDalší z rubriky

Smeťte si sníh z auta. Za čepici na kapotě hrozí dva tisíce korun

(ilustrační snímek)

Zasněžená a zamrzlá auta komplikují každé ráno výjezd všem řidičům, kteří parkují venku. Prokřehlé ruce a škrábání...

Vyčistit, přeměřit, zkontrolovat. Až skončí zima, zamiřte do servisu

Ilustrační snímek

Zima se rozhodla na poslední chvíli připomenout, co umí. Motoristé však už začínají spřádat plány na jaro. Po zimní...

Nový designér Škody: Chtěl bych přidat více emocí

Hliněný model konceptu Škoda Vision X popisuje nový šéfdesignér značky Oliver...

Chtěl bych namalovat škodovku, jejíž plakát si budou kluci lepit nad postel, uzavřel první rozhovor v barvách Škody...

Najdete na iDNES.cz