Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lamborghini Gallardo obléká uniformu

  12:20aktualizováno  12:20
Dny superrychlých řidičů, které rychlostní limity nezajímají, jsou v Itálii sečteny. Na úseku mezi jihoitalským Salernem a "špičkou italské boty" Reggio Calabria je totiž bude prohánět Lamborghini Gallardo. Ujíždění pětisetkoňovému supersportu, který "létá" až 310 km/h, si tak už každý dozajista rozmyslí. Nezapomeňte na FOTOGALERII!

Nákup Fordů Mondeo ST220 u nás doprovázelo mnoho dohadů a pochybností.

Italové naopak rázně jednali a pořídili auto, vedle kterého mondeo (tedy to nejrychlejší, čím naše policie piráty silnic prohání) působí jako chudý příbuzný.
 
Stáj silniční policie se o gallardo rozroste tento víkend v Římě na Piazza del Popolo, při příležitosti oslav 152. výročí státního policejního sboru.

***

FOTOGALERIE ZDE!

***


Desetiválcová střela na kolech bude neukázněné řidiče prohánět v slušivé modrobílé uniformě a s přísně aerodynamickým podlouhlým majákem na střeše. Policie se s ní chce zaměřit především na jeden z nejkritičtějších dálničních úseků v Itálii: Salerno-Reggio Calabria.

Další z důležitých úkolů, který by mělo "Lambo" plnit, se týkají záchranné pomoci. Mělo by kupříkladu převážet krevní plazmu a orgány určené k transplantaci.

Co je Gallardo zač?

Z prvků výbavy protentokrát pomiňme kožené čalounění a výkonnou audiosoustavu.

Policejní gallardo ukrývá navíc: defibrilátor, satelitní navigaci, radar pro měření rychlosti, kameru schopnou "přečíst" a identifikovat poznávací značku a navrch výkonný počítač, který je napojený přímo na policejní databázi.

Autoři:NejčtenějšíDalší z rubriky

Černobílá krása analogu. Moderní autosalon čočkou prastarého fotoaparátu

Autosalon Ženeva 2018

Skoro čtyřicet let starý fotoaparát Plaubel Makina si vzal letos na autosalon do Ženevy Petr Uher. Vznikly z toho fotky...

Policie shání 2500 aut. O vítězi rozhodne spotřeba, nechá ji sama změřit

Ilustrační foto

Policie ČR vypsala obří tendr na dodávku 2500 nových osobních vozů. Chce jednoho dodavatele, připraveno má až dvě a...

Mercedes se novým hybridem moc nechlubí. Tankuje totiž naftu

Mercedes se dal na cestu elektromotorů. Dostane je benzinové C i naftové E

Je to jistě záměr, že se tím Mercedes nijak zvlášť nechlubí. Do všech modelů od třídy C výš rychle nasazuje kompaktní...

Najdete na iDNES.cz