Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mercedes jako první představil UMTS v autě

  15:34aktualizováno  15:34
Konstruktéři i marketéři pracující na nových luxusních modelech neustále přemýšlí, co jen by mohli ještě cestujícím nabídnout, aby se značka stala technologickou špičkou či se alespoň vryla současným manažerům do paměti. Představení Mercedesu S s mobilním zařízením UTMS se zdá být ideální strategií.

Minulý týden se po berlínských ulicích proháněla limuzína MB S 400 CDI s mobilním telekomunikačním zařízením třetí generace. Dle informací DaimlerChrysleru šlo o vůbec první vůz na světě využívající tuto technologii. Prvenství Mercedesu lze považovat za opravdu překvapivý úspěch, neboť se mu podařilo ve spolupráci se Siemensem a společností T-Mobile předstihnout japonské výrobce. V Zemi vycházejícího slunce má navíc technologie 3G před zbytkem světa znatelný náskok.

Ptáte se, co vše Mercedes cestujícím takto vybaveného "eska" nabídne? Obvyklé služby nové technologie, tedy například rychlý přístup k internetu, přenos hudby i videa, videokonference. Veškerá data se budou přenášet proměnlivou rychlostí, minimálně 128 kBit/s a maximálně 384 kBit/s. Přenosová rychlost není konstantní především díky pohybu auta. Při vysokých rychlostech na dálnici se systém kapacitně omezí na nižší hranici.

Přesto však bude možné při optimálních podmínkách dosáhnout téměř šestinásobné přenosové rychlosti, než kolik v současnosti nabízí například Český Telecom přes linku ISDN. Běžné mobilní telefony využívající technologii 3G by měli být ale ještě rychlejší.

Pro manažery se tedy stane cestování takto vybavenými vozy podstatně efektivnější, budou pohodlně on-line téměř kdekoli. Současné mobilní telefony nejlépe při využití GPRS či HSCSD sice data z internetu také nabízí, ale prostřednictvím 3G bude spojení úplně o něčem jiném.

Německá automobilka plánuje cestujícím poskytnout úroveň rovnající se standardům dobře vybavené kanceláře.

Autor:NejčtenějšíDalší z rubriky

Autofotka týdne: Krása terénních drsňáků, které jindy nepotkáte

Jeep Wagoneer Roadtrip

Tisíce offroadových fanoušků se sjely na každoroční Jeep Safari v utažském Moabu. Automobilka Jeep si už po...

Nedostatek umělého semiše pro auta. Výrobce nestíhá vyrábět alcantaru

Česká premiéra sportovního SUV Lamborghini Urus

Italská firma Alcantara, která vyrábí stejnojmennou syntetickou náhradu semiše, hlásí nedostatek výrobních kapacit, aby...

OBRAZEM: Vision X i VW Touareg. Podívejte se na perly Autosalonu Bratislava

Autosalon v Bratislavě. Mercedes-AMG Project One

Do neděle 29. dubna je pro veřejnost otevřen Autosalon Bratislava, který po brněnském autosalonu převzal roli...

Najdete na iDNES.cz