Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Láska v autě? Ameriku nedoženeme!

  14:32aktualizováno  14:32
Překvapivě málo vědeckých průzkumů bylo věnováno zjišťování sexuálních aktivit spojených bezprostředně s osobními automobily. jedno je nad míru jasné. Zatímco americké ženy nejčastěji označují auto za místo, kde prožily poprvé milostné hry, Češky po přírodě, půjčených bytech a dalších útočištích milenců řadí vůz až na paté či šesté místo. Související články:Honda: sex v autě není tabu

Když jsem si koupil auto - byla to škodovka stodvacítka - no to bylo slávy! Hned mě můj kamarád požádal, abych mu ho půjčil: že má krásnou novou přítelkyni a že ho v takovém nádherném autě prý neodmítne. Tak jsem mu to auto na odpoledne půjčil, vzpomíná s úsměvem známý český sexuolog Jaroslav Zvěřina.

Směje se však ještě víc, když popisuje návrat auta i s kamarádem: Přijel s pěkně kyselým obličejem a povídá: "Tady ho máš. Nic mu není. To není auto, to je dokonalý antikoncepční prostředek... Vždyť je malý!" Sexuologičtí výzkumníci ve Spojených státech jen s mírnou nadsázkou tvrdí, že v automobilu byla zplozena celá jedna americká generace - děti v meziválečném období prý měly skoro všechny třetího rodiče: Ford model T. Jenomže tento vůz je také malý.

Při milování v autě pozor na ruční brzdu!
Nezatažená ruční brzda se zřejmě
stále častěji stává nechtěným zpestřením milostných hrátek v
autě. Poté, co se v polovině května málem utopila neopatrná
dvojice milenců v Rakousku, zopakoval si podobný kousek pár v severoanglickém Sunderlandu. Když byli milenci v nejlepším, dalo
se auto do pohybu a namířilo si to rovnou do moře. Oba byli natolik zaujati jeden druhým, že pohyb vozu ani nezaznamenali a vzpamatovali se až ve vodě.
Podařilo se jim vylézt okénkem a polonazí doplavali ke břehu.
Jeden kolemjdoucí přivolal policii, která mokrou a vyděšenou
dvojici odvezla domů, informoval zpravodajský server Ananova.
Podle policejního mluvčího v hrabství Northumberland byly rytmické pohyby párku milenců natolik silné, že uvolnily ruční brzdu. Jména nešťastníků nebyla zveřejněna, protože oběma byla prý celá záležitost natolik trapná, že by to podle  mluvčího nebylo fér.
V polovině května zahučeli podobným způsobem do řeky dva milenci v Rakousku. Do řeky sjelo a potopilo se v ní auto, zatímco v něm souložili muž a žena. Pár ze Schladmingu nezatáhl řádně ruční brzdu poté, co zaparkoval u řeky Enns nedaleko Štýrského Hradce. Muži i ženě se z vozidla podařilo dostat, když se potápělo, a doplavat na břeh řeky. Policii řekli, že se milovali 15 minut, když najednou pocítili, že se auto pohybuje kupředu. Milenci měli štěstí, že z nehody vyvázli, protože silný proud řeky, kterou rozvodnil roztálý sníh z hor, s sebou strhl vůz a hasičům trvalo celé hodiny, než jej našli, uvedl jeden ze zpravodajských serverů.                                 (ČTK)
"Byl sice malý, ale byl první lidový. Mohl si ho dovolit každý," vysvětluje historickou reálii další český uznávaný sexuolog Petr Weiss. Americká láska k lásce v automobilu ještě vzrostla, jakmile se začaly vyrábět slavné velké široké bouráky. K tomu připočtěme udělování řidičských průkazů už v šestnácti a díky poválečné akcelerující americké ekonomice i dostupnosti zakoupení staršího vozu i pro mladé lidi - a je jasno.

Pro Československo a později Českou republiku byla relativní neobliba auta jako prostředí pro milování vysvětlována malým prostorem. "Zvláště ženy zůstávaly vůči automobilovému prostředí chladné, říkaly mi v ordinaci: Není to ono," vrací se do nedávné praxe Jaroslav Zvěřina.

Tvrdí, že se sice situace trochu začala měnit s příchodem větších vozů na trh, ale žádnou revoluci v sexuálních praktikách to nepřineslo. Ženy proto dávají v autě přednost pouze mazlení nebo milostné předehře, ale pak raději s partnerem vystoupí. "V sedmdesátých letech to bylo docela časté, že jsme přijeli autem k lesu a pro intimní chvíle šli mezi stromy. Pamatuji se, že těch aut tam bývalo víc. Když na to přišli zloději, vykrádali nejen věci ze zaparkovaných vozů, ale mizela i celá auta, takže to touhu po sexu dost chladilo," vzpomíná žena, která kvůli studu si nepřála uvést jméno.

Na sex spojený s auty je celosvětově hodně orientovaná i kriminalita. Vedle prostituce - v některých státech, namísto aby prostitutky mávaly na řidiče, samy jezdí po městě velkými vozy a lákají mužechodce - jsou auta celkem oblíbená i u exhibicionistů. Klasickým sexuálním zločinem v autě je znásilnění. Těchto deliktů (ohlášených) údajně není nijak alarmující množství. "Pamatuji několik sporných případů, u kterých se řidič hájil tak vehementně, že došlo i na rekonstrukci," vzpomíná znovu Jaroslav Zvěřina.

Pádným argumentem bránících se šoférů prý bylo: vždyť to v tak malém prostoru nejde! A při rekonstrukci pak policejní technici fotografovali různé varianty vpletení nohy do volantu nebo rozličné úhly čnící končetiny z okénka.

A co třeba motorkáři? O nich se v těchto souvislostech často mluví. Podle Zvěřiny třeba u harleyářů by mohlo tak trochu jít i o fetišismus. "No - to je blbost," reagoval stručně jeden z významných členů pražského Harley Owners Clubu. Podle něj sice na plakátech s motorkami jsou třeba polonahé dívky, ale to se často týká třeba i aut. A pokud jde o motorkářskou módu, která předepisuje kůži a ženám bujné poprsí vystavené v hlubokém výstřihu, to prý neznamená, že by se třeba harleyářské srazy měnily s příchodem nocí na schůzky s neřestí.

Autoři:


Nejčtenější

Boj proti mamataxi začíná. Vídeňská škola jim dala stopku

Ilustrační snímek

Od září do začátku listopadu letošního roku probíhá před základní školou ve Vereinsgasse ve vídeňské čtvrti...

Děti se před školou bojí, rodiče ignorují dopravní předpisy, tvrdí sdružení

Klasická situace před jednou ze základních škol v Praze. Rodiče vezou děti do...

Děti v Praze vozí čím dál častěji do školy jejich rodiče, zjistilo občanské sdružení Pražské matky. Podle něj...KVÍZ PRO ŘIDIČE: Zvládli byste závěrečný test v autoškole? Otestujte se

Ilustrační snímek

Vyzkoušejte si, zda byste obstáli při závěrečném testu v autoškole. V novém seriálu iDNES.cz postupně najdete dvanáct...

Autofotka týdne: Kalendář na třináct měsíců ozdobí dílnu

Kalendář Liqui Moly na rok 2019

Krásky z plakátů byly neodmyslitelnou ozdobou dílen a plechových šatnových skříněk. Dnes jich je o poznání méně. Nový...

Tři dětské sedačky v autě: ne každý rodinný vůz sveze pět lidí

Dětské autosedačky jsou od 1.7.2006 povinné na všech typech komunikací.

Rodiny se třemi dětmi musí při koupi auta ze svých přání hodně slevit. Ne každý rodinný vůz se třemi sedadly vzadu...

Další z rubriky

Elektromobilita startuje. Audi e-tron chce být především normální SUV

Audi e-tron

Audi oficiálně představilo svůj první sériový elektromobil e-tron. SUV slibující dojezd přes 400 kilometrů se ukázalo v...

Parkovací místa jsou, města a lidé je však neumí využívat

Parkování

„V Česku jsou tisíce parkovacích míst, která zůstávají prázdná, protože města neumí tyto plochy dostatečně využívat,“...

Vědci se snaží lépe analyzovat průběh nehod, pomáhají crashtesty

Ukázku postupu záchranářů při simulované automobilové nehodě mohli vidět...

Lépe analyzovat průběh a příčiny dopravních nehod mají vědcům pomoci crashtesty, testovací nehody vozů sledované...

Najdete na iDNES.cz