Unikátní Mini se na iDNES.cz vydražilo za 850 tisíc korun

  15:33aktualizováno  16:41
Aukce o unikátní Mini Cooper upravený designérem Lucou Stradivarim na iDNES.cz skončila velmi úspěšně. Vyvolávací částka byla tři sta tisíc korun. Zájemci o auto v posledních minutách přebíjeli své nabídky. Peníze z aukce půjdou na podporu studií talentované houslistky.

Stradivariho Mini vydražil v jedinečné aukci čtenář iDNES.cz skrývající se pod přezdívkou Miloslav (jeho jméno redakce zná). „Brouzdal jsem po internetu a toto mě zaujalo. Přišlo mi to jako zajímavá věc,“ řekl iDNES.cz bezprostředně po skončení aukce osmašedesátiletý muž. 

Průběh aukce Mini by Luca Stradivari

„Chtěl jsem si koupit poslední auto ve svém životě a tento Mini mi přišel jako zajímavá nabídka. A kdybych ho nemohl používat, tak je v rodině dost zájemců, kteří ho využijí,“ vyprávěl se smíchem a slíbil, že ho nebude schovávat, jedinečné Mini tak bude opravdu jezdit. „Nebudu ho dávat do sbírky, ale bude parkovat v teplé garáži. Donedávna tam parkovala Škoda Spartak 440 na umělém koberci.“

Mediální skupina MAFRA dražila ve spolupráci s Nadačním fondem CarTec v charitativní aukci jediný exemplář stylového vozu. Peníze z aukce půjdou na studia velkého českého houslového talentu, dvacetileté Elišky Kukalové.

„Jsem spokojený. Eliška je skromná a velice talentovaná a jsem moc rád, že jí můžeme takto podpořit. Elišce půjde minimálně 300 tisíc. Další prostředky využijeme v rámci Nadačního fondu CarTec na další projekty. Školné na vídeňské akademii má Eliška zdarma, potřebuje ovšem peníze na bydlení a další věci, které se studiem a pobytem ve Vídni souvisejí. Tyto náklady budeme Elišce proplácet. A určitě na ni nezapomeneme a budeme se snažit o to, aby z dalších akcí našeho fondu mohla dostudovat,“ uvedl Karel Kadlec, majitel skupiny CarTec Group, který je také hlavou celé akce.

Fotogalerie

Mini ve výjimečném pestrobarevném provedení navrhl Luca Stradivari - známý italský architekt, designér a prapravnuk slavného houslaře Antonia Stradivariho, nejslavnějšího tvůrce hudebních nástrojů.

Luca je uznávaný italský architekt a designér, odkaz rodu šíří prostřednictvím Nadace Stradivari podporující talentované hudebníky. Kromě rodinné nadace působí především v oblasti luxusního interiérového designu ve společnosti Stradivari design. K České republice má silný vztah a Prahu považuje za svůj druhý domov. Více o Lucovi Stradivarim čtěte ZDE.

„Vyvolávací cena jediného exempláře tohoto automobilu na světě byla stanovena na pouhých třicet procent jeho odhadované hodnoty, a to na 300 tisíc korun,“ uvedla šéfredaktorka iDNES.cz Naděžda Petrová. Podrobnosti najdete v Pravidlech aukce.

Základní provedení pětidveřového Mini přitom obvykle startuje na 538 tisících. „Z celkové částky získané v aukci půjdou prostřednictvím Nadačního fondu CarTec peníze na podporu studia v zahraničí a další umělecký rozjezd mladé houslistky s mimořádným talentem a pohnutým rodinným osudem,“ upřesnil Karel Kadlec.

Talentovaná houslistka Eliška Kukalová

Talentovaná houslistka Eliška Kukalová

Dvacetiletá Eliška Kukalová je označovaná za zázrak mezi současnými mladými houslisty. Díky píli a talentu zvítězila v silné zahraniční konkurenci a byla přijata na Vídeňskou hudební akademii, jednu z nejprestižnějších škol světa. 

Kvůli tíživé rodinné situaci, kdy kariéru jejího otce, výjimečně nadaného skladatele a dirigenta Ondřeje Kukala, zastavila těžká nemoc, je pro rodiče velmi obtížné získat prostředky na financování Eliščiných studií. Výtěžek z aukce by jí měl toto studium umožnit. Více o Elišce čtěte ZDE.

“Děkuji všem, kteří se na této aukci podíleli. Všem, kteří věnovali svůj čas mému příběhu, a především panu Hudečkovi, bez jehož doporučení bych tuto příležitost nedostala. Moc si toho vážím, je to pro mne veliká pomoc,“ komentovala aukci Eliška Kukalová.

Patronem aukce je hudební virtuos Václav Hudeček, který projekt umělecky zaštítil. „Bylo pro mne ctí a potěšením spolupodílet se na aukci krásného auta ve prospěch talentované houslistky Elišky Kukalové. Hřeje mne u srdce pocit, že se u nás stále nacházejí lidé, kteří myslí i na někoho jiného, než na sebe a snaží se pomáhat bližním. Děkuji všem a Elišce přeji mnoho dalších úspěchů,“ konstatoval houslový maestro Hudeček.

„V životě je důležité mít sny a dělat vše pro jejich naplnění. Eliška sen má a k tomu do vínku mimořádný talent i píli. Pro jeho naplnění dělá maximum, ale někdy na to člověk sám nestačí,“ poznamenala Miloslava Nováková, ředitelka Corporate Affairs pro Česko a Slovensko mediální skupiny MAFRA. „Jsem proto ráda, že společně s panem Kadlecem, předsedou správní rady Nadačního fondu CarTec, panem Stradivarim, maestrem Hudečkem, redakcí iDNES.cz a ostatními, kteří se na aukci podíleli, můžeme Elišce pomoci udělat na cestě za splněním velkého hudebního snu další významný krok.“

Mini, které posloužilo Lucovi Stradivarimu za malířské plátno, je vystaveno v pražské Pařížské ulici před hotelem InterContinental, kde bude k vidění do 21. září.Nejčtenější

Mamataxi stresuje děti i rodiče, žádné řešení dlouho nevydrží

Klasická situace před jednou ze základních škol v Praze. Rodiče vezou děti do...

Současný fenomén odvozu dětí až ke dveřím školy je nejen nebezpečný, ale i stresující pro děti a rodiče. Redakce...

Nástupce Škody Rapid má jméno Scala. Odhalí se na sklonku roku v Izraeli

Škoda Vision RS

Koncept Vision RS, který v uplynulých týdnech na autosalonu v Paříži naznačil podobu nástupce modelu Rapid, zná své...Nové hasičské speciály Tatry odolají zbraním hromadného ničení

Hasiči převzali nové zodolněné speciály TATRA s pancéřovanými kabinami.

Záchranný útvar Hasičského záchranného sboru ČR dostal dvě nové unikátní Tatry. Pancéřované hasičské speciály na...

VIDEO: Nástupce Škody Rapid je k vidění v Česku

AUTO Skoda Vision RS

Vision RS je nejnovějším konceptem Škody. Bílý a agresivně navržený borec ukazuje, jak bude vypadat nástupce modelu...

Češi se mají lépe, stále víc však kupují auta na dluh

Ilustrační snímek

Čím dál víc nových i ojetých aut v Česku se prodává na splátky. Firmy to tak dělají již delší dobu, nyní však roste i...

Další z rubriky

Autofotka týdne: Placatý speciál připomíná stříbrné šípy od Mercedesu

Mercedes-Benz Vision EQ Silver Arrow

Tato futuristická placka vzpomíná na slavné "stříbrné šípy", meziválečné závodní speciály. Ale Mercedes-Benz Vision EQ...

VIDEO: Octavie se vrací závodit na Nürburgring

Octavia Cup

Letošní sezona obnoveného Octavia Cupu pádí do cíle. Po dvanácti odjetých závodech je zde velké finále, na okruhu...

Nové hasičské speciály Tatry odolají zbraním hromadného ničení

Hasiči převzali nové zodolněné speciály TATRA s pancéřovanými kabinami.

Záchranný útvar Hasičského záchranného sboru ČR dostal dvě nové unikátní Tatry. Pancéřované hasičské speciály na...Najdete na iDNES.cz