Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kalamitě i kolonám se vyhnete s dopravním zpravodajstvím iDNES.cz

  11:00aktualizováno  11:00
Lavina na silnici, uzavřené hraniční přechody pro kamiony, převrácená dodávka na dálnici, to všechno jsou následky aktuální kalamity v Česku. Připravte se, než usednete za volant, sledujte nové dopravní zpravodajství na iDNES.cz. Cestu si tak můžete plánovat podle aktuální situace na silnici.
Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: Michal Klíma, MAFRA

Nové dopravní zpravodajství na iDNES.cz už běží v ostrém provozu. Zobrazuje aktuální hustotu dopravy, uzavírky, nehody i webkamery sledující exponovaná místa. To vše vidíte přehledně v jedné mapě. Značky vás upozorní na události na komunikaci s přesným určením místa.

Vyhněte se koloně

Dodavateli dat dopravního zpravodajství jsou společnosti CE-Traffic a ÚAMK.

Plynulost dopravy

CE-Traffic sleduje plynulost dopravy na všech významných silnicích a ulicích v Česku, na Slovensku a v Polsku. Pomocí technologie "plovoucích vozidel" neustále monitoruje dopravní toky na komunikacích. "Data jsou generována automaticky pomocí unikátního software ze statistických dat pocházejících z anonymního monitoringu profesionálních flotil vozidel," popisuje CE-Traffic.

Nová doprava na iDNES.cz
Nová doprava na iDNES.cz

V dopravním zpravodajství na iDNES.cz tato data převádíme do barevných proužků, které ukazují aktuální hustotu dopravy v obou směrech na dálnicích, hlavních tazích i v ucpané Praze, dále pak v Brně, Ostravě a Plzni.

Barevné linky od příznivé zelené po tmavě červenou, která značí dopravní zácpu, ukazují, jakou dopravu můžete na trase čekat.

Dopravní informace

ÚAMK dodává dopravní informace o nehodách, uzavírkách a dalších událostech na cestách. Ty sbírá od Policie ČR, svých informátorů a z dalších zdrojů.

Nová doprava na iDNES.cz

Výpis událostí s podrobným popisem je provázaný s mapou. Stačí kliknout na událost a ta vás přímo odkáže na místo na mapě, kterého se informace týká. Do dopravního zpravodajství se tak dostal i klokan Vendelín, který si před loňskými Vánocemi hrál na schovávanou s desítkami lidí u dálnice D1.

Dopravní zpravodajství - výpis událostí

 

Na dopravní zpravodajství se nejjednodušeji dostanete na adrese doprava.idnes.cz, nebo proklikem z titulní stránky iDNES.cz – nahoře na stránce má své místo v pravé části mezi ostatními službami iDNES.cz. Čtenáři rubriky Auto.iDNES.cz najdou odkaz v menu s rubrikami. 
NejčtenějšíDalší z rubriky

Objednali si teslu a špehují továrnu drony, aby zjistili, kdy ji dostanou

Tesla 3

Náběh výroby „lidového“ Modelu 3 je tak pomalý, že zákazníci a fanoušci vymýšlejí ty nejobskurnější způsoby, jak...

Autofotka týdne: Největší hvězda ohromovala Ženevu už před 55 lety

Chevrolet Testudo

To nadpozemsky krásné, subtilní, elegantní auto všichni okukují na autosalonu v Ženevě s nábožnou úctou. Chevrolet...

Řidičák si stačilo vyměnit 30 tisíc řidičů. Půl milionu to ještě čeká

Řidičský průkaz, řidičák

Během roku 2018 vyprší desetiletá platnost řidičských průkazů téměř 626 tisícům řidičů. Za první dva měsíce tohoto roku...

Najdete na iDNES.cz