Unikátní Mini se na iDNES.cz vydražilo za 850 tisíc korun

  15:33aktualizováno  16:41
Aukce o unikátní Mini Cooper upravený designérem Lucou Stradivarim na iDNES.cz skončila velmi úspěšně. Vyvolávací částka byla tři sta tisíc korun. Zájemci o auto v posledních minutách přebíjeli své nabídky. Peníze z aukce půjdou na podporu studií talentované houslistky.

Stradivariho Mini vydražil v jedinečné aukci čtenář iDNES.cz skrývající se pod přezdívkou Miloslav (jeho jméno redakce zná). „Brouzdal jsem po internetu a toto mě zaujalo. Přišlo mi to jako zajímavá věc,“ řekl iDNES.cz bezprostředně po skončení aukce osmašedesátiletý muž. 

Průběh aukce Mini by Luca Stradivari

„Chtěl jsem si koupit poslední auto ve svém životě a tento Mini mi přišel jako zajímavá nabídka. A kdybych ho nemohl používat, tak je v rodině dost zájemců, kteří ho využijí,“ vyprávěl se smíchem a slíbil, že ho nebude schovávat, jedinečné Mini tak bude opravdu jezdit. „Nebudu ho dávat do sbírky, ale bude parkovat v teplé garáži. Donedávna tam parkovala Škoda Spartak 440 na umělém koberci.“

Mediální skupina MAFRA dražila ve spolupráci s Nadačním fondem CarTec v charitativní aukci jediný exemplář stylového vozu. Peníze z aukce půjdou na studia velkého českého houslového talentu, dvacetileté Elišky Kukalové.

„Jsem spokojený. Eliška je skromná a velice talentovaná a jsem moc rád, že jí můžeme takto podpořit. Elišce půjde minimálně 300 tisíc. Další prostředky využijeme v rámci Nadačního fondu CarTec na další projekty. Školné na vídeňské akademii má Eliška zdarma, potřebuje ovšem peníze na bydlení a další věci, které se studiem a pobytem ve Vídni souvisejí. Tyto náklady budeme Elišce proplácet. A určitě na ni nezapomeneme a budeme se snažit o to, aby z dalších akcí našeho fondu mohla dostudovat,“ uvedl Karel Kadlec, majitel skupiny CarTec Group, který je také hlavou celé akce.

Fotogalerie

Mini ve výjimečném pestrobarevném provedení navrhl Luca Stradivari - známý italský architekt, designér a prapravnuk slavného houslaře Antonia Stradivariho, nejslavnějšího tvůrce hudebních nástrojů.

Luca je uznávaný italský architekt a designér, odkaz rodu šíří prostřednictvím Nadace Stradivari podporující talentované hudebníky. Kromě rodinné nadace působí především v oblasti luxusního interiérového designu ve společnosti Stradivari design. K České republice má silný vztah a Prahu považuje za svůj druhý domov. Více o Lucovi Stradivarim čtěte ZDE.

„Vyvolávací cena jediného exempláře tohoto automobilu na světě byla stanovena na pouhých třicet procent jeho odhadované hodnoty, a to na 300 tisíc korun,“ uvedla šéfredaktorka iDNES.cz Naděžda Petrová. Podrobnosti najdete v Pravidlech aukce.

Základní provedení pětidveřového Mini přitom obvykle startuje na 538 tisících. „Z celkové částky získané v aukci půjdou prostřednictvím Nadačního fondu CarTec peníze na podporu studia v zahraničí a další umělecký rozjezd mladé houslistky s mimořádným talentem a pohnutým rodinným osudem,“ upřesnil Karel Kadlec.

Talentovaná houslistka Eliška Kukalová

Talentovaná houslistka Eliška Kukalová

Dvacetiletá Eliška Kukalová je označovaná za zázrak mezi současnými mladými houslisty. Díky píli a talentu zvítězila v silné zahraniční konkurenci a byla přijata na Vídeňskou hudební akademii, jednu z nejprestižnějších škol světa. 

Kvůli tíživé rodinné situaci, kdy kariéru jejího otce, výjimečně nadaného skladatele a dirigenta Ondřeje Kukala, zastavila těžká nemoc, je pro rodiče velmi obtížné získat prostředky na financování Eliščiných studií. Výtěžek z aukce by jí měl toto studium umožnit. Více o Elišce čtěte ZDE.

“Děkuji všem, kteří se na této aukci podíleli. Všem, kteří věnovali svůj čas mému příběhu, a především panu Hudečkovi, bez jehož doporučení bych tuto příležitost nedostala. Moc si toho vážím, je to pro mne veliká pomoc,“ komentovala aukci Eliška Kukalová.

Patronem aukce je hudební virtuos Václav Hudeček, který projekt umělecky zaštítil. „Bylo pro mne ctí a potěšením spolupodílet se na aukci krásného auta ve prospěch talentované houslistky Elišky Kukalové. Hřeje mne u srdce pocit, že se u nás stále nacházejí lidé, kteří myslí i na někoho jiného, než na sebe a snaží se pomáhat bližním. Děkuji všem a Elišce přeji mnoho dalších úspěchů,“ konstatoval houslový maestro Hudeček.

„V životě je důležité mít sny a dělat vše pro jejich naplnění. Eliška sen má a k tomu do vínku mimořádný talent i píli. Pro jeho naplnění dělá maximum, ale někdy na to člověk sám nestačí,“ poznamenala Miloslava Nováková, ředitelka Corporate Affairs pro Česko a Slovensko mediální skupiny MAFRA. „Jsem proto ráda, že společně s panem Kadlecem, předsedou správní rady Nadačního fondu CarTec, panem Stradivarim, maestrem Hudečkem, redakcí iDNES.cz a ostatními, kteří se na aukci podíleli, můžeme Elišce pomoci udělat na cestě za splněním velkého hudebního snu další významný krok.“

Mini, které posloužilo Lucovi Stradivarimu za malířské plátno, je vystaveno v pražské Pařížské ulici před hotelem InterContinental, kde bude k vidění do 21. září.

Nejčtenější

Škoda Scala v plné parádě. Nástupce Rapidu přiveze nejmodernější techniku

Škoda Scala

Nová, výraznější a líbivější škodovka se na silnicích začne objevovat v květnu příštího roku. Hatchback v nabídce...

Volkswagen ohlásil konec spalovacích motorů, elektrověk začíná

Nová platforma koncernu Volkswagen pro elektrická auta

Německá automobilka Volkswagen ohlásila konec spalovacích motorů. Poslední vozy s touto technologií vyvine v roce 2026...

Nová mazda má revoluční motor, i s turbem je nečekaně jednoduchý

Mazda 3

Nová generace Mazdy 3 bude mít motor, který kombinuje zážehový a vznětový princip. Jak to celé funguje, jsme zjišťovali...

ANALÝZA: Svět aut je pod dohledem Velkého bratra, nikdo se neschová

Ilustrační snímek

Auta byla ještě před pár lety symbolem svobody, do moderního vozu je ovšem o strach sednout. Na tapetě je teď Čína,...

Svéráz ruského motorismu v praxi: terénní dodávka z doby kamenné slaví

UAZ 2206 "Buchanka“

Už 60 let sjíždí z výrobních linek Uljanovského automobilového závodu populární minibus se současným kódovým označením...

Další z rubriky

Fešácký pick-up Mitsubishi dostal drsnou tvář

Mitsubishi L200 2019

Po čtyřech letech Mitsubishi osvěžilo svůj důležitý model pick-upu L200. Změn je hodně a jsou pořádně vidět. Výrazně se...

OBRAZEM: České Bugatti Chiron z Lega je v Praze. Byli jsme u vybalování

Bugatti Chiron z Lega Technik. Instalace výstavky v Alze.

Bugatti Chiron z Lega Technik je k vidění v showroomu Alza. Hypersport, který z více než milionu dílků Lega postavili v...

Další Porsche 911 je tu. Legenda je nová a zase stejná

Porsche 911 (992) Carrera 4S

Porsche 911 je legenda. A to nejen po stránce prodejních či sportovních úspěchů, devětsetjedenáctka prostě musí mít v...

Najdete na iDNES.cz