Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Itálii o víkendu paralizoval smog

  13:44aktualizováno  13:44
Nepřízeň počasí dolehla i na Apeninský poloostrov. V neděli byly totiž italské úřady donuceny kvůli silné inverzi a vysokým koncentracím škodlivin v ovzduší omezit automobilovou dopravu, někde dokonce došlo k uzavření celých měst. Nejvíce byl postižen sever Itálie, kde se regulace dotkla více jak čtyř miliónů lidí v 97-mi okresech.

Mezi nejpostiženější města patřila například Florencie či Mediolan. Tam byl včera zakázán veškerý provoz od 8:00 ráno do osmé hodiny večerní. Situaci kontrolovala policie a tak lidem nezbývalo než využít prostředků hromadné dopravy. Ti odvážnější dokonce vyrazili do ulic na bicyklech.

Velice postižena byla také Lombardie, kde jsou v poslední době nezvykle nízké teploty a většina tepláren a elektráren je nucena jet na plný výkon. Lepší situace než na severu Itálie byla v jižních oblastech. Například v Římě se zákaz jízdy dotknul jen automobilů bez katalizátorů.

Přední italský deník "La Repubblica" varuje, že v případě trvání nepříznivé smogové situace, budou muset být omezení dopravy přijata i v pracovních dnech, což by ovlivnilo spoustu firem i lidí používajících k cestám do zaměstnání automobil.

Autor:NejčtenějšíDalší z rubriky

Nedostatek umělého semiše pro auta. Výrobce nestíhá vyrábět alcantaru

Česká premiéra sportovního SUV Lamborghini Urus

Italská firma Alcantara, která vyrábí stejnojmennou syntetickou náhradu semiše, hlásí nedostatek výrobních kapacit, aby...

Nová čínská škoda v plné parádě: Kamiq představili ambasádě v Pekingu

Škoda představila na českém velvyslanectví v Pekingu nové městské SUV pro...

Potvrzeno. Nové městské SUV ze škodovky určené pouze pro čínský trh ponese název Kamiq. Automobilka Škoda Auto jej v...

Škoda nestíhá vyrábět, část produkce stěhuje do Německa

Montáž zadních dveří na vůz Škoda Superb.

Česká značka patřící do koncernu Volkswagen dlouhodobě bojuje s vytížeností svých továren. Šéf automobilky Bernhard...

Najdete na iDNES.cz