VIDEO: Stradivariho štětec udělal z Mini unikát, vydraží se na iDNES.cz

  15:00aktualizováno  15:00
Luca Stradivari pomaloval Mini Cooper, pětidveřové provedení ikonického vozu mu posloužilo jako plátno. Jedinečný unikát, který se představil na festivalu Colours of Ostrava, jde do aukce na iDNES.cz. Česko je pro úspěšného italského architekta, designéra a nositele slavného jména druhým domovem.

Luca Stradivari je prapravnukem houslařského mistra Antonia Stradivariho, nejslavnějšího tvůrce hudebních nástrojů. Stradivari za svůj život vytvořil asi 1 100 houslí, viol, violoncell a kontrabasů. Do dneška se jich zachovalo přibližně 650, mají výjimečný zvuk a obrovskou cenu.

Luca Stradivari

Uznávaný italský architekt a designér, prapravnuk slavného italského houslaře Antonia Stradivariho, šíří odkaz rodu prostřednictvím Nadace Stradivari podporující talentované hudebníky. Kromě rodinné nadace působí především v oblasti luxusního interiérového designu ve společnosti Stradivari design. K České republice má silný vztah a Prahu považuje za svůj druhý domov. I díky své české přítelkyni.

Luca Stradivari hudební geny svého slavného prapředka podědil, vydal se ovšem na jinou dráhu, je z něj úspěšný architekt a designér. „Už nehraju. Každý člen rodiny Stradivari musí absolvovat alespoň tři roky konzervatoře. Je to starobylý zvyk,“ říká mimo jiné ve videorozhovoru pro iDNES.cz a dodává, že své dcery už ke studiu hudby nutit nechce. Luca navrhuje luxusní interiéry, pracuje jako architekt a zabývá se také průmyslovým designem. Mezi jeho české klienty patří například Lasvit, výrobce designových svítidel a uměleckých předmětů ze skla.

Potomka nejslavnějšího houslaře všech dob oslovil majitel skupiny CarTec Group Karel Kadlec a organizátoři festivalu Colours of Ostrava s netradičním úkolem. Jako plátno mu posloužila karoserie auta Mini Cooper, které dal do aukce právě Karel Kadlec. 

Sám Stradivari řídí vůz značky Porsche. Mini je však také jedno z jeho oblíbených aut. Zaujal ho i festival Colours of Ostrava. „Jak název říká, je to velmi pestrý, mladistvý, živý festival. A tak musí být auto mladé, plné barev,“ konstatuje. A tak rozzářil jeho karoserii výraznými barevnými tahy. Pětidveřové provedení modelu ikonické značky dostalo kromě nezaměnitelného designu ještě pestrobarevný kabát, který vznikl v jediném exempláři. Luca na návrhu pracoval tři týdny.

Čtyřkolová hvězda ostravského festivalu nesoucí Stradivariho podpis je teď znovu na scéně, jde do aukce. 

„Aukci pořádají zpravodajský portál iDNES.cz spolu s Nadačním fondem CarTec 20. září od 12:00. Její výtěžek podpoří mladou nadanou hudebnici,“ popisuje šéfredaktorka iDNES.cz Naděžda Petrová. Příběh mladé houslistky si budete moci přečíst už ve středu na auto.idnes.cz

Fotogalerie

Právě nadějné mladé hudebníky také podporuje nadace rodiny Stradivari, které je Luca prezidentem. Patronem aukce je Václav Hudeček, který v minulosti na jedny vypůjčené stradivárky hrál. Český houslový virtuos pomohl s výběrem hudební naděje, na jejíž další rozvoj výtěžek aukce půjde. 

„Prapravnuk slavného italského houslaře Antonia Stradivariho naše Mini tak nádherně ozdobil zcela bez nároku na jakýkoliv honorář,“ říká Karel Kadlec, majitel skupiny CarTec Group, který je také hlavou celé akce.

Peníze pro nadanou Elišku Kukalovou

Přečtěte si celý příběh o talentované houslistce.

Vyvolávací cena jediného exempláře tohoto automobilu na světě je stanovena na pouhých 30 procent jeho odhadované hodnoty, tedy na 300 tisíc korun. Základní provedení pětidveřového Mini přitom obvykle startuje na 538 tisících. Z celkové částky získané v aukci půjde prostřednictví Nadačního Fondu CarTec minimálně 300 tisíc korun na podporu studia v zahraničí a další umělecký „rozjezd“ mladé houslistky s mimořádným talentem a pohnutým rodinným osudem. Podrobnosti najdete v Pravidlech aukce.

Vůz je nyní vystaven v Pařížské ulici před hotelem InterContinental, kde bude k vidění do 21. září.

Mini patří mezi nejslavnější auta vůbec. Britská značka, kterou dnes vlastní BMW, si zakládá na nezaměnitelném designu a skvělých zábavných jízdních vlastnostech. Pětidveřové provedení přidává navrch praktičnost.Nejčtenější

Mamataxi stresuje děti i rodiče, žádné řešení dlouho nevydrží

Klasická situace před jednou ze základních škol v Praze. Rodiče vezou děti do...

Současný fenomén odvozu dětí až ke dveřím školy je nejen nebezpečný, ale i stresující pro děti a rodiče. Redakce...

Nástupce Škody Rapid má jméno Scala. Odhalí se na sklonku roku v Izraeli

Škoda Vision RS

Koncept Vision RS, který v uplynulých týdnech na autosalonu v Paříži naznačil podobu nástupce modelu Rapid, zná své...Nové hasičské speciály Tatry odolají zbraním hromadného ničení

Hasiči převzali nové zodolněné speciály TATRA s pancéřovanými kabinami.

Záchranný útvar Hasičského záchranného sboru ČR dostal dvě nové unikátní Tatry. Pancéřované hasičské speciály na...

VIDEO: Nástupce Škody Rapid je k vidění v Česku

AUTO Skoda Vision RS

Vision RS je nejnovějším konceptem Škody. Bílý a agresivně navržený borec ukazuje, jak bude vypadat nástupce modelu...

Češi se mají lépe, stále víc však kupují auta na dluh

Ilustrační snímek

Čím dál víc nových i ojetých aut v Česku se prodává na splátky. Firmy to tak dělají již delší dobu, nyní však roste i...

Další z rubriky

Nové hasičské speciály Tatry odolají zbraním hromadného ničení

Hasiči převzali nové zodolněné speciály TATRA s pancéřovanými kabinami.

Záchranný útvar Hasičského záchranného sboru ČR dostal dvě nové unikátní Tatry. Pancéřované hasičské speciály na...

Nástupce Škody Rapid má jméno Scala. Odhalí se na sklonku roku v Izraeli

Škoda Vision RS

Koncept Vision RS, který v uplynulých týdnech na autosalonu v Paříži naznačil podobu nástupce modelu Rapid, zná své...

Prodej osobních aut s naftovým motorem v EU prudce klesá

Ilustrační snímek

Prodej osobních automobilů s naftovým motorem v zemích Evropské unie v pololetí klesl o 16 procent na 3,12 milionu...Najdete na iDNES.cz