Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jeep Cherokee: luxusní lovec do terénu

  12:28aktualizováno  12:28
Redakčnímu testu se podrobil zaoceánský zástupce kategorie terénních aut - Jeep Cherokee s dieselovým motorem 2,5 litru. Rozšířením o doplňky jako je světelná rampa se z městského poloterénního vozu stal Renegade.

Byla to právě automobilka Jeep, která nejvýznamněji ovlivnila vývoj terénních automobilů v minulém století. Ne nadarmo dokonce zlidovělo označení "džíp" jako obecné pojmenování vozů kategorie off-road. Po první generaci úspěšného modelu Cherokee fanoušci čekali téměř dvacet let na novějšího následovníka.

Toho představil výrobce před dvěma lety pod stejným názvem, za oceánem ve své domovině se pyšní označením Liberty. Redakčnímu testu se podrobil vůz s dieselovým motorem o objemu 2,5 litru v cestovatelské výbavě Renegade.

hodnocení iDNES 4/5

VNĚJŠÍ VZHLED * INTERIÉR A KUFRBEZPEČNOST MOTOR A SPOTŘEBA * JÍZDNÍ VLASTNOSTI * CENA

 

VNĚJŠÍ VZHLED
Originální vzhled plně odpovídající 21. století čerpal inspiraci ze strašího konceptu "jeepster", nezpronevěřil se však ani svým válečným tradicím. Svými rozměry míří spíše do Evropy. V řeči suchých čísel prostorem nevyniká, navenek ale na pozorovatele působí překvapivě robustně a dominantně.

Může se hodit

Nové i ojeté automobily Jeep můžete koupit na www.automodul.cz

Stejně jako u předchozí generace zůstala i tady hlavním poznávacím znakem přední maska s mohutným žebrováním. V kombinaci s rozšířenými pronýtovanými blatníky, bočními stupačkami nebo speciálním střešním nosičem se světelnou rampou z cherokee dělá tvrdého chlapíka-zálesáka, nepřístupný výraz tlumí pouze přátelsky pomrkávající kulaté světlomety.

INTERIÉR A KUFR
Vnitřek vozu působí komfortně jak materiály použitými na palubní desce tak i materiály na sedadlech. Koncepce a design auta však významně zúžil celou palubní desku, a to před řidičem i před spolujezdcem. Zatímco řidič má před sebou ještě volant, který jej opticky vzdaluje od předního okna, spolujezdci si stěžovali na subjektivní nepříjemný pocit menší bezpečnosti v důsledku "posezu těsně před sklem". Čtyřramenný volant dobře padnul do ruky.


Autoři:NejčtenějšíDalší z rubriky

Malý svalovec představuje nový diesel. První jízda Fordem Ecosport

Ford Ecosport

Má parádní design, pohon všech kol a rezervu na dveřích kufru, jak to mívali jeho prapředci do terénu. Ford Ecosport se...

Koncept Xmotion ukazuje drsnější stránku Nissanu

Nissan Xmotion

Automobilka Nissan zavzpomínala na úspěchy svých terénních automobilů a do Detroitu přivezla svérázný koncept, na...

První jízda: Cactus mění disciplínu a veze nový komfort pro citroëny

Citroën C4 Cactus

Většina vnějších dílů je nová, přepracovaný podvozek z něj dělá mnohem pohodlnější a dospělejší auto. K uvolněné...

Najdete na iDNES.cz