Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Každých 25 minut zmizí jedno auto

  8:39aktualizováno  8:39
V České republice je ročně odcizeno v průměru 25.000 motorových vozidel, což znamená jeden ukradený vůz každých 25 minut. Ztráty pro postižené se přitom pohybují mezi pěti a osmi miliardami Kč ročně, uvedla společnost Cebia, která se zabývá ověřováním původu vozidel.

Pro ČR je navíc typické, že větší část odcizených vozidel, zhruba 50 až 60 procent, je velmi rychle po odcizení s pozměněnými identifikátory znovu  přihlašována do evidence a prodána. Na tuzemských silnicích se tak podle některých odhadů pohybuje až 500.000 vozidel v minulosti odcizených, která byla prodána nic netušícím občanům spolu s falešnými doklady nebo výrobními čísly.

Cebia působí na českém trhu deset let a zabývá se prevencí a odhalováním krádeží automobilů. Firma od roku 1995 exkluzivně poskytuje služby informačního systému ověřování vozidel OCIS (Open Car Information system) a od loňska provádí i zjišťování původnosti identifikačních čísel VIN digitální technologií Vintest. Služby poskytuje prostřednictvím 500 smluvních partnerů.

Autor:NejčtenějšíDalší z rubriky

Nová čínská škoda v plné parádě: Kamiq představili ambasádě v Pekingu

Škoda představila na českém velvyslanectví v Pekingu nové městské SUV pro...

Potvrzeno. Nové městské SUV ze škodovky určené pouze pro čínský trh ponese název Kamiq. Automobilka Škoda Auto jej v...

VIDEO: Hasič popisuje, jak se rozstřihává auto

Hyundai Tucson upravený pro výcvik hasičů

Sloupek čelního skla pod střechou, ten prostřední kousek nad horním úchytem bezpečnostního pásu, ty se stříhají taky. A...

Evropský parlament schválil zpřísnění kontrol aut kvůli aféře Dieselgate

Zplodiny z výfuku automobilu s dieselovým motorem v německém Essenu.

Evropská komise by měla mít za dva roky pravomoc kontrolovat úřady pro schvalování vozidel v členských státech EU. Nově...

Najdete na iDNES.cz